Sivas’ta Ödüllü Genel Almanca Sınavları Yapıldı

12.07.2019
4.658
A+
A-
Sivas’ta Ödüllü Genel Almanca Sınavları Yapıldı

Özlü Sözler


İNTERNETSİZ ALMANCA ÖĞRENME UYGULAMASI. ALMANCA DERSLERİ HER AN YANINIZDA.
TIKLAYIN, HEMEN TELEFONUNUZA İNDİRİN

Sivas Almanca Genel Sınavları

Sivas’ta ödüllü genel Almanca sınavlar yapıldı, ödüle hak kazanan öğrenciler belli oldu.
almancax sponsorluğunda Türkiye’de ilk kez yapılan genel Almanca sınav oldukça başarılı geçti.
Sivas Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla yapılan sınavda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılacak.

Konu ile ilgili geçtiğimiz hafta almancax forumlarında yayınlanan haber şöyleydi:

Sivas İli Genelinde almancax Sponsorluğu İle Ödüllü Almanca Sınavı Yapılıyor

Sivas’ta 10.05.2013 Cuma günü almancax sponsorluğunda il geneli ödüllü Almanca sınavı yapılacak.Sınav sonucunda dereceye giren öğrencilere hediyeler verilecek.

Sivas Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği il yapılan il geneli sınav Türkiye’de ilk defa Sivas ilinde denenmiş olacak.

Almanca Öğretmenlerinden Örnek Zümre Çalışması

Almanca Öğretmenleri zümresi Türkiye’de bir ilke imza atıyorlar. Zümre kararları doğrultusunda geçen yıl başlattıkları örnek çalışmalarına bu yıl da devam ediyorlar. Geçen yıl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adem YILDIRIM’ın zümrelerin aslına uygun hale getirilmesi çalışmalarını başlatması üzerine Almanca zümresi kendi aralarında iş birliği yaparak öğretmen ve öğrencilere faydalı olabilecek DVD, Afiş, soru bankası, konuşma kılavuzu Resimli Almanca- İngilizce öğrenme kartları, Dilbilgisi tabloları gibi çok değişik materyalleri hayata geçirmişti. Hatta bu materyallerden Türkiye’de isteyen öğretmenlere ücretsizde dağıtmışlardı. Bu öğretim yılında zümrenin almış olduğu karar gereğince İl geneli Liseler arası ödüllü ortak sınav yapıyor. Zümre başkanı Adem GÜÇER yaptıkları işin birkaç yönden çok önemli ve bir ilki oluşturduğunu söyledi. Ortak sınavın maliyetinin 10 bin TL yi geçtiğini ama bunun Yarısına yakınını sponsorlardan ayni yardım şeklinde karşıladıklarını bununla birlikte geri kalan kısmın yarısını bizatihi öğretmenler kendi ceplerinden karşılayacaklarını bir miktarını da öğrencilerden sembolik olarak birer TL alarak tamamlamayı düşündüklerini belirtti.
Türkiye’de bir ilki yaparak diğer zümrelere ve illere örnek olmanın ayrı bir heyecan oluşturduğunu belirten zümre başkanı milli eğitim müdürlüğünün özellikle şube müdürü Serkan TOPBAŞ ile Müdür Yardımcısı Adem YILDIRIMIN’ çalışmalarımıza manevi desteklerinin her ne talep ettiysek yardımcı oluşlarının çok önemi var, yeri gelmişken zümre adına hem onlara hem de zümre arkadaşlarıma teşekkür ederim. Yapılacak sınava ilimizde ki üç özel okulla birlikte Anadolu liselerinin katıldığını sınavın ise 9. ve 10. sınıf öğrencilerini hedeflediğini yıl içerisindeki müfredattan sorumlu olduklarını belirtti. Bu sınav çerçevesinde 96 öğrenciye ve 100 den fazla öğretmene hediye dağıtacaklarını şu an okullarda öğrencilerin bu sınav heyecanı içinde olduklarını görmelerinin kendilerini ayrıca memnun ettiğini belirtti.
Dağıtacakları hediyelerin içerisinde Almanca ve İngilizceden oluşan setlerin bulunduğunu bunun yanı sıra Kişisel gelişim, Klasikler ve Atatürk setinin bulunduğunu bunlara ilave olarak elektronik sözlük ve sürpriz hediyelerinin de olduğunu belirtti. İl genelinde 10.05.2013 Cuma günü 14.50- 15.35 saatleri arasında yapılacak olan sınavda çocukların 50 soruluk bir teste muhatap olacaklarını, bunlarında dil bilgisi, kelime hazinesi ve metin çalışmaları gibi bölümlerden oluştuğunu ifade etti. Zümre Başkanı Adem GÜÇER yaptıkları işe çok önem verdiklerini bunun için defalarca toplanarak çalışmayı başarılı bir şekilde tamamlamak istediklerini soruların oluşturulan imtihan komisyonu tarafından hazırlandığını ve şu an baskı safhasında olduğunu söyledi.
Ödül dağıtımının da ilimiz mülki amirlerinin katılımıyla yapılmasını arzu ettiklerini bu hususta da ayrı bir çalışma yapacaklarını söyledi. Çalışmalarına ilimiz kültür ve turizm müdürlüğünden ve belediyeden de destek aldıklarını güzel bir afiş hazırladıklarını inşAllah önümüzdeki günlerde ise ödül töreni yaparak bu işi noktalayacaklarını belirtti.

BUNU KAÇIRMA :   Almanca Dersleri

Adem GÜÇER
İl zümre ve Sınav Kom. Bşk.

HARİKA BİR KONU ANLATIMI İLE ALMANCA SAYILARI ÖĞRENMEK ÇOK KOLAY.
TIKLAYIN, ALMANCA SAYILARI SIFIRDAN MİLYONLARA KADAR KOLAYCA ÖĞRENİN
ALMANCA SAATLERİ ÖĞRENMEK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI.
TIKLAYIN, HEMEN ALMANCA SAATLERİ ÖĞRENMEYE BAŞLAYIN
ALMANCA RENKLER RESİMLİ KONU ANLATIMIMIZ İLE RENKLERİ ÖĞRENİN VE KOLAYCA CÜMLELER KURUN.
TIKLAYIN, HEMEN ALMANCA RENKLERİ ÖĞRENMEYE BAŞLAYIN
İNTERNETTEN PARA KAZANMAK İSTER MİSİNİZ?
TIKLAYIN, İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARINI ÖĞRENİN
İNTERNETSİZ ALMANCA ÖĞRENME UYGULAMASI. ALMANCA DERSLERİ HER AN YANINIZDA.
TIKLAYIN, HEMEN TELEFONUNUZA İNDİRİN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.