Evde Para Kazandıran El İşleri ve Evden Para Kazanma Yolları

Evde Para Kazandıran El İşleri ve Evden Para Kazanma Yolları
Gönderi Tarihi: 14.05.2024

Ev hanımları için evde yapılabilecek işler, el işleri ve evden ek gelir elde etme yollarını inceleyeceğimiz evden para kazanma yolları başlıklı bu rehberimiz eminiz ki on binlerce ev hanımına ve öğrenci arkadaşlara kılavuz niteliğinde olacaktır. Evden para kazanma yolları ve evde yapılabilecek para kazandırıcı işler rehberimiz sayesinde ev hanımları ve çalışmayan bayanlar evde para kazanıp bütçelerine ek gelir sağlayacaklar.

Bildiğiniz gibi, sitemizde sadece gerçekten para kazandıracak yöntemleri paylaşıyoruz. Kolay ve kısa sürede ciddi anlamda ek gelir elde etmek isteyenler için para kazanma rehberleri hazırlıyoruz. Bu rehberimiz de işsiz bayanlar için, evde para kazanmak isteyen bayanlar için güzel bilgiler içeriyor.

Sadece işsiz bayanlar için değil elbette, işsiz olan herkes için hazırladık bu rehberi. Öğrenciler de evde gelir getirecek işler yapabilirler, erkekler de başka bir işte çalışıyorlarsa akşamları evde ek iş yaparak para kazanabilirler. İşsiz ve bütün gününü evde geçiren erkekler de evden çalışarak gayet güzel paralar kazanabilirler. Erkeklerin evde para kazanma yolları da vardır. Hem de çok. Kısacası evde yaşayan herkes bir şekilde evden çalışarak ek gelir elde edebilir hatta ciddi anlamda para kazanabilir.

Özellikle karı-koca evli çiftler internetten para kazanma konusunda birlikte çalışırlarsa emin olun normal bir işte çalışıyormuş da maaş alıyormuş gibi kazançlar elde edebilirler. Evde yapılabilecek ve gerçekten para kazandıracak işleri bu rehberimizde yazdık.

Bu rehberi sık sık güncelleyeceğiz ve evden para kazanmanın yeni bir yolunu keşfettiğimizde rehberimize ekleyeceğiz. Bu nedenle sitemizin bildirim izinlerini açmanız sizler için çok yararlı olacaktır.

Sitemizde boş vaatler yok, para kazandırma ihtimali düşük olan işlere de sitemizde yer vermiyoruz, sitemizde sadece gerçek anlamda herkesin yapabileceği ve gerçekten para kazanılabilecek olan yöntemleri paylaşıyoruz. Biz sadece elle tutulur gözle görülür yöntemler paylaşıyoruz. Gerçekten para kazandıran uygulamalar hakkında bilgiler veriyoruz. Boş hayaller kurmuyoruz.

Bu arada şunu da hatırlatalım ki, sitemize sürekli yeni rehberler ve yeni internetten para kazanma yolları ekleniyor. Para kazandıran bir uygulama çıktığı anda hemen inceleyip eğer olumlu bulduysak sizlerle paylaşıyoruz. Eğer yeni bir para kazandırma uygulaması çıktığında hemen haberdar olmak isterseniz aşağıdaki kısımdan bildirimlere abone olabilirsiniz.

İnternette evden para kazanma yolları ile alakalı bazı araştırmalar yaptık. Bu konuda öyle enteresan bilgilere rastladık ki inanamadık. Kesinlikle eminiz ki, o yöntemlere o yazıları yazanlar bile inanmıyorlardır. Sizler de çok görmüşsünüzdür. Bu yüzden, öncelikle size evden nasıl para kazanılmaz onu öğretelim. Evde yapılmayacak işleri öğretelim.

Evden Nasıl Para Kazanılmaz? Para Kazandırmayacak İşler

Buyrun size internette oldukça sık rastlanan ve tamamen palavradan ibaret olan, sizlere hiçbir şey kazandırmayacak bazı evden para kazanma yolları:

  • Ütü yaparak evden para kazanma
  • Sabun paketleyerek evden para kazanma
  • İncik boncuk dizerek evden para kazanma
  • Reçel yaparak evden para kazanma
  • Yemek yaparak evden para kazanma
  • Müzik dinleyerek evden para kazanma
  • Davetiye katlayarak evde para kazanma
  • Evde pasta yaparak para kazanma
  • Evde ürün paketleyerek para kazanma
  • Ve benzeri birçok method ile para kazanma

Yukarıdaki liste evden nasıl para kazanılmaz sorusunun yanıtı olabilir 🙂 Bu listeyi elbette daha da genişletebilir ve nasıl para kazanılmaz listesine yeni maddeler ekleyebiliriz. Yukarıdaki listede yer alan yöntemlerin neden para kazandırmayacağını aşağıda tek tek açıklayacağız.

İlgili konu: Para kazandıran oyunlar

Daha sonra ise gerçekten evden para kazanma yolları nelerdir konusuna değineceğiz ve evden çalışarak gerçekten kolayca para kazanabileceğiniz yöntemleri adım adım anlatacağız. Bu rehberde boş işlere yer yok. Şimdi yukarıda listelediğimiz işler neden para kazandırmaz, neden boş laftan ibarettir onu açıklayalım. Her bir işi madde madde yazıp bütün saçmalıkları göz önüne sereceğiz.


İlginizi Çekebilir: İnternetten para kazanmak mümkün mü? Reklam izle para kazan uygulamaları hakkında şok gerçekleri okumak için TIKLAYIN
Sadece bir cep telefonu ve internet bağlantısıyla oyun oynayarak ayda ne kadar para kazanabilirsiniz merak ediyor musunuz? Para kazandıran oyunları öğrenmek için TIKLAYIN
Evde para kazanma yolları hakkında ilginç ve gerçek yöntemleri öğrenmek ister misiniz? Evde çalışarak nasıl para kazanırsınız? Öğrenmek için TIKLAYIN

Ütü Yaparak Evden Para Kazanma Gerçek mi?

Evet, kocanız size evde gömleklerini ve pantolonlarını ütülediğiniz için size ücret veriyorsa o halde doğrudur efendim, bu şekilde evde ütü yaparak para kazanabilirsiniz 🙂 Başka türlü evde ütü yaparak para kazanamazsınız.

Düşünsenize hangi işyeri, firma ya da şirket size evde ütülemeniz için ürün verir ki? Özellikle tekstil işi yapan firmaların ve atölyelerin zaten ütücü ve paketçi diye tabir edilen elemanları var. Bu tarz işleri kendi personellerine yaptırmak varken neden evlere iş verip ekstra maliyete girsinler ki?

İsterseniz bir ilan açın, reklam verin ve “ben evde çok iyi ütü yaparım” diyin. Bakalım kaç kişi size ulaşacak? Kısacası evde ütü yaparak para kazanma işi tamamen boş ve hayal ürünü bir iştir. Uğraşmaya ve iş aramaya değmez. Fakat şöyle bir durum vardır, komşunuz ya da ütü yapmayı bilmeyen tanıdığınız veya bekar biri size elbiselerini ütüleme işi verebilir ve bunun karşılığında para verebilir ancak ne kadar kazanırsınız ve bu iş ne kadar sürekli olur belli değil. Sürekliliği olmayan, arada bir iş çıkan para kazanma yöntemlerini gerçekten para kazandıran yöntemler olarak saymıyoruz.Ayrıca şöyle bir şey de olabilir; mesela evinizin yakınında bulunan bir tekstil atölyesi ya da tanıdık bir işletme sahibi, işlerinin çok yoğun olduğu ve personelinin yetersiz kaldığı dönemlerde size ütü işi verebilir ama yine dediğimiz gibi, bu tarz işler çok nadir olur, arada bir karşınıza çıkar.

Örneğin, tekstil işi ile uğraşan bir akrabanız vardır ve iş yerine sırf ütü yapması için bir personel alacağına ütü işini size verir mesela. Bu şekilde de ütü yaparak para kazanırsınız elbette ama bu herkesin başına gelebilecek bir şey değildir.

Herkesin tekstil işe ile uğraşan bir akrabası ya da tanıdığı mı var? Biz evden para kazanma yolları adlı bu rehberde herkes için geçerli olacak yöntemlerden bahsediyoruz. Evde ütü yaparak para kazanma imkanına belki yüz binde bir kişi ulaşabilir, herkes için geçerli değildir, bu nedenle evde ütü yaparak para kazanma işini ciddi ve sürekli gelir getirecek işlerden saymıyoruz.

Sabun Paketleyerek Evden Para Kazanma Gerçek mi?

Hadi çok şanslısınız diyelim, ütü işi bir şekilde karşınıza çıkabilir. Ama neresinden bakarsanız bakın, evlere sabun paketleme işi veren bir firma ne duyduk ne de gördük. Arkadaşlar kesinlikle böyle şeylere inanmayın. Her sabun üreticisi firmanın sabun paketlemek için devasa makineleri var, sırf bunun için milyonlarca liralık yatırımlar yapılmış.

Hangi sabun firması evlere sabun göndererek paketleme yaptırır ki? Amatör sabun üreticileri ise zaten kendi ürettikleri miktarda sabunu kendileri paketlerler. Bu devirde kimse sizin evinize sabun ve paket gönderip de “al bu sabunları paketle” demez, kimse bu iş için size bir ödeme yapmaz. Böyle bir işi vaat eden varsa oradan hemen kaçın. Sabununu üreten kişi, onu paketlemeye de muvaffaktır merak etmeyin.

Dikkat edin, internette facebook, twitter ve instagram gibi sosyal mecralarda işkur ile anlaşmalı olduğunu belirten, sahte sertifikalarla işkura bağlı imiş gibi görünen birçok firma evlere iş verdiğini söyleyerek insanlardan para toplamaktadır. Parayı da “size paketlemeniz için ürün göndereceğiz ama öncesinde kargo ve güvence bedeli olarak 500 TL yatırmanız lazım, 1.000 TL yatırmanız lazım” gibi sözler söyleyerek iş umuduyla birçok garibanın parasını almaktadırlar. Bu firmalar asla ve asla hiç kimseye iş göndermez. Uyanık olun ve bu fırsatçılara sakın para kaptırmayın. Böyle ilanlar gördüğünüz zaman bu yazının altına yorum alanına mutlaka yazın ki herkesin bilgisi olsun. Bu tür dolandırıcılar özellikle kendilerine internetten para kazanma yolları arayan insanları hedef almaktadırlar.

İncik Boncuk Dizerek Evden Para Kazanma Gerçek mi?

Bir saçma iş daha. Her yerde görürsünüz, her sosyal mecrada karşınıza çıkar. Evlere incik boncuk dizme işi veriyorlarmış da, ek gelir oluyormuş da falan filan. Sakın ha sakın! Kanmayın böyle şeylere. Kazanamazsınız! Böyle bir iş yok. İncik boncuk dizmek, tesbih dizmek ve benzeri işleri yaparak para kazanma tamamen yalan dolan.

Tespihi üreten firma zaten dizimini de yapıyor makinelerle, kanmayın böyle şeylere. Bijuteri mağazalarında ya da pazarlarda satılan incikler boncuklar tespihler vesaire ne olursa olsun hepsinin bir yapanı var zaten, bir dizeni var zaten. Kimse evlere böyle bir iş vermez, bu şekilde sürekli olarak para kazanmanız imkansızdır.

Fakat söyle bir şey var, çok yakın tanıdığınız bir firma sahibi vardır, incik boncuk tespih işleri yapıyordur, bunları dizmek ve oluşturmak için bir makine ya da bir personel almak yerine daha tasarruflu olduğu için yani işçilik giderinden tasarruf edeceği için bu boncuk dizme işini size vermiştir ve dizdiğiniz incik boncuk tespih başına size ödeme yapar mesela.

Bu şekilde olabilir evet ama bu şekilde bir iş kaç kişinin karşısına çıkar ki? Belki de milyonda bir insana denk gelir yani. Hele hele hiç kimse internete ilan verip bu işler için personel aramaz. Bu tür işlerden ve vaatlerden uzak durun. Sitemizde yeterince para kazanma yolları hakkında doğru ve güvenilir bilgiler var, siz gerçekten para kazandıracak işlere bakın.

Reçel Yaparak Evden Para Kazanılır mı?

Garip bir sektör de reçel yap para kazan sektörüdür. Reçel dediğimiz şey hemen her markette ve bakkalda kolayca bulunabilen ve fiyatı da gayet makul olan bir yiyecektir. Neden size reçel yaptırsınlar ve yaptığınız reçeli satın alarak size para ödesinler ki?

Belki çok güzel reçel yapıyorsunuz ve piyasadakilerden çok daha doğal ve farklı ama hangi firma yaptığınız reçeli satın alır ki? Zaten gıda işleri oldukça riskli işlerdir, bunun izni vardır, denetime tabi üretimleri vardır, sertifikaları vardır.

Yediği reçel yüzünden yanlışlıkla birinin sağlığı zarar görse, biri zehirlense bunun hesabını veremezsiniz ve hiçbir firma nerede nasıl üretildiğini bilmediği bir reçeli zaten almaz, bunun için para ödemez. Çok yakın bir tanıdığınız vardır, gıda işleri veya yemek işleri ile uğraşır, sizi de çok iyi tanıyordur ve size reçel yapma işi verir ama böyle bir iş kırk yılda bir çıkar ve kırk milyonda bir insanın karşısına çıkar. Bu nedenle evde reçel yaparak para kazanma sektörünü de para kazandırmayacak işlerden sayıyoruz.

Uğraştığınıza değecek ve gerçekten para kazandıracak yöntemleri sık sık sizlerle paylaşacağız. Eğer yeni bir para kazandırma uygulaması çıktığında ya da yeni bir evden para kazanma yolu önerdiğimizde hemen haberdar olmak isterseniz aşağıdaki alandan bildirimlere abone olabilirsiniz.

Yemek Yaparak Evden Para Kazanılır mı? Gerçek mi?

Aslına bakarsanız bu listedeki işlerden en masumu, belki de gerçekleşme olasılığı en fazla olanı evde yemek yaparak para kazanmaktır. Çünkü gerçekten böyle bir iş var ve yapanlar da var fakat yine bu iş de tanıdıklar vasıtasıyla olduğu için bu işi de herkesin yapabileceği devamlı gelir getiren işler arasında sayamayız. Gerçekten gelir getirecek işler bakıyorsanız, para kazandıran uygulamalar adlı sayfamızda sizin için yeterince gerçekten para kazandıracak yöntemler mevcut.

Üstelik yemek yaparak evden para kazanma işi biraz da risklidir. Her firma bu işe pek yanaşmaz. Yani firmalar personellerin yemek ihtiyaçlarını ya bir lokantadan ya da bir yemek firmasından karşılamayı isterler. Çünkü bunların gıda üretim izinleri vardır, sık sık denetlenirler vs. Bir firma bir bayana evde yemek yapması karşılığında para verir ama her firma buna yanaşmaz. Tanıdıklar vasıtasıyla olur genelde. Sizi çok yakından tanıyan, lezzetli ve hijyenik bir ortamda yemek yaptığınızı bilen firma sahibi tanıdık varsa ancak o şekilde iş alabilirsiniz.

Sadece firmalar değil elbet. Mesela yatalak hastası bulunan insanlar, hasta olup da yemek yapacak kimsesi olmayanlar ve benzeri durumda olanlar size yemek yapmanız karşılığında para verirler. Ama daha önce de dedik ya, bu tarz işler kaç kişinin karşısına çıkacak ki? Kaç kişinin yemek ihtiyacını kendisine yaptıracak bir firma sahibi tanıdığı var? Kaç kişinin çevresinde yemek yapacak kimsesi olmadığı için para karşılığı yemek yaptıracak insan var? Dolayısıyla bu saydığımız nedenlerden ötürü, yemek yaparak evde para kazanma işini de evde para kazanma yollarından biri olarak saymıyoruz.

Evet, evde yemek hazırlayarak para kazanma ihtimali yüksektir, olabilir, olma ihtimali vardır, ancak herkes için geçerli değildir, herkesin çevresinde yemek yapma işi verebilecek bir firma ya da insanlar yoktur. Bu nedenle evde yemek yap para kazan yöntemini evde para kazandıracak işlerden saymıyoruz. Kazanan vardır elbet, yoktur demiyoruz ve kazananlara başarılarının devamını diliyoruz.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Gerçek mi?

Müzik dinleyerek para kazanılır mı? Evet saygıdeğer ziyaretçimiz, bu rehberi buraya kadar okuduysan, bu sorunun cevabını sen ver 🙂 Müzik dinleyerek para kazanmak diye bir şey yoktur. Bazı siteler ve uygulamalar var, müzik dinlettikten sonra dinlediğiniz müziğe puan vermenizi istiyorlar. Ancak bu iş için dişe tırnağa dokunur bir para ödemesi yapan yok.

Zaten müzik dinlediğiniz için kim neden para versin ki? Bu tür müzik kıyaslama ve puanlama işleri genellikle anket doldurma uygulamalarında olur. Anket doldurarak para kazanma uygulamaları gerçektir, ona lafımız yok ancak sadece müzik dinleyerek para kazanmak diye bir şey yoktur. Aynı şekilde birileri tarafından kasıtlı olarak ortaya atılmış olan reklam izleyerek para kazanma diye birşey de kesinlikle yoktur arkadaşlar.

Davetiye Katlayarak Evde Para Kazanma

Davetiye hazırlayarak para kazanma ya da davetiye katlayarak evde para kazanma işi de tamamen hayal ürünü, kırk yılda bir karşınıza çıkacak işlerden biridir. Yani herkes için geçerli olmayan, belki tanıdık matbaacıları olan kişiler için geçerli olabilecek, olsa bile kırk yılda bir iş çıkabilecek sektörlerdendir.

Bu sektörden nasıl iş çıkar derseniz eğer, mesela bir matbaa oldukça yüklü miktarda davetiye siparişi alır, o esnada eleman yetersizliği vardır, basılan davetiyeleri katlama işini tanıdık bir ev hanımına verebilirler. Çıksa çıksa ancak bu şekilde iş çıkar.

Başka zamanlarda zaten matbaada çalışan işçiler bu davetiyeleri hazırlama ve katlama işini kendileri yaparlar. Demek ki evde davetiye katlayarak para kazanma işi de sadece web sayfalarının içeriklerini doldurmaktan öteye gitmeyen bir iştir. Bu tür aslı astarı olmayan işlerden ve iş vaatlerinden uzak durmak gerek.

Evde Pasta Yaparak Para Kazanmak Mümkün mü?

Bu konu başlığı da tıpkı evde yemek yaparak para kazanılır mı başlığında açıkladığımız gibidir. Evde pasta yaparak para kazanma işi de biraz tanıdık vasıtasıyla yapılabilecek şansa bağlı bir iştir. Kırk yılda bir belki pastanıza ihtiyaç duyulur da size bir pasta siparişi gelir 🙂

Evde Ürün Paketleme Yaparak Para Kazanma Gerçek mi?

Son olarak evde ürün paketleyerek para kazanmak mümkün mü sorusunu da yanıtladıktan sonra gerçekten evde yapılarak para kazandıracak işlere değineceğiz. Evde ürün paketleyerek para kazanma konusu çok ciddi ve üzerinde durulması gereken bir konudur. Çünkü sosyal medyada insanların iş vaadiyle en çok kandırıldıkları sektör paketleme yaparak para kazanma sektörüdür. Gerek Facebook, gerek Instagram, gerekse Twitter gibi sosyal medya ortamlarında birçok sayfada şu ibareleri görürsünüz:

İşkur anlaşmalıyız. Tüm Türkiye’de evlere paketleme işi veriyoruz. Ayda 1.000 TL kazanmak için bize ulaşın.

Bu tür ilanlara sakın kanmayın

Yukarıdakine benzer ilanlara kanarak dolandırılan binlerce insan mevcut. Bu tür ilanlara kanıp da iletişime geçerseniz, öncelikle kargo, ürün ve paket bedelini sizden peşin olarak yatırmanızı isteyecekler. Parayı yatırdıktan sonra sizi engelleyecekler ve hiç bir şekilde bir daha ulaşamayacaksınız. Sakın böyle şeylere kanıp da paranızı kaptırmayın.

Kısacası evde paketleme işi yaparak para kazanma olayı tamamen alavere dalavereden ibarettir. Her firmanın paketleme yapacak personeli zaten mevcuttur. Hiç kimse sizin evinize ürün ve paket gönderip de ürün paketlettirmez. Firmalar kendi personellerine paketleme yaptırmak varken neden kendilerine ekstra maliyet çıkartarak bu işi başkalarına yaptırsınlar ki?

Şikayet sitelerini incelerseniz, bu tür ilanlar hakkında binlerce şikayet olduğunu görürsünüz. Siz siz olun bu tür iş ilanlarına inanmayın. Bunlarla uğraşacağınıza buyrun size çok bir sektör önerisi verelim, makale yazarak para kazanma yöntemi ile kendi evinizde 1 ayda asgari ücretten çok daha fazlasını bile kazanabilirsiniz.

Gerçekten Evden Para Kazandıracak İşler

Evde yapılacak işler rehberimizin bu bölümüne kadar uzak durmanız ve asla yapmamanız gereken işleri sıraladık. Yukarıda saydığımız işler size evden para kazandırmayacak işlerdir. Evden para kazanmanın gerçek yollarını ise rehberimizin bu bölümünde bulacaksınız.

Evden para kazanmanın gerçek yollarını tek tek sizlere anlatacağız. Adım adım, gerçek örneklerle, gerçek rakamlarla, hangi iş ne kadar kazandırıyor, ne kadar emek istiyor, kimler için uygundur, kimler için uygun değildir hepsini yazacağız.

Evde para kazandıran el işleri

El işi yaparak evden para kazanma konusuna gelince; el işi deyince insanın aklına oya, örme vb işler geliyor. Sizin kazak örme, eldiven, atkı, bere örme gibi yetenekleriniz varsa ve değişik yani farklı ürünler üretebiliyorsanız bu ürünleri instagram veya facebook gibi sosyal mecralarda sergileyip pazarlayarak para kazanmanız mümkün.

Ancak tüketici alışkanlıkları artık değişti, genellikle bu tarz ürünler artık büyük mağazalardan temin ediliyor. Bu nedenle çok farklı ve talep gören ürün konseptleri geliştirmedikçe bu tarz ürünlerden çok da fazla para kazanabileceğinizi sanmıyoruz.

Başarılar dileriz.