Almanca Ayrılamayan Fiiller ve Cümle Örnekleri

0

Almanca ayrılamayan fiiller, Almanca ayrılamayan fiillere örnekler, Almanca ayrılamayan fiiller örnekleri, Almanca ayrılamayan fiiller nelerdir, Almanca ayrılamayan fiiller ödevi, Almanca ayrılamayan fiiller konu anlatımı.

Bu dersimizde Almanca Ayrılamayan Fiiller ile ilgili olarak Almanca Cümle Örnekleri konusunu inceleyeceğiz.
Daha önceki videolarımızda ayrılamayan fiillerin üzerinde oldukça fazla durmuştuk, şimdi cümle örnekleri ile konuyu daha da pekiştireceğiz.
Bu fiillerin kullanımları örneğin şöyledir:

VORSCHLAGEN: önermek
Was schlägst du vor?: ne öneriyorsun?
ZUHÖREN: dinlemek
Hören Sie mir zu! Beni dinleyiniz!
WEGLAUFEN: bir yerden bir yere uzaklaşmak
Laufen Sie nicht zu weit weg: Çok uzağa gitmeyin / uzaklaşmayın
AUFWACHEN: uyanmak
ich wache um 6 Uhr auf: ben saat 6 da uyanıyorum
AUFSTEHEN: kalkmak
ich stehe um 7 Uhr auf: saat 7de kalkıyorum

Almanca ayrılabilen fiiller ve ayrılamayan fiiller ayrımını iyi yapabilmemiz için ayrılabilen ekler ile ayrılamayan eklerin öğrenilmesi gerekir.

Almanca gramerinde ayrılamayan fiiller adlı konumuzu anlamak ve daha detaylı bilgi ve açıklamalar için videomuzu inceleyelim.

almanca ogrenme kitabi

Değerli ziyaretçilerimiz, küçükten büyüğe her kesime hitap eden, son derece güzel bir şekilde tasarlanmış olan, renkli, bol resimli ve hem çok ayrıntılı hem de anlaşılır Türkçe konu anlatımı ihtiva eden Almanca öğrenme kitabımızı incelemek ve satın almak için yukarıdaki görsele tıklayabilirsiniz. Kendi kendine Almanca öğrenmek isteyenler ve okul için yardımcı drs kitabı arayanlar için harika bir kitap olduğunu ve herkese kolayca Almanca öğretebileceğini şimdiden gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.