Hakkımızda

www.almancax.com, 2006 yılından günümüze Türkiye’de Almanca eğitimi ve Almanya Vize, Oturum ve Çalışma İzinleri gibi Almanya’daki Türklerin karşılaştıkları sorunlar hakkında çözüm hizmetleri vermektedir.

almancax, hemen her düzeydeki kullanıcıya yönelik farklı kategorilerde ve farklı içeriklerde binlerce sayfa döküman içerir.
almancax’ta, yabancı dil eğitimi için ihtiyacınız olan bilgileri bulabilirsiniz.

Asenkronize eğitim sisteminin yeni yeni tartışılmaya ve uygulanmaya başlandığı 2000’li yılların başında almancax olarak ülkemizde, yabancı dil eğitimini belki de ilk defa bu sistemle uyguluyoruz. Katılımın zamana yayılarak yapıldığı bu eğitim sistemi, öğrencileri zaman ve mekan sorunlarından soyutlar. Kendi istedikleri zamanda ve mekanda dersleri takip edebilmelerine ve tartışmalara katılabilmelerine olanak sağlar. almancax forumları da bu tür tartışmalara ve paylaşımlara yönelik olarak özenle hazırlanmıştır.

almancax, geniş içerikli forumlarının yanı sıra, Almanca dil öğrenenlerin işine yarayacak her türlü oyun, web ve mobil uygulamaları, yazılı konu anlatımları, video dersler, alıştırmalar, çeşitli dökümanlar ve benzeri on binlerce içerik barındırmaktadır.

almancax ile; sıfırdan Almanca öğrenmeye başlayabilirsiniz, var olan bilgilerinizi geliştirebilirsiniz, ödevleriniz ve araştırmalarınız için gerekli bilgileri bulabilirsiniz, Almanca pratik yapabilirsiniz, Almanca ve Almanya hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz, Almanca testler çözebilir, oyunlar oynayabilir, sohbet edebilirsiniz. Özetle Almanca hakkında aradığınız her türlü bilgiye ulaşabilir, burada kendinizi geliştirebilirsiniz.

Üstelik tüm bunları yaparken yalnız da değilsiniz; sadece Türkiye’nin dört bir köşesinden değil, Avrupa’nın her ülkesinden, dünyanın farklı noktalarından, sizinle aynı amacı paylaşan binlerce Türk de Almanca’yı burada öğreniyor, problemlerini burada çözüyor.

Bunun yanı sıra forumumuzda Almanya hakkında bilgilere ulaşabilir, Almanya’da eğitim, lisans, yüksek lisans, master, doktora imkanları hakkında bilgiler bulabilir, A1, A2 gibi sınavlara hazırlanabilir ve bu sınavlara daha önce giren ve kazanan arkadaşlardan da bilgiler alabilirsiniz.Forumlarımızda Almanya’ya gitmeyi düşünenler için Pasaport işlemleri, vize işlemleri, aile birleşimi işlemleri, oturum alma, çalışma izni, Türkiye’den alınan ehliyetin Almanya’da kullanılması, turist vizesi işlemleri, Almanya’ya öğrenci olarak gitme gibi bir çok konuda bilgiler alabilir ve tecrübelerden yararlanabilirsiniz.Yine bu konularla ilgili tecrübelerinizi paylaşabilir, yeni başlayanlara yararlı olabilecek bilgiler verebilirsiniz.

almancax forumları;
bilginin, eğitimin, tartışmanın, paylaşımın, aktivitenin, saygının, araştırmanın, yardımlaşmanın bir araya getirildiği, her türlü bilgiye ulaşılabilecek bir platform!

Forum katılımcılarına sadece yabancı dil üzerine bilgi vermekle kalmıyor, onlara Avrupa ülkelerinde (özellikle Almanya) karşılaştıkları sorunlar hakkında da yardımcı oluyoruz.Örneğin, yabancı ülkeye gitmek isteyen kişilerin ne yapması gerekiyor, orada nelerle karşılaşacaklar, hangi belgeler isteniyor, şartlar ve presedür nedir, yaşam şartları ve kültürel özellikler nelerdir gibi birçok soru ve sorunlar da almancax forumlarında tartışılıyor.

almancax forumları;
Yazılı ve seslendirilmiş Almanca dersleri,
Almanca konuşma kalıpları,
Almanca şiirler, hikayeler, atasözleri, deyimler,
Almanca aktiviteler,
Almanca haberler,
Almanca gramer,
Gramer hakkında çeşitli sorular ve cevapları,
Online sözlük ve yararlı kaynak adresleri,
ve buraya yazılamayacak kadar çok çeşitli kategorilerde dökümanlar içerir.
Daha fazla bilgi sahibi olmak için almancax forumunun diğer bölümlerini incelemelisiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Google grubumuz : https://groups.google.com/g/almancax

Site Haritası

Yazılar

Sayfalar


ALMANCA QUIZ UYGULAMASI YAYINDA

Değerli ziyaretçilerimiz, quiz uygulamamız Android mağazasında yayınlandı. Telefonunuza yükleyerek Almanca testler çözebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla aynı anda yarışabilirsiniz. Ödüllü bilgi yarışmasına uygulamamız üzerinden katılabilirsiniz. Yukarıdaki linke tıklayarak Android uygulama mağazasında uygulamamızı inceleyebilir ve yükleyebilirsiniz. Zaman zaman düzenlenecek olan para ödüllü bilgi yarışmamıza katılmayı unutmayın.


BU SOHBETİ SAKIN İZLEME, DELİ OLURSUN
Bu makale aşağıdaki dillerde de okunabilir

Albanian Albanian Amharic Amharic Arabic Arabic Armenian Armenian Azerbaijani Azerbaijani Basque Basque Belarusian Belarusian Bengali Bengali Bosnian Bosnian Bulgarian Bulgarian Catalan Catalan Cebuano Cebuano Chichewa Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Chinese (Traditional) Corsican Corsican Croatian Croatian Czech Czech Danish Danish Dutch Dutch English English Esperanto Esperanto Estonian Estonian Filipino Filipino Finnish Finnish French French Frisian Frisian Galician Galician Georgian Georgian German German Greek Greek Gujarati Gujarati Haitian Creole Haitian Creole Hausa Hausa Hawaiian Hawaiian Hebrew Hebrew Hindi Hindi Hmong Hmong Hungarian Hungarian Icelandic Icelandic Igbo Igbo Indonesian Indonesian Irish Irish Italian Italian Japanese Japanese Javanese Javanese Kannada Kannada Kazakh Kazakh Khmer Khmer Korean Korean Kurdish (Kurmanji) Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Kyrgyz Lao Lao Latin Latin Latvian Latvian Lithuanian Lithuanian Luxembourgish Luxembourgish Macedonian Macedonian Malagasy Malagasy Malay Malay Malayalam Malayalam Maltese Maltese Maori Maori Marathi Marathi Mongolian Mongolian Myanmar (Burmese) Myanmar (Burmese) Nepali Nepali Norwegian Norwegian Pashto Pashto Persian Persian Polish Polish Portuguese Portuguese Punjabi Punjabi Romanian Romanian Russian Russian Samoan Samoan Scottish Gaelic Scottish Gaelic Serbian Serbian Sesotho Sesotho Shona Shona Sindhi Sindhi Sinhala Sinhala Slovak Slovak Slovenian Slovenian Somali Somali Spanish Spanish Sundanese Sundanese Swahili Swahili Swedish Swedish Thai Thai Turkish Turkish Ukrainian Ukrainian Urdu Urdu Uzbek Uzbek Vietnamese Vietnamese Welsh Welsh Xhosa Xhosa Yiddish Yiddish Yoruba Yoruba Zulu Zulu
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.