Hakkımızda

www.almancax.com, 2006 yılından günümüze Türkiye’de Almanca eğitimi ve Almanya Vize, Oturum ve Çalışma İzinleri gibi Almanya’daki Türklerin karşılaştıkları sorunlar hakkında çözüm hizmetleri vermektedir.

almancax, hemen her düzeydeki kullanıcıya yönelik farklı kategorilerde ve farklı içeriklerde binlerce sayfa döküman içerir. almancax’ta, yabancı dil eğitimi için ihtiyacınız olan bilgileri bulabilirsiniz.

Asenkronize eğitim sisteminin yeni yeni tartışılmaya ve uygulanmaya başlandığı 2000’li yılların başında almancax olarak ülkemizde, yabancı dil eğitimini belki de ilk defa bu sistemle uyguluyoruz. Katılımın zamana yayılarak yapıldığı bu eğitim sistemi, öğrencileri zaman ve mekan sorunlarından soyutlar. Kendi istedikleri zamanda ve mekanda dersleri takip edebilmelerine ve tartışmalara katılabilmelerine olanak sağlar. almancax forumları da bu tür tartışmalara ve paylaşımlara yönelik olarak özenle hazırlanmıştır.

almancax, geniş içerikli forumlarının yanı sıra, Almanca dil öğrenenlerin işine yarayacak her türlü oyun, web ve mobil uygulamaları, yazılı konu anlatımları, video dersler, alıştırmalar, çeşitli dokümanlar ve benzeri on binlerce içerik barındırmaktadır.

almancax ile; sıfırdan Almanca öğrenmeye başlayabilirsiniz, var olan bilgilerinizi geliştirebilirsiniz, ödevleriniz ve araştırmalarınız için gerekli bilgileri bulabilirsiniz, Almanca pratik yapabilirsiniz, Almanca ve Almanya hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz, Almanca testler çözebilir, oyunlar oynayabilir, sohbet edebilirsiniz. Özetle Almanca hakkında aradığınız her türlü bilgiye ulaşabilir, burada kendinizi geliştirebilirsiniz.

Üstelik tüm bunları yaparken yalnız da değilsiniz; sadece Türkiye’nin dört bir köşesinden değil, Avrupa’nın her ülkesinden, dünyanın farklı noktalarından, sizinle aynı amacı paylaşan binlerce Türk de Almanca’yı burada öğreniyor, problemlerini burada çözüyor.

Bunun yanı sıra forumumuzda Almanya hakkında bilgilere ulaşabilir, Almanya’da eğitim, lisans, yüksek lisans, master, doktora imkanları hakkında bilgiler bulabilir, A1, A2 gibi sınavlara hazırlanabilir ve bu sınavlara daha önce giren ve kazanan arkadaşlardan da bilgiler alabilirsiniz. Forumlarımızda Almanya’ya gitmeyi düşünenler için Pasaport işlemleri, vize işlemleri, aile birleşimi işlemleri, oturum alma, çalışma izni, Türkiye’den alınan ehliyetin Almanya’da kullanılması, turist vizesi işlemleri, Almanya’ya öğrenci olarak gitme gibi bir çok konuda bilgiler alabilir ve tecrübelerden yararlanabilirsiniz. Yine bu konularla ilgili tecrübelerinizi paylaşabilir, yeni başlayanlara yararlı olabilecek bilgiler verebilirsiniz.

almancax.com sitemizde makale, yazı, Almanca dersi hazırlayan öğretmenler deneyimli ve alanında uzman öğretmenlerdir. Almanca derslerimiz Almanca öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmaktadır. İngilizce derslerimiz İngilizce öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Ayrıca Almanca ders kitaplarımız, Almanca yardımcı ders kitaplarımız, Almanca yaprak testlerimiz, kendi kendine Almanca öğrenme kitaplarımız online olarak veya piyasadaki kitapçılarda satılmaktadır. Almanca yardımcı ders kitaplarımız ülkemizde birçok lisede ders kitabı olarak kullanılmaktadır.

almancax forumları;
bilginin, eğitimin, tartışmanın, paylaşımın, aktivitenin, saygının, araştırmanın, yardımlaşmanın bir araya getirildiği, her türlü bilgiye ulaşılabilecek bir platform!

Forum katılımcılarına sadece yabancı dil üzerine bilgi vermekle kalmıyor, onlara Avrupa ülkelerinde (özellikle Almanya) karşılaştıkları sorunlar hakkında da yardımcı oluyoruz. Örneğin, yabancı ülkeye gitmek isteyen kişilerin ne yapması gerekiyor, orada nelerle karşılaşacaklar, hangi belgeler isteniyor, şartlar ve presedür nedir, yaşam şartları ve kültürel özellikler nelerdir gibi birçok soru ve sorunlar da almancax forumlarında tartışılıyor.

almancax forumları;
Yazılı ve seslendirilmiş Almanca dersleri,
Almanca konuşma kalıpları,
Almanca şiirler, hikayeler, atasözleri, deyimler,
Almanca aktiviteler,
Almanca haberler,
Almanca gramer,
Gramer hakkında çeşitli sorular ve cevapları,
Online sözlük ve yararlı kaynak adresleri,
ve buraya yazılamayacak kadar çok çeşitli kategorilerde dökümanlar içerir.
Daha fazla bilgi sahibi olmak için almancax forumunun diğer bölümlerini incelemelisiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Google grubumuz : https://groups.google.com/g/almancax

Facebook grubumuz : https://www.facebook.com/groups/almancax/

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/almancax/

Twitter (X) profilimiz : https://twitter.com/almancax

Google işletme profilimiz : https://g.co/kgs/oCbNrZN

Youtube kanalımız : https://youtube.com/almancax/

Site Haritamız

Yazılar

Sayfalar