Almanca Kelime Anlamını Bilme Oyunu

Almanca Kelime Anlamını Bilme Oyunu
Gönderi Tarihi: 09.01.2024

almancax tarafından hazırlanan bu oyunumuza kelime futbolu adını verdik.Orta sahada size bir Almanca kelime veriliyor, sağ kalede ve sol kalede ise birer tane Türkçe kelime var, siz size verilen Almanca kelimenin anlamının hangi kaledeki kelime olduğunu bulacaksınız.

Almanca kelime anlamını bilme, kelime öğrenme ve ezberleme oyunu

Almanca kelime anlamını bilme oyunu.

Örneğin orta sahada Blue kelime var, sol kalede Kırmızı, sağ kalede ise Mavi kelimeleri yer alıyor.O halde siz klavyenin tuşlarını kullanarak Blue kelimesini sağ kaleye göndermelisiniz.Çünkü Blue kelimesinin anlamı olan Mavi kelimesi sağ kalede yer alıyor.
Bu şekilde sıra ile verilecek olan tüm kelimeleri doğru kaleye göndererek puanları toplayın.
Dikkat edin, kendi kalenize gol atmayın 🙂

almancax ekibi olarak hem eğlenmeniz hem de öğrenmeniz için tasarlanan bu oyunumuzun yararlı olmasını temenni ederiz.

Bu oyunun mobil telefonlar için hazırlanan java versiyonu da sitemizde bulunmaktadır.Mobil oyunlarımıza ulaşmak için Almanca Oyunlar ve Uygulamalar adlı kategorimize göz atabilirsiniz.

Ayrıca sitemizde Android tabanlı akıllı telefonlar için Almanca ve İngilizce öğrenme amaçlı Android uygulamalarımız da mevcut olup bu uygulamalarımıza da Almanca Oyunlar ve Uygulamalar adlı kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Bu oyunu oynayabilmek için sisteminizde Java yüklü olmalıdır.Aksi halde oyun ekranını göremeyebilirsiniz.Java yüklemek için ise www.java.com/tr adresini ziyaret ediniz.

almanca basla Almanca Kelime Anlamını Bilme Oyunu