Almanca rakamlar

0

Bu yazımızda Almanca rakamlar konusunu ele alacağız. Almanca rakamlar konu anlatımı genellikle Almancayı yeni yeni öğrenmeye başlayan ilkokul çağındaki öğrencilere gösterilmektedir. Bildiğiniz gibi rakam demek birden dokuza kadar olan ve sayıları yazmaya yarayan, sayıları teşkil eden ifadelerdir. Yani 0-1-2-3-4-5-6-7-8-9 ibarelerinin her biri rakamdır. 10-11-12-13-14-15-20-30-50-100 vb. gibi ifadeler ise rakamlar kullanılarak oluşturulan sayılardır.

Bildiğiniz gibi hem Almanca’da hem de Türkçe’de en büyük rakam 9 (dokuz), en küçük rakam ise 0 (sıfır) dır. Şimdi Almanca’da rakamları özellikle ilkokul çağındaki öğrenci arkadaşlarımızın da anlayabileceği şekilde görseller olarak verelim. Aşağıda sıfırdan dokuza kadar Almanca rakamlar yer almaktadır. Eğer oldukça geniş kapsamlı olarak hazırladığımız sıfırdan milyonlara kadar olan Almanca Sayılar adlı dersimizi okumak isterseniz tıklayınız : Almanca Sayılar

ALMANCA GÜNLER BU KADAR MI GÜZEL ANLATILIR?

TIKLA, 2 DAKİKADA ALMANCA GÜNLERİ ÖĞREN!

Almanca Rakamlar

Almanca Rakamlar : 0 NULL
Almanca Rakamlar : 0 NULL

Almanca Rakamlar : 1 EINS
Almanca Rakamlar : 1 EINS

Almanca Rakamlar : 2 ZWEI
Almanca Rakamlar : 2 ZWEI


Almanca Rakamlar : 3 DREI
Almanca Rakamlar : 3 DREI

Almanca Rakamlar : 4 VIER
Almanca Rakamlar : 4 VIER

Almanca Rakamlar : 5 FÜNF
Almanca Rakamlar : 5 FÜNF


Almanca Rakamlar : 6 SECHS
Almanca Rakamlar : 6 SECHS

Almanca Rakamlar : 7 SIEBEN
Almanca Rakamlar : 7 SIEBEN

Almanca Rakamlar : 8 ACHT
Almanca Rakamlar : 8 ACHT


Almanca Rakamlar : 9 NEUN
Almanca Rakamlar : 9 NEUN

Almanca rakamlar konu anlatımı bu kadar arkadaşlar. Zaten sitemizde sıfırdan milyonlara kadar Almanca sayıların nasıl yazıldığı, nasıl okunduğu, nasıl oluşturulduğu ile alakalı bir çok ders var. İlgili derslere müracaat edebilirsiniz. Almanca rakamlarla alakalı olarak değinilebilecek başka bir husus olmadığından burada kesiyoruz. Hepinize Almanca derslerinizde başarılar diler, sitemize Almanya’dan erişen gurbetçi kardeşlerimize de selam ederiz.

almanca ogrenme kitabi

Değerli ziyaretçilerimiz, küçükten büyüğe her kesime hitap eden, son derece güzel bir şekilde tasarlanmış olan, renkli, bol resimli ve hem çok ayrıntılı hem de anlaşılır Türkçe konu anlatımı ihtiva eden Almanca öğrenme kitabımızı incelemek ve satın almak için yukarıdaki görsele tıklayabilirsiniz. Kendi kendine Almanca öğrenmek isteyenler ve okul için yardımcı drs kitabı arayanlar için harika bir kitap olduğunu ve herkese kolayca Almanca öğretebileceğini şimdiden gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.