Almanca Soru Cevap Cümleleri, Almanca Basit Sorular

1

Almanca soru cevap cümleleri, Almanca soru sorma ve basit sorular. Bu dersimizde Almanca Soru cevap Cümleleri, Almanca Basit Sorular konusunu inceleyeceğiz.

Almanca soru cümleleri; soru kelimeleri ile yapılan soru cümleleri ve diğer soru cümleleri olmak üzere ikiye ayrılır.Bu, dilimizde de böyledir.
Örneğin:
Kaç yaşındasın?
Geldin mi?

Örnekte görüldüğü gibi, bir soru kelimesi ile yapılan cümle (KAÇ yaşındasın), bir de soru ekiyle (geldin Mİ) yapılan cümle bulunmaktadır.
Almanca’da en temel ve sık kullanılan soru cevap tarzı cümleler aşağıdaki gibidir:

Was ist das? (bu nedir?)
Das ist ein Auto (bu bir arabadır)
Was ist das? (Bu nedir)
Das ist ein Buch (bu bir kitaptır)
Was ist das? (bu nedir?)
Das ist ein Haus (bu bir evdir)
wie ist die Blume? (çiçek nasıldır?)
wie ist das Haus? (ev nasıldır?)
Adınız nedir? : Wie heissen Sie?
Sen kimsin? : Wer bist du?
Nasılsınız? : Wie geht es ihnen?
Almanca soru cümlelerine yukarıdaki gibi örnekler vermek mümkündür.

Yukarıdaki videoda Almanca soru kelimeleri ve Almanca soru cümleleri hakkında daha bol örneklerle açıklama yapılmıştır. Sık karşılaşacağınız bir konu olduğundan dikkatle incelemenizi tavsiye ederiz.
Gerek Almanca öğrenmeye yeni başlayan arkadaşların, gerek Almanca A1 aile birleşimi sınavına hazırlanan arkadaşların, gerekse Almanca KPSS, KPDS, UDS gibi sınavlara hazırlanan arkadaşların sitemizdeki Almanca derslerini ve konuları çok iyi bir şekilde öğrenmiş olmaları gerekiyor.

Bu konu da en temel konulardan biri olması itibariyle iyice öğrenilmeden bir sonraki üniteye geçilmemesi gerekmektedir.
Almanca öğrenirken özellikle temel konuların çok iyi bir şekilde öğrenilmiş veya ezberlenmiş olması, ilerde görülecek olan ünitelerin çok daha kolay ve kısa sürede öğrenilmesini sağlayacaktır.
Eğer Almanca ‘ya böyle çalışırsanız, ileride herhangi bir üniteyi çalışırken “bu da neydi, bu nasıl çekimleniyordu, bu artikel niye kullanılmıyordu, bunu yaparken hangi takıyı kullanıyorduk” gibi sorular sormayacak ve geriye dönmek zorunda kalmayacaksınız.
Dolayısıyla Almanca öğrenirken özellikle temel konuları mutlaka kalıcı bir şekilde öğrenmek için çalışınız.

almanca ogrenme kitabi

Değerli ziyaretçilerimiz, küçükten büyüğe her kesime hitap eden, son derece güzel bir şekilde tasarlanmış olan, renkli, bol resimli ve hem çok ayrıntılı hem de anlaşılır Türkçe konu anlatımı ihtiva eden Almanca öğrenme kitabımızı incelemek ve satın almak için yukarıdaki görsele tıklayabilirsiniz. Kendi kendine Almanca öğrenmek isteyenler ve okul için yardımcı drs kitabı arayanlar için harika bir kitap olduğunu ve herkese kolayca Almanca öğretebileceğini şimdiden gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Deaqle Sqoq diyor

    bu almanca dersleri hakikaten çok güzel yazmışsınız, çok güzel çok harika almanca dersleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.