Almanlar Paralarını Nereye Harcıyor? Almanya’da Yaşam Tarzı

0

Almanya’da her haneye aylık ortalama brüt 4.474 euro para giriyor. Vergi ve harçlar düşülünce, geriye 3.399 euro kalıyor. Bu paranın 2.517 euro tutarındaki en büyük kısmı, özel tüketime harcanıyor. Bunun hemen hemen üçte bir ila dörtte bir arasında -yaşanan bölgeye değişen – bir bölümü, kiraya gidiyor.Almanya’da Özel Tüketim Harcamaları Yüzde Oranları

İkamet (%35,6)
Beslenme (%13,8)
Ulaşım (%13,8)
Boş Zaman Değerlendirme (%10,3)
Gezme (%5,8)
Ev Döşeme (5,6 %)
Giysi (4,4 %)
Sağlık (3,9 %)
İletişim (2,5 %)
Eğitim (0,7 %)

Alman Evlerinde Hangi Eşyalar Var?

Telefon (%100)
Buz Dolabı (%99,9)
Televizyon (%97,8)
Çamaşır Makinası (%96,4)
İnternet Bağlantısı (%91,1)
Bilgisayar (%90)
Kahve Makinası (%84,7)
Bisiklet (%79,9)
Özel Otomobil (%78,4)
Bulaşık Makinası (%71,5)Bir karşılaştırma yapacak olursak; Almanya’da halk, gelirinin yüzde 35’ten fazlasını kiraya harcarken, Fransızlar bunun için gelirlerinin yüzde 20’sini bile harcamıyor. Öte yandan Britanyalılar beslenmeye Almanlarla aşağı yukarı aynı miktarda para harcarken, boş zaman değerlendirme ve kültüre çok daha fazlasını -gelirlerinin neredeyse yüzde 15’ini- harcıyorlar.

İtalyanlar ise, en fazla giysi almayı seviyorlar. İtalyanların giysiye yaptıkları yüzde 8’lik harcama, Almanya’dakinin hemen hemen iki katı.


almanca ogrenme kitabi

Değerli ziyaretçilerimiz, küçükten büyüğe her kesime hitap eden, son derece güzel bir şekilde tasarlanmış olan, renkli, bol resimli ve hem çok ayrıntılı hem de anlaşılır Türkçe konu anlatımı ihtiva eden Almanca öğrenme kitabımızı incelemek ve satın almak için yukarıdaki görsele tıklayabilirsiniz. Kendi kendine Almanca öğrenmek isteyenler ve okul için yardımcı drs kitabı arayanlar için harika bir kitap olduğunu ve herkese kolayca Almanca öğretebileceğini şimdiden gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.


BU SOHBETİ SAKIN İZLEME, DELİ OLURSUN
Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 − 6 =