Almanya Hakkında Bilgiler, Almanya Nasıl Bir Yer, Almanya Resimleri, Germany-Deutschland

Almanya’dan Görüntüler, Almanya Fotoğrafları ve Almanya Resimleri. Almanya Nasıl Bir Yer merak ediyor musunuz? Buyrun size Almanya Resimleri ve Almanya’dan görüntüler. Tabii bu görüntüleri Almanlar çektiği için ülkenin en güzel yerlerinden özenle seçmişler.
Şimdi Almanya hakkında bilgiler verelim.Almanya Hakkında Bilgiler

Almanya geyet etkileyici olan büyük şehirleri , kartpostal resimleri gini minicik kasabaları, ürün hasatı toplama festivalleri, kendine has kültür ve sanat zenginliği, gayet geniş ve büyük ormanları, güzel kaleleri ve bira ve şarap ile sahip olduğu özellikleri taşımasını iyi bilen bir ülke. Doğu ve Batı Almanya’nın 1990 yılında tekrar birleşmesi ise Almanya tarihinde yeni bir başlangıç gibi olmuştur.

Almanya’da uç noktalarda iklim farklılıkları yaşanmasa da bölgesel farklılıklar vardır. En elverişli hava koşulları Mayıs ayından Ekim ayına kadar yaşanır. Sonbahar Almanya’yı ziyaret için en uygun zamandır. Kışlar özellikle güneyde olmak üzere yağışlı geçer. Yoğun nüfuslu ve sanayileşmiş bir ülke olan Almanya, doğa düşkünleri için bir cennet değildir. Toprağın üçte birinden fazlası işlenmiştir. Ülkede vahşi doğa adına çok fazla bir şey yoktur.


Başkent
Berlin

Resmi Dil
Almanca

Devlet şekli
Federal Cumhuriyet

AB Üyeliği
25 Mart 1957

Nüfus
82,312,600

GSYİH Toplam Kişi Başına
2008 Sonlu 3.818 Trilyon $ 3.Sırada 46,498 $[2] 19.Sırada

GSYİH (SAGP) Toplam Kişi Başına
2008 Sonlu 2.919 Trilyon $ 5.Sırada 35,551 $[2] 21.Sırada

Para birimi
Avro

Türkiye’ye Uçak ile Uzaklığı: 3 saat
Popüler Şehirleri: Berlin, Köln, Frankfurt, Münich, Stutgart


Ülkenin Eğitim açısından Dikkat Çeken Özellikleri:

Almanya’daki üniversiteler yüksek eğitim kalitesine sahiptir ve hepsinin YÖK denkliği vardır. Türkiye’ ye çok yakındır. Ülkede Toplam 298 Üniversite (233 Devlet Üniversite + 65 Özel Üniversite) vardır. En yoğun uluslar arası öğrenci topluluğu; Çin, Türkiye, Polanya, Rusya’dandır. Uluslararası Öğrenciler için çalışma imkanı vardır. Almanya’da öğrenim gören üniversite öğrencilerine yasal yarı – zamanlı çalışma izni verilmektedir. Mezuniyet Sonrası Çalışma İmkanı mevcut olup, Almanya’da lisans veya yüksek lisans mezunu olan her yabancı öğrenciye, 1 yıl çalışma ve oturma izni verilmektedir.

Almanya 4-5 yıldan beri aile birleşimi vizesi için A1 sınav şartı istemektedir.
Yani Almanya’ya yerleşmek isteyen Türk’lerden Almanya’ya gelmeden önce temel seviyede Almanca öğrenmelerini istemektedir.

Almanya videosu için iyi seyirler dileriz.2 thoughts on “Almanya Hakkında Bilgiler, Almanya Nasıl Bir Yer, Almanya Resimleri, Germany-Deutschland

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir