2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Ozan2019
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah'' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

merhaba 3 ocak aile birleşimi basvurus yaptım 15 inci gün beklemedeyıim 😊

Volkan Kaptan
    Katılımcı

Merhaba bende yarın 21 Ocak İZMİRDEN konsolosluk randevum var çocuk üstünden aile birleşimi olarak yarın çıkınca tecrübelerimi aktarırım sizlere

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba ben de 1 Kasım da izmirden başvuru yaptım yaklaşık 80 gün oldu haber yok yarın y şubeye mail atsam mi işlem hangi sürecde öğrenebilir miyim yada arasam mi bilemedim yardimci olur musunuz … inş en kisa surede vizelerimiz çıkar

Blue34
    Katılımcı

Merhaba ben de 1 Kasım da izmirden başvuru yaptım yaklaşık 80 gün oldu haber yok yarın y şubeye mail atsam mi işlem hangi sürecde öğrenebilir miyim yada arasam mi bilemedim yardimci olur musunuz … inş en kisa surede vizelerimiz çıkar

Bence sizin mail atmaniz biseyi degistirmez tam tersine ters etki yapabilir hem 90 günlük yasal süreniz dolmamis 10 gün daha beklemek daha mantikli sizin 90 gun sonunda Turkiyedeki konsoloslukla iletisime gecmeniz gerekli hakkinizi aramak icin..

Yabancilar subesine surekli niye bitmedi niye yapilmadi gibi mail yada telefonlar onlara baski anlamina geldigi icin sureyi dahada uzatabilirler bir arkadasim ayni sekilde durmadan baski yapti ve 3 ayda gelecek vize 8 ay surdu baski yaptigi gerekcesiyle bilginiz olsun..

Vize bekleyen
    Katılımcı

Bence sizin mail atmaniz biseyi degistirmez tam tersine ters etki yapabilir hem 90 günlük yasal süreniz dolmamis 10 gün daha beklemek daha mantikli sizin 90 gun sonunda Turkiyedeki konsoloslukla iletisime gecmeniz gerekli hakkinizi aramak icin..

Yabancilar subesine surekli niye bitmedi niye yapilmadi gibi mail yada telefonlar onlara baski anlamina geldigi icin sureyi dahada uzatabilirler bir arkadasim ayni sekilde durmadan baski yapti ve 3 ayda gelecek vize 8 ay surdu baski yaptigi gerekcesiyle bilginiz olsun..

tsk mail yazmadım bakalım hayırlısı 10 gün daha sabır

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba,ben gönderme dim ama eşim cuma gunu mail atmış bugün cvb gelmiş y. şube sabır demiş islem de demiş eksik evrak olursa arariz demiş …. ne anlamaliyiz bundan sizce

Mesira
    Katılımcı

merhaba. ben 12 eylülde İzmir'den başvurdum. eşime mektup bugun geldi. mektuptan sonra kaç haftada vize geliyor acaba, bilgisi olan var mı? Ludwigsburg'tan başvuruyoruz.

talha55
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar. Ben de bugün (14 Şubat 2019) Ankara'dan Aile Birleşimi başvurumu yaptım. Ben Türk vatandaşıyım eşim Alman vatandaşı. B2 düzeyinde Almanca biliyorum. Elimde Almanya'da ufak bir kurstan aldığım B2 sertifikası mevcuttu. Görüşmede kadın bu belge geçerli değil diyince ben kadınla almanca konuşmaya başladım ve ikna oldu. Sadece bir tane A4 kağıt verdi üstünde çok basit 10 tane soru vardı. Was essen Sie gerne zum Frühstück, Wie heißt Ihr Vater? gibi. Bunun dışında eşini nerden tanıyorsun dedi. Biz komşuyuz Türkiye'de ve çocukluğumdan beri tanıyorum dedim Almanca. Parmak izlerini aldı ve 1-3 ay içerisinde cevap gelecek dedi. Bugün 1. Gün :) Allah'ım her şeyin hayırlısını nasip etsin.

talha55
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar. Ben de bugün (14 Şubat 2019) Ankara'dan Aile Birleşimi başvurumu yaptım. Ben Türk vatandaşıyım eşim Alman vatandaşı. B2 düzeyinde Almanca biliyorum. Elimde Almanya'da ufak bir kurstan aldığım B2 sertifikası mevcuttu. Görüşmede kadın bu belge geçerli değil diyince ben kadınla almanca konuşmaya başladım ve ikna oldu. Sadece bir tane A4 kağıt verdi üstünde çok basit 10 tane soru vardı. Was essen Sie gerne zum Frühstück, Wie heißt Ihr Vater? gibi. Bunun dışında eşini nerden tanıyorsun dedi. Biz komşuyuz Türkiye'de ve çocukluğumdan beri tanıyorum dedim Almanca. Parmak izlerini aldı ve 1-3 ay içerisinde cevap gelecek dedi. Bugün 1. Gün :) Allah''ım her şeyin hayırlısını nasip etsin.

Arkadaşlar biliyorum net bir şey demek doğru değil. Sonuçta Ankara Konsolosluğu hakkımda ne karar verdi bilmiyoruz. Ausländerbehörde ne diyecek ne belge isteyecek çapraz sorgu isteyecek mi bilmiyoruz. Ama görüşmenin kısa sürmüş olması, fazla irdelenmiş olmaması beni korkutmaya başladı. Evliliğim tamamen gerçek ama çapraz sorgu vs ile süreci uzatmalarından korkuyorum başka bir şey değil. Malum insan çok özlüyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Tecrübeli arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim.

denize
    Katılımcı

Eşim de 23.ocak 2019 tarihinde Ankaradan başvurdu. Fazla birşey sormamışlar. Eşim bundan dolayı tedirgin oldu. Hala beklemekteyiz. Bu çarşamba bir ay oluyor başvuru yapalı . Allah herkese sabır versin . banada hiç bir haber gelmedi yabancılar dairesinden. şimdiye kadar ek bir belge de istenmedi. eşim a1 kursu sırasında sosyolog gelmiş, hiçbirşekilde üç ay icinde arayıp ne durumda vize işlemleri diye sormayın demiş. vize işlemi uzuyormuş. insan hani aramak istiyor bilgi edinmek istiyor hangi aşamada. beklemekten başka hiçbir şey gelmiyor insanın elinden. selamlar herkese

talha55
    Katılımcı

Eşim de 23.ocak 2019 tarihinde Ankaradan başvurdu. Fazla birşey sormamışlar. Eşim bundan dolayı tedirgin oldu. Hala beklemekteyiz. Bu çarşamba bir ay oluyor başvuru yapalı . Allah' herkese sabır versin . banada hiç bir haber gelmedi yabancılar dairesinden. şimdiye kadar ek bir belge de istenmedi. eşim a1 kursu sırasında sosyolog gelmiş, hiçbirşekilde üç ay icinde arayıp ne durumda vize işlemleri diye sormayın demiş. vize işlemi uzuyormuş. insan hani aramak istiyor bilgi edinmek istiyor hangi aşamada. beklemekten başka hiçbir şey gelmiyor insanın elinden. selamlar herkese

Evet Allah hepimize sabır versin. Vize durumunu sormak konusunda dediğiniz olabiliyormuş ne yazık ki. Çok fazla bilgi edinip hiç sorun çekmeyenler de var. Defalarca arayıp mail atıp bilgi alan ve diğer yandan hiç bir şekilde bilgi alamayan. Benim daha yeni ama ilerleyen aşamalarda naparım bilmiyorum. Dediğiniz sebepten ötürü bile yapmaya da korkarım sanırım.

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar. Ben de bugün (14 Şubat 2019) Ankara'dan Aile Birleşimi başvurumu yaptım. Ben Türk vatandaşıyım eşim Alman vatandaşı. B2 düzeyinde Almanca biliyorum. Elimde Almanya'da ufak bir kurstan aldığım B2 sertifikası mevcuttu. Görüşmede kadın bu belge geçerli değil diyince ben kadınla almanca konuşmaya başladım ve ikna oldu. Sadece bir tane A4 kağıt verdi üstünde çok basit 10 tane soru vardı. Was essen Sie gerne zum Frühstück, Wie heißt Ihr Vater? gibi. Bunun dışında eşini nerden tanıyorsun dedi. Biz komşuyuz Türkiye'de ve çocukluğumdan beri tanıyorum dedim Almanca. Parmak izlerini aldı ve 1-3 ay içerisinde cevap gelecek dedi. Bugün 1. Gün :) Allah'''ım her şeyin hayırlısını nasip etsin.

amin hayırlı olsun …ben öğretmenim eşim Almanya'da okumuş uzman hekim 100 kusur gün oldu hala cevabı alamadık.ilk ve insan son evliliğimiz .yasitiz.oyle işte hala y şube cevap vermedi ki eksik evrak da istemediler eşimden … Konsolosluk a mail yazdım Almanya dan görüş istedik henüz görüş gelmedi bize yazmayın denildi… Düşünüyorum sabıka kaydı yok kına düğün resimleri gönderdim yaş aynı iş var ev var ,peki niye? Çok üzülüyorum artık sabır

talha55
    Katılımcı

amin hayırlı olsun …ben öğretmenim eşim Almanya'da okumuş uzman hekim 100 kusur gün oldu hala cevabı alamadık.ilk ve insan son evliliğimiz .yasitiz.oyle işte hala y şube cevap vermedi ki eksik evrak da istemediler eşimden … Konsolosluk a mail yazdım Almanya dan görüş istedik henüz görüş gelmedi bize yazmayın denildi… Düşünüyorum sabıka kaydı yok kına düğün resimleri gönderdim yaş aynı iş var ev var ,peki niye? Çok üzülüyorum artık sabır

Yaşlar aynı, maaş var, konut var diyorsunuz ayrıca uzman hekim. Ben Almanya'da 3 ay kadar Observership yaptım hastanede ve doktorlara verilen değeri gördüm. Onu da geçtim her şeyin fotoğrafı var da diyorsunuz. Şu şartlar altında böyle bir kişinin evliliği anlaşmalı olabilir mi? Neden böyle bir şey yapsın? Tek kelime ile imkansız. Evraklarına bakın verin vizesini 100 küsür gün bekletmenin alemi ne anlamıyorum. Allah'tan size, kendime ve herkese sabır diliyorum.

Kendimizi daha fazla değersiz hissedelim diye sanırım bunlar. Zaten eşim orda ben burdayken ve cevap beklerken yanına gidemezken kendimi yeterince onuru zedelenmiş hissediyorum. En azından o Alman kimliği ile elini kolunu sallayarak gelebiliyor da uçak biletinin Pdf'sini gönderip hadi atla gel diyebiliyorum :) az da olsa teselli ediyor ama izin, boşluk vs tutturmak gerekiyor. Nereye kadar böyle bakalım.

NoFeaR
    Katılımcı

Merhabalar ben 04/12/2018 tarihinde başvuru yaptım yaklaşık 76 gün oldu hâlâ bekliyorum nişanlı olarak gidicem o yüzden mi uzun sürdü acaba? 2 hafta önce eşim yabancılar şubesine gitti birşey lazım mı? Evraklar geldi mi? diye sormuş.. Memur kadın evraklarımın köln'de olduğunu, incelendiğini söylemiş. Eşimin kendisi Münih'te bu arada.. Sonra eşime şunu söylemiş siz Almanya vatandaşı olduğunuz için öncelik size verilecektir ama çok uzun da sürebilir 5-6 ay sürebilir yada hemende olabilir, yoğunluğa bağlı demiş. Ve sonra bilgisayara bakarak sizin dosyanızda olumsuz bir durum göremiyorum bence sorun çıkmaz demiş. Sevinmeli miyim bilmiyorum 3 ay olmak üzere endişe ediyorum hergün. 90 günü aşabilir mi? Aşarsa birşey yapmam gerekir mi?

Vize bekleyen
    Katılımcı

Yaşlar aynı, maaş var, konut var diyorsunuz ayrıca uzman hekim. Ben Almanya'da 3 ay kadar Observership yaptım hastanede ve doktorlara verilen değeri gördüm. Onu da geçtim her şeyin fotoğrafı var da diyorsunuz. Şu şartlar altında böyle bir kişinin evliliği anlaşmalı olabilir mi? Neden böyle bir şey yapsın? Tek kelime ile imkansız. Evraklarına bakın verin vizesini 100 küsür gün bekletmenin alemi ne anlamıyorum. Allah'''tan size, kendime ve herkese sabır diliyorum.

Kendimizi daha fazla değersiz hissedelim diye sanırım bunlar. Zaten eşim orda ben burdayken ve cevap beklerken yanına gidemezken kendimi yeterince onuru zedelenmiş hissediyorum. En azından o Alman kimliği ile elini kolunu sallayarak gelebiliyor da uçak biletinin Pdf'sini gönderip hadi atla gel diyebiliyorum :) az da olsa teselli ediyor ama izin, boşluk vs tutturmak gerekiyor. Nereye kadar böyle bakalım.

hayırlısı olsun hakkımızda

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.