2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Kuzeyyyy
    Katılımcı

Eşim iki kez yabancılar şubesini aradı kağıtlarım gitmemiş Türkiye de işlemler yavaş sürüyo evraklarıniz gelir gelmez size ulaşıcaz denmiş. Bende bir buçuk ay dolunca konsolosluğu mail attim geri dönüş yapılmadi. İnşAllah en kısa zamanda onay alırız beklemek çok zor😒

Sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum size eğer arayıp baskı yaparsanız geçikebilir işlemler çünkü nasıl bir görevliye denk geleceğinizi bilemezsiniz ilgilenen memur önemli

Dilek han
    Katılımcı

Sizin dediğiniz gibi eğer karışık bi durumunuz yoksa iki haftaya genelde cevap geliyor yabancı şubeden ve onay alıyorsunuz
    Umarım güzel haberler alırsınız eşinize kavuşursunuz

Selamlar
    Bende aralik ayinda basvurdum gecen hafta eksik evraklarla ilgili mektup geldi esim yarin goturecek
    Ben aralik ayinda basvuru yapanlarin ocak ayinda onay aldiklarini duydum beklemedeyiz insallah hemen gelir cevaplarimiz

Kuzeyyyy
    Katılımcı

Selamlar
    Bende aralik ayinda basvurdum gecen hafta eksik evraklarla ilgili mektup geldi esim yarin goturecek
    Ben aralik ayinda basvuru yapanlarin ocak ayinda onay aldiklarini duydum beklemedeyiz insAllah hemen gelir cevaplarimiz

Merhaba
    Büyük ihtimalle iki hafta sonra cvp gelir yabancı şubeden hayırlı haberler alırsınız inşallah

leowoman
    Katılımcı

:D

OzzzyJ
    Katılımcı

Selamlar
    Ben aralik ayinda basvuru yapanlarin ocak ayinda onay aldiklarini duydum beklemedeyiz insAllah hemen gelir cevaplarimiz

Valla o süreç çok degişiyor küçük kasaba gibi yerlere gidenlerin 2 günde ,1 haftada vizesi cıkanda var 6 ay bekleyen de 🤷🏻‍♀️ Ben de Kasım 8 de basvurdum mesela daha gecen hafta geldi vizem , bekleyen herkese cok sabırlar tez zamanda yuvanızda olmanızı diliyorum

leowoman
    Katılımcı

StuttgartCocuk
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,

20 ocakta Ankara'dan çocuk üzerinden başvurdum evraklarım tamdı. Olumsuz hiçbirşey yoktu yani kısa sürdü zaten. Eşim Stuttgart merkezde oturuyor. Stuttgarttan başvuran oldu mu daha önce tahmini ne kadar sürer? Münih berlin gibi şehirlerden başvurup 1 ay 1 buçuk ay gibi sürelerde vize alanlar var hemde çocuk değil eş üzerinden başvurularda.

MustafaD
    Katılımcı

Arkadaşlar vize kavramı çok göreceli bi kavram bence kendinizi ya şunun 1 aya çıkmış bunun 2 hafta da gelmiş bi arkadaşın 3 ay gelmiş diye kendinizi erken veya geç çıkmaya şartlamayın bu işin bi düzeni var başvuruyu yaparsın evrakların almanya ya gider eşe mektup gelir (veya gelmez) ona göre evraklarınızı teslim ettikten sonra durumunuz okey ise bir kaç hafta içinde vize size ulaşır , yani buradan alacağınız hiç bir tüyo sizin işinizi hızlandırmaz işiniz tamamen memurların elinde bu yüzden hayırlısını dileyip beklemekten başka çare yok . Bazı arkadaşlar gidip hiç bir şekilde işinizi 3. ay dan önce takip etmeyin demiş ama ben yalnış buluyorum daha doğrusu evraklarınız almanya ya ulaştı ise eşinize bakan bir polis memuru var arayarak o memurdan bilgi alabilirsiniz umarım herkezin tez zamanda vizesi çıkar.

leowoman
    Katılımcı

MustafaD
    Katılımcı

Bugün vizem geldi darısı bekleyenlerin başına.

leowoman
    Katılımcı

:police:

Cns24
    Katılımcı

Bugün vizem geldi darısı bekleyenlerin başına.

Hayırlı olsun  :)

12 yanıt görüntüleniyor - 526 ile 537 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.