2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

talha55
    Katılımcı

Merhabalar ben 04/12/2018 tarihinde başvuru yaptım yaklaşık 76 gün oldu hâlâ bekliyorum nişanlı olarak gidicem o yüzden mi uzun sürdü acaba? 2 hafta önce eşim yabancılar şubesine gitti birşey lazım mı? Evraklar geldi mi? diye sormuş.. Memur kadın evraklarımın köln'de olduğunu, incelendiğini söylemiş. Eşimin kendisi Münih'te bu arada.. Sonra eşime şunu söylemiş siz Almanya vatandaşı olduğunuz için öncelik size verilecektir ama çok uzun da sürebilir 5-6 ay sürebilir yada hemende olabilir, yoğunluğa bağlı demiş. Ve sonra bilgisayara bakarak sizin dosyanızda olumsuz bir durum göremiyorum bence sorun çıkmaz demiş. Sevinmeli miyim bilmiyorum 3 ay olmak üzere endişe ediyorum hergün. 90 günü aşabilir mi? Aşarsa birşey yapmam gerekir mi?

Benim daha 5. Günüm o yüzden bişe yapmadım henüz ama bilgi alınabilen kaynaklar:
    Konsolosluk (Arama ya da mail)
    Ausländerbehörde (Bizzat giderek, arama ya da mail)
    Bundesverwaltungsamt (Mail)

Ben bu şekilde biliyorum. Bilgi alanların bu kanallar vasıtası ile bilgi edindiklerini bir çok kez okudum. Buraları aramak ya da bilgi almaya çalışmak süreci uzatabilir diyenler var ama bilmiyorum başkasının yalancısıyım.

denize
    Katılımcı

Allah hepmizin yâr ve yardımcısı olsun. Anlattıklarınıza göre kisa zamanda gelmesi gereken vizeler gelmiyor. ne ule alakalı anlamadım ki. bir ayda vizesi çıkan insanlar var. 3 ay geçmiş hala vizesi elinde olmayan insanlar var. işlemi yapan memura bağlıysa bunlar çok büyük haksızlık. ben alman vatandaşıyım. çalışıyorum da. eşimin işi dahi hazır onu da bildirdik başvuruda. insan ha deyince gidemiyor . evlisiniz ama evlilik hayatı yaşamaya mahrum birakiliyorsunuz. aramaya sormaya korkuyor insan süreç uzar memur sinirlenir dosyanı bekletir düşüncesi ile. e onlardan da çıt yok. en azından bir takip sistemi olsa. ya da ara bilgi verseler insanlara . insana bıkkınlık geliyor bazen. acaba ne zaman çıkacak vize. acaba çıkacak mi. acaba kabul edecekler mi. üç ay bekleyip çapraz sorguya girenler de oluyormuş. insan soruyor o zaman madem çapraz sorgu yapacaksanız neden üç ay bekliyorsunuz. aile kurmak zaten zor olmuş kuranların da burnundan geliyor bürokrasi yüzünden. Allah'a emanet olun dileğim herkesin vizesi çıkar yakın zamanda herkes sevdiğine eşine kavuşur

Vize bekleyen
    Katılımcı

Allah' hepmizin yâr ve yardımcısı olsun. Anlattıklarınıza göre kisa zamanda gelmesi gereken vizeler gelmiyor. ne ule alakalı anlamadım ki. bir ayda vizesi çıkan insanlar var. 3 ay geçmiş hala vizesi elinde olmayan insanlar var. işlemi yapan memura bağlıysa bunlar çok büyük haksızlık. ben alman vatandaşıyım. çalışıyorum da. eşimin işi dahi hazır onu da bildirdik başvuruda. insan ha deyince gidemiyor . evlisiniz ama evlilik hayatı yaşamaya mahrum birakiliyorsunuz. aramaya sormaya korkuyor insan süreç uzar memur sinirlenir dosyanı bekletir düşüncesi ile. e onlardan da çıt yok. en azından bir takip sistemi olsa. ya da ara bilgi verseler insanlara . insana bıkkınlık geliyor bazen. acaba ne zaman çıkacak vize. acaba çıkacak mi. acaba kabul edecekler mi. üç ay bekleyip çapraz sorguya girenler de oluyormuş. insan soruyor o zaman madem çapraz sorgu yapacaksanız neden üç ay bekliyorsunuz. aile kurmak zaten zor olmuş kuranların da burnundan geliyor bürokrasi yüzünden. Allah''a emanet olun dileğim herkesin vizesi çıkar yakın zamanda herkes sevdiğine eşine kavuşur

çok amin çok

NoFeaR
    Katılımcı

Ben nişanlı olarak gidicem aramızda 13 yaş fark var eşim benden büyük ama 3 yıldır tanışıyoruz yazışma vs hepsini saklıyoruz isterlerse diye acaba bu yüzden mi gelmiyor yaklaşık 80 gün olacak. Ama şu var eşim bizzat gidip bilgi aldı kadın olumsuz bir durum göremiyorum demiş bizimle alakalı herşeyi görmüş şehirden şehire dosyadan dosyaya değişiyor hemende olur 6 ay yada 1 sene de sürer demiş. Rahatlatmak için olumlu şeyler söylemiş olamaz dimi. Ben Red mi gelecek korkusuyla bekliyorum uyku düzenim kaçtı artık.

talha55
    Katılımcı

Evet arkadaşlar 15 gündür bir şey yazılmıyor. Yok mu hayırlı haberleri olan :) Yeni haftanın hepimize hayırlara vesile olmasını dilerim İnşAllah :)

Vizeyükleniyor
    Katılımcı

Evet arkadaşlar 15 gündür bir şey yazılmıyor. Yok mu hayırlı haberleri olan :) Yeni haftanın hepimize hayırlara vesile olmasını dilerim İnşAllah' :)

23 Ocak 2019 tarihinde Ankara Alman konsolosluğundan başvuru yaptım. Başvuru sorunsuz geçti evraklarım 11 Şubat tarihinde almanyaya ulaştı eşim yabancılar şubesini aradı. Yabancılar şubesinden evliliğimizin Almanya’da geçerli olup olmadığını öğrenmek için başka bir birime gönderildiği söylendi. Şanssızlık ki bizim belgeleri inceleyen kadın 2 haftalık tatil iznine ayrılmış. Neyse 2 hafta daha sabırla bekledik boş boş. Bugün eşim memur kadını aradı. Bu arada eşim kimya mühendisi ben de makine mühendisiyim yaslarımız aynı ilk evliliğimiz. Yeterli maaşa ve eve sahibiz. Eşim Alman vatandaşı. Her neyse. Kadın telefonda eşimi inanılmaz derecede azarlayarak ve bağırarak beklemek zorundasınız gibi cümleler kullanmış. Bin tane işim var beni aramayın falan demiş. Ne hakla anlamış değilim. Eşim çok naif biri. Ve sadece kadına ne kadar sürebilir diye soracaktı ilk arayışıydı. Moralimiz bozuldu tabi. Vizenin geç gelmesine de değil. Üslubuna bozuldu moralimiz. Altı üstü basit bir memurun girdiği havaları anlayamıyorum. Eşimi konuşturmamış bile. Bilemiyorum yani. Allah tüm bekleyenlere sabır versin. Okuyanlar da lütfen bir seyler yazsın forum canlansın

Ohne idealien
    Katılımcı

.

Ohne idealien
    Katılımcı

.

talha55
    Katılımcı

23 Ocak 2019 tarihinde Ankara Alman konsolosluğundan başvuru yaptım. Başvuru sorunsuz geçti evraklarım 11 Şubat tarihinde almanyaya ulaştı eşim yabancılar şubesini aradı. Yabancılar şubesinden evliliğimizin Almanya’da geçerli olup olmadığını öğrenmek için başka bir birime gönderildiği söylendi. Şanssızlık ki bizim belgeleri inceleyen kadın 2 haftalık tatil iznine ayrılmış. Neyse 2 hafta daha sabırla bekledik boş boş. Bugün eşim memur kadını aradı. Bu arada eşim kimya mühendisi ben de makine mühendisiyim yaslarımız aynı ilk evliliğimiz. Yeterli maaşa ve eve sahibiz. Eşim Alman vatandaşı. Her neyse. Kadın telefonda eşimi inanılmaz derecede azarlayarak ve bağırarak beklemek zorundasınız gibi cümleler kullanmış. Bin tane işim var beni aramayın falan demiş. Ne hakla anlamış değilim. Eşim çok naif biri. Ve sadece kadına ne kadar sürebilir diye soracaktı ilk arayışıydı. Moralimiz bozuldu tabi. Vizenin geç gelmesine de değil. Üslubuna bozuldu moralimiz. Altı üstü basit bir memurun girdiği havaları anlayamıyorum. Eşimi konuşturmamış bile. Bilemiyorum yani. Allah' tüm bekleyenlere sabır versin. Okuyanlar da lütfen bir seyler yazsın forum canlansın

Ben ve eşim Berlin Ausländerbehörde'ya gidip bir soru sormuştuk ben Türkiye'ye dönüp vize başvurusunda bulunmadan önce. Oradaki kadın da bizi azarlamıştı. Elimize numara verip dışarıda bekleyin demişti. Odanın dışına çıkıp beklemeye başlamıştık. Sonra orada değil bekleme salonunda bekleyeceksiniz diye azarlamıştı bu sefer de. Eminim aralarında iyi insanlar da vardır ama sanırım çoğu böyle :) Şu saatten sonra böyle bir muamele görmek hepimiz için onur kırıcı. Eşimin yanında kendimi küçük düşürülmüş hissetmeme sebep oldu.

Vizeyükleniyor
    Katılımcı

Ben ve eşim Berlin Ausländerbehörde'ya gidip bir soru sormuştuk ben Türkiye'ye dönüp vize başvurusunda bulunmadan önce. Oradaki kadın da bizi azarlamıştı. Elimize numara verip dışarıda bekleyin demişti. Odanın dışına çıkıp beklemeye başlamıştık. Sonra orada değil bekleme salonunda bekleyeceksiniz diye azarlamıştı bu sefer de. Eminim aralarında iyi insanlar da vardır ama sanırım çoğu böyle :) Şu saatten sonra böyle bir muamele görmek hepimiz için onur kırıcı. Eşimin yanında kendimi küçük düşürülmüş hissetmeme sebep oldu.

Çok sinir bozucu bir durum. Çocuk değiliz artık karşıdaki bir insanı azarlamak insanlık değil. Kendi tembelliklerinin sinirini bizden çıkarıyorlar. Zaten düzgün çalışsalar aramayız ki. İşlemler hızlı ilerler. İnsanları bekletiyorlar sonra sizin aramaya hakkınız yok bekleyeceksiniz diyorlar. Şaka gibi. Sizi de çok iyi anlıyorum. Açıkcası sadece azarlamaları değil bu şekilde bekletip bizim onlara muhtaç olduğumuzu hissettirmeleri de gurur kırıcı. İnanın eşimi sevmeseydim onun Türkiye’deki hayatı yaşayabileceğine inansaydım asla gitmezdim almanyaya. Daha gitmeden insan üzerindeki baskılarını kuruyorlar. Farklı düşünceleri olanlar tabiki vardır saygı duyarım ama benim düşüncelerim bu yönde. Biz sığınmacı da değiliz eşlerimizden ayrı yasamak istemiyoruz aile birliği diye bir şey var ama insanları evlilikten de soğutuyorlar 

talha55
    Katılımcı

Tekrar merhaba arkadaşlar. 14.02.2019 tarihinde Ankara Alman Konsolosluğuna aile birleşimi vizesi için başvuru yaptım. Bugün (11.03.2019) 24. gün. Ausländerbehörde'dan edindiğimiz bilgiye göre henüz evraklar ellerine ulaşmamış. Demelerine göre ulaştıktan sonra bir olumsuzluk görülmüyormuş. İşin kötü tarafı 5 gün sonra baldızımın düğünü var ve sanırım yetişemicem. Eşim tek başına gitmek zorunda kalacak düğüne ve bu durum beni fazlasıyla üzüyor. Hayırlısı diyip beklemeye devam ediyoruz. Allah büyüktür.

Vizeyükleniyor
    Katılımcı

Sıkmayın canınızı umarım en kısa zamanda çıkar vizeniz. Arkadaşlar bu arada eğer Almanya’da evlendiyseniz ya da evliliğinizi oraya onaylatırsanız vize işlemleriniz daha kısa sürer. Çünkü yabancılar şubesinden evlilik dairesine evraklarınız gönderiliyor yaklaşık 2 hafta ordaki işlemler sürüyor ve evliliğinizin Almanya’da geçerli olduğu onaylanıyor. O onay olmadan yabancılar şubesi kontrol etmiyor belgelerinizi askıya alıyor. Son olarak benim belgemi kontrol eden kadın 1 haftalık tatildeydi şansımıza. Hanımefendimiz bu hafta da olmayacakmış hastaymış. Sadece boş boş bekliyoruz.  offoff:) offoff:)

talha55
    Katılımcı

Sıkmayın canınızı umarım en kısa zamanda çıkar vizeniz. Arkadaşlar bu arada eğer Almanya’da evlendiyseniz ya da evliliğinizi oraya onaylatırsanız vize işlemleriniz daha kısa sürer. Çünkü yabancılar şubesinden evlilik dairesine evraklarınız gönderiliyor yaklaşık 2 hafta ordaki işlemler sürüyor ve evliliğinizin Almanya’da geçerli olduğu onaylanıyor. O onay olmadan yabancılar şubesi kontrol etmiyor belgelerinizi askıya alıyor. Son olarak benim belgemi kontrol eden kadın 1 haftalık tatildeydi şansımıza. Hanımefendimiz bu hafta da olmayacakmış hastaymış. Sadece boş boş bekliyoruz.  offoff:) offoff:)

Biz Almanya'da evlendik. Bu durumda dediğiniz gibi inşallah hızlı ilerler işlemler. En sinir bozucu şey de sizin yaşadığınız. İzin sonra hastalık derken bir şekilde tatildeler ve memur sayıları az o yüzden kağıt kürek işleri yavaş işliyor. Her şeyin hayırlısı olsun.

Nesibi
    Katılımcı

Biz Almanya'da evlendik. Bu durumda dediğiniz gibi inşAllah' hızlı ilerler işlemler. En sinir bozucu şey de sizin yaşadığınız. İzin sonra hastalık derken bir şekilde tatildeler ve memur sayıları az o yüzden kağıt kürek işleri yavaş işliyor. Her şeyin hayırlısı olsun.

Almanyada evlenmekle surecin hicbir alakasi yok bende almanyada evlendim vizem 4 ay sonunda geldi.

Vizeyükleniyor
    Katılımcı

Almanyada evlenmekle surecin hicbir alakasi yok bende almanyada evlendim vizem 4 ay sonunda geldi.

Yazdığınıza saygı duyuyorum fakat yabancılar şubesi eşime gönderdiği mailde evliliğinizi Almanya’da geçerli yaparsanız süreciniz daha hızlı ilerler diye not düşmüştü. Maili bulursam burda da paylaşırım ama tabi Almanya’da eyalet sistemi var her şube için geçerli olmayabilir

15 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.