2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Dilek han
    Katılımcı

:)

leowoman
    Katılımcı

Selam  :)
    Tabiki Turkiye ile cok farklidir eminim ama alismaktan baska bir caremiz de yok
    Ben aksaraydayim sen hangi sehir

Selamlar Dilek han,
    Forumda resmen ikimiz konuşuyoruz😂 halbuki aylar önce burada kimler vardı kimler. Bu aralar burası adeta dutluğa dönüştü🤣kimseler kalmadı😲Size özelden mesaj attım. Gelmedi sanırsam🙄. Ben İzmirden başvuru yaptım.🙋🏻‍♀️

Dilek han
    Katılımcı

:)

Kuzeyyyy
    Katılımcı

Merhabalar aslında herkes vize almamıştır bence sadece sabredip bekliyodur tıpkı ben gibi 😉

Kuzeyyyy
    Katılımcı

Ben istanbuldan başvurdum 4 kasımda 5 aralıkta mektup gönderildi eşime istenilen evraklar biraz fazlaydı sebebi ise 3,5 yıl istanbulda yaşadığımız için yani tercihimiz sağlık sorunları yüzünden istanbuldu

Kuzeyyyy
    Katılımcı

Bu arada mektup ile iletişim iqstendi.gönderdiğimiz tarih 13 ocak İstenilen evraklar
    6 aylık maaş bodrosu
    Gelir belgesi
    Emeklilik durumunu gösteren evrak
    Son 5 yıla ait çalışma evrağı
    Konaklama durumu kira sözleşmesi
    Oturum evrağı
    İş sözleşmesi

Kuzeyyyy
    Katılımcı

Bitmedi 😉
    Neden şimdiye kadar beklediniz başvurmak için açıklayın
    Neyse hazırladık gönderdik yukarıda yazdığım tarihte.
    ocak 24 tekrar evrak istendi
    Geçen süre içinde nasıl geçindiniz açıklayın
    Ve almanyaya giriş çıkış tarihleri
    Haftaya göndericez bakalım ne olacak

Cns24
    Katılımcı

Merhaba
    5 Aralıkta vizeye başvurdum 55.gündeyim beklemeye devam 😔

Kuzeyyyy
    Katılımcı

Merhaba sabırlar diliyorum
    Beklemek gerçekten zor

leowoman
    Katılımcı

Ben istanbuldan başvurdum 4 kasımda 5 aralıkta mektup gönderildi eşime istenilen evraklar biraz fazlaydı sebebi ise 3,5 yıl istanbulda yaşadığımız için yani tercihimiz sağlık sorunları yüzünden istanbuldu

Öncelikle çok geçmiş olsun,
    Başvuru tarihlerimiz aynı. Sadece konsolosluklar farklı. Sizin iletinizi görene kadar benim tarihte başvuru yapan herkesin gittiğini düşünüyordum.sizin durumunuz epey komplike görünüyor.4.mektubu görmeden onay alırsınız umarım.

Kuzeyyyy
    Katılımcı

Teşekkürler evet biraz karışık durumum
    Bence çok vardır kasım ayı başvuru yapıpta gidemeyen daha moralini bozma yani.
    Sanmıyorum bu son mektuptu bidaha göndermezler ya onay gelir ya red

Kuzeyyyy
    Katılımcı

Öncelikle çok geçmiş olsun,
    Başvuru tarihlerimiz aynı. Sadece konsolosluklar farklı. Sizin iletinizi görene kadar benim tarihte başvuru yapan herkesin gittiğini düşünüyordum.sizin durumunuz epey komplike görünüyor.4.mektubu görmeden onay alırsınız umarım.

Sizin dediğiniz gibi eğer karışık bi durumunuz yoksa iki haftaya genelde cevap geliyor yabancı şubeden ve onay alıyorsunuz
    Umarım güzel haberler alırsınız eşinize kavuşursunuz

Cns24
    Katılımcı

Beklemek gerçekten zor

Beklemek gerçekten zor

Teşekkür ederim inşallah sizinki de bir an önce olumlu sonuçlanır.

Cns24
    Katılımcı

Eşim iki kez yabancılar şubesini aradı kağıtlarım gitmemiş Türkiye de işlemler yavaş sürüyo evraklarıniz gelir gelmez size ulaşıcaz denmiş. Bende bir buçuk ay dolunca konsolosluğu mail attim geri dönüş yapılmadi. İnşallah en kısa zamanda onay alırız beklemek çok zor😒

Kuzeyyyy
    Katılımcı

Teşekkür ederim inşAllah sizinki de bir an önce olumlu sonuçlanır.

Teşekkürler
    Hayırlısı ne ise o olsun bence önemli olan sağlıklı huzurlu olmak hayat arkadaşımızla bir arada olmak hayat öylede böylede mücadele dolu geçip gidiyor zaman

15 yanıt görüntüleniyor - 511 ile 525 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.