Evde Çilek Yapımı Ve Sağlıklı Ucuz Reçel Yapmak

11.07.2019
637
A+
A-
Evde Çilek Yapımı Ve Sağlıklı Ucuz Reçel Yapmak

Özlü Sözler


İNTERNETSİZ ALMANCA ÖĞRENME UYGULAMASI. ALMANCA DERSLERİ HER AN YANINIZDA.
TIKLAYIN, HEMEN TELEFONUNUZA İNDİRİN

Evde Çilek Yapımı Ve Sağlıklı Ucuz Reçel Yapmak

Çilek yemekten hoşlanan kişiler için 2 kg toz şeker, 2 kg çilek, 1 limon suyu ile evde çilek reçeli yapabilirler. Çileklerin kokulu ve küçük tanecikler halinde olması gerekiyor. Limon suyu kullanmak istemeyen bireyler 2 çay kaşığında limon tozu kullanabilirler. İlk olarak çilekler bol su ile yıkanmalıdır. Yapraklarını nizami olarak kesmeli ve tek tek ayıklamalısınız. Aldığınız çileklerin boyutu çok büyük ise dört parçaya bölerek işleme başlayabilirsiniz. Sudan geçirdiğiniz çilekleri bir süzgeç yardımıyla süzünüz. Ardından geniş bir tencereye alarak, almış olduğunuz çileklerin kg oranına göre toz şeker ilave etmelisiniz. Şekerlenmiş çilekleri derin bir tencere içerisine kapağını kapatmak suretiyle bir gece bekletiniz.
cilekreceli

Evde Çilek Reçeli Nasıl Yapılır ?

Bekletilmiş çilekleri ertesi gün orta ateş ile pişirerek karıştırınız. Kaynamaya başladığı zaman köpük oluştuğunu görebilirsiniz. Bu köpükler bir kaşık yardımıyla mutlaka alınmalıdır. Aksi bir durum söz konusu olduğunda tadı ekşir ve çok bulanık bir görüntü alır. Orta kısık ateş ile bir süre pişirme işlemi yaptıktan sonra çileklerin altını kısarak, aralıklarla karıştırma işlemine devam edilir. Yaklaşık olarak 20 dakika sonrasında koyulaşma görüntüsünü göreceğiniz için çileğin akış hızını takip edin. Hızlı akıyorsa biraz daha kaynatılması gerektiğini unutmayınız. Altını kıstığınız reçel koyulaştığı zaman limon suyu ilave ediniz. Bu süreçten sonra 3 dakika daha kaynattıktan hemen sonra reçelden bir kaşık alın ve buzlukta soğuttunuz tabağa damlatın. Tabak eğildiği zaman yavaş bir akıntı ile akıyor ise evde çilek reçeli yapmak başarıyla tamamlanmış olacaktır.

Çilek Reçeli Yapmanın Püf Noktaları

Ocaktan indireceğiniz reçeli sıcak olarak kavanoza doldurmamalısınız. Bir süre beklettikten sonra ılık bir konuma geldikten sonra kavanoza ilave etmelisiniz. Çilekleri pazar veya marketlerden aldığınız zaman test ederek tadına bakınız. Küçük ve kokuları olan çilekler her zaman evde reçel yapmak için başarılı etkenler oluşturacaktır. Limon tozunu kullanmak, limon suyuna nazaran reçelin çok daha fazla ömürlü olmasını sağlayacaktır. Bu işlemi mutlaka ocaktan indirmeden önce yapmalısınız. Bu kriterlere uyum sağlayarak hazırladığınız çilek reçeli size ve sevdiklerinize eşsiz bir lezzet sunacaktır.

BUNU KAÇIRMA :   Basura kesin çözüm bulundu, basura ne iyi gelir?
HARİKA BİR KONU ANLATIMI İLE ALMANCA SAYILARI ÖĞRENMEK ÇOK KOLAY.
TIKLAYIN, ALMANCA SAYILARI SIFIRDAN MİLYONLARA KADAR KOLAYCA ÖĞRENİN
ALMANCA SAATLERİ ÖĞRENMEK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI.
TIKLAYIN, HEMEN ALMANCA SAATLERİ ÖĞRENMEYE BAŞLAYIN
ALMANCA RENKLER RESİMLİ KONU ANLATIMIMIZ İLE RENKLERİ ÖĞRENİN VE KOLAYCA CÜMLELER KURUN.
TIKLAYIN, HEMEN ALMANCA RENKLERİ ÖĞRENMEYE BAŞLAYIN
İNTERNETTEN PARA KAZANMAK İSTER MİSİNİZ?
TIKLAYIN, İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARINI ÖĞRENİN
İNTERNETSİZ ALMANCA ÖĞRENME UYGULAMASI. ALMANCA DERSLERİ HER AN YANINIZDA.
TIKLAYIN, HEMEN TELEFONUNUZA İNDİRİN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.