Almanca Mimar Sinan Biyografisi

0

Mimar Sinan’ın Almanca Biyografisi. Değerli ziyaretçilerimiz, bu içerik sizlerden gelen eğitim materyallerinden derlenerek hazırlanmış olup almancax forum üyelerinin katkılarıyla hazırlanmıştır. Bu nedenle bazı ufak hatalar içeriyor olabilir. Bilgi vermek amacıyla hazırlanan bir örnek çalışmadır. Sizler de sitemizde yayımlanmasını istediğiniz içerik çalışmalarınızı almancax forumlarına göndererek Almanca öğrenen arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.Koca Mimar Sinan Ağa (*1489 – † 1588) war der bedeutendste osmanische Architekt zu Zeiten der Sultane Selim I., Süleyman I., Selim II. und Murad III.. Sein bekanntestes Bauwerk ist die Süleymaniye Moschee in İstanbul.

Als Sohn griechisch-orthodoxer Eltern in Ağrınaz bei Cäsarea (heute Kayseri) geboren, kam er 1511 durch die Knabenlese nach İstanbul und diente zunächst im Janitscharenheer im militärischen Ingenieurwesen. 1539 bekam er den Titel “Erster Baumeister”. Sein erstes großes Werk war die şehzade Moschee in İstanbul 1548. Ein weiteres Meisterwerk ist die Selimiye Moschee in Adrianopel (heute Edirne).Sinan errichtete an verschiedenen Orten im Osmanischen Reich insgesamt 84 große Moscheen (cami), 52 kleine Moscheen (mescit), 57 Koranschulen (medrese), 7 Lesesäle, 18 Karawansereien, 22 Mausoleen (türbe), 46 Badehäuser (hamam), 35 Paläste (saray), 17 Armenküchen (imaret), 3 Krankenhäuser, 5 Aquädukte, 8 Brücken und 8 Lagerhallen. Er starb im Jahr 1588 und ist begraben direkt nördlich außerhalb der Mauern der Süleymaniye Moschee in İstanbul.


almanca ogrenme kitabi

Değerli ziyaretçilerimiz, küçükten büyüğe her kesime hitap eden, son derece güzel bir şekilde tasarlanmış olan, renkli, bol resimli ve hem çok ayrıntılı hem de anlaşılır Türkçe konu anlatımı ihtiva eden Almanca öğrenme kitabımızı incelemek ve satın almak için yukarıdaki görsele tıklayabilirsiniz. Kendi kendine Almanca öğrenmek isteyenler ve okul için yardımcı drs kitabı arayanlar için harika bir kitap olduğunu ve herkese kolayca Almanca öğretebileceğini şimdiden gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 − 7 =