Almanca Öğretmenleri Zümre Çalışması

Almanca Öğretmenlerinden Örnek Zümre Çalışması

Sivas Almanca Öğretmenleri zümresi Türkiye’de bir ilke imza atıyorlar. Zümre kararları doğrultusunda 3 yıl önce başlattıkları örnek çalışmalarına bu yıl da devam ediyorlar. Milli Eğitim Müdürlüğünün zümrelerin aslına uygun hale getirilmesi çalışmalarını başlatması üzerine Almanca zümresi kendi aralarında iş birliği yaparak öğretmen ve öğrencilere faydalı olabilecek DVD, Afiş, soru bankası, konuşma kılavuzu Resimli Almanca- İngilizce öğrenme kartları, Dilbilgisi tabloları gibi çok değişik materyalleri hayata geçirmişti. Hatta bu materyallerden Türkiye’de isteyen öğretmenlere ücretsizde dağıtmışlardı. Geçen öğretim yılında zümrenin almış olduğu karar gereğince İl geneli Liseler arası ödüllü ortak sınav yapmıştı.. Zümre başkanı Adem GÜÇER yaptıkları işin birkaç yönden çok önemli ve bir ilki oluşturduğunu söyledi. Ortak sınavın maliyetinin 10 bin TL yi geçtiğini ama bunun Yarısına yakınını sponsorlardan ayni yardım şeklinde karşıladıklarını bununla birlikte geri kalan kısmın yarısını bizatihi Almanca öğretmenleri kendi ceplerinden karşılayacaklarını bir miktarını da öğrencilerden sembolik olarak birer TL alarak tamamlamayı düşündüklerini belirtti.
Türkiye’de bir ilki yaparak diğer zümrelere ve illere örnek olmanın ayrı bir heyecan oluşturduğunu belirten zümre başkanı milli eğitim müdürlüğünün özellikle şube müdürü Serkan TOPBAŞ çalışmalarımıza manevi desteklerinin her ne talep ettiysek yardımcı oluşlarının çok önemi var, yeri gelmişken zümre adına hem onlara hem de zümre arkadaşlarıma teşekkür ederim. Yapılan sınava ilimizde Anadolu liselerinin katıldığını sınavın ise 9. ve 10. sınıf öğrencilerini hedeflediğini yıl içerisindeki müfredattan sorumlu olduklarını belirtti. Bu sınav çerçevesinde 96 öğrenciye ve 100 den fazla öğretmene hediye dağıttıklarını okullarda öğrencilerin bu sınav heyecanı içinde olduklarını görmelerinin kendilerini ayrıca memnun ettiğini belirtti. Dağıttıkları hediyelerin içerisinde Almanca ve İngilizceden oluşan setlerin bulunduğunu bunun yanı sıra Kişisel gelişim, Klasikler ve Atatürk setinin bulunduğunu bunlara ilave olarak elektronik sözlük ve sürpriz hediyelerinin de olduğunu belirtti. İl genelinde 14.05.2014 Çarşamba günü 14.50- 15.35 saatleri arasında yapılan sınavda çocukların 50 soruluk bir teste muhatap olduklarını, bunlarında dil bilgisi, kelime hazinesi ve metin çalışmaları gibi bölümlerden oluştuğunu ifade etti. Zümre Başkanı Adem GÜÇER yaptıkları işe çok önem verdiklerini bunun için defalarca toplanarak çalışmayı başarılı bir şekilde tamamlamak istediklerini soruların oluşturulan imtihan komisyonu tarafından hazırlandığını söyledi.


Ödül dağıtımınına bu yıl da ilimiz milli eğitim müdür yardımcısı Serkan Topbaş, il kültür müdürü Kadir Pürlü çok sayıda okul müdürü ve öğretmenlerle birilikte yüzlerce veli ve öğrencinin katılımıyla yapılmasını gerçekleştirdiklerini belirttiler.Çalışmalarımıza Valilik, ilimiz kültür ve turizm müdürlüğünden ve belediyeden de destek aldık diyen İl zümre ve Alm. Sınav Kom. Başkanı Adem GÜÇER ödül alan öğrencilerin başarılarının devamını diledi.Bu yıl ödül alan öğrencileri yurtdışına götürme planlarının olduğunu bu bakımdan çok ciddi ve mali külfet getiren iş olduğunu da sözlerine ekledi.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir