Bayram öncesi memur ve emekliye müjde! Maaşlar erken yatacak

Bayram öncesi memur ve emekliye müjde! Maaşlar erken yatacak
Gönderi Tarihi: 31.05.2024

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte, memur ve emekli maaşlarının ödeme tarihleri merak konusu oldu. Milyonlarca emekli, bayram öncesinde maaşlarının hesaplarına yatıp yatmayacağını araştırıyor. Peki, memur ve emekli maaşları ne zaman ödenecek? Maaşlar bayramdan önce mi yatırılacak?

Memur Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Haziran ayı memur maaşlarının ödeneceği tarih, bayram hazırlıklarını yapmak isteyen vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Normal şartlarda her ayın 15’inde ödenen memur maaşlarının, bu yıl 15 Haziran’ın cumartesi gününe ve bayram arefesine denk gelmesi nedeniyle, 10-14 Haziran haftasında hesaplara yatırılması bekleniyor.

Emekli Maaşları Bayramdan Önce Yatacak mı?

Emekli maaşları genellikle her ayın 17’si ile 26’sı arasında ödeniyor. Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı’nda, emekli maaşları ve bayram ikramiyeleri birlikte yatırılmıştı. Bu yıl Kurban Bayramı’nın 16-19 Haziran tarihlerine denk gelmesi ve bayram sonrası yoğunluk yaşanabileceği düşüncesiyle, emekli maaşlarının bayramdan önce ödenmesi bekleniyor.

Bu kapsamda, Haziran ayı emekli maaşlarının da 10-14 Haziran haftasında hesaplara yatırılması öngörülüyor.

Memur ve emekli ikramiyelerinin bayram öncesi yatması, bütün memur ve emeklilerin elini rahatlatacak ve güzel bir bayram geçirmelerini sağlayacaktır.