Hamilelikte bebeğin kalp atışı ne zaman duyulur

Almanca Eğitim Merkezi
www.almancax.com Almanca eğitim sitesi, Almanca Alfabesi, Almanca Sayılar, Almanca Saatler, Almanca Temel Gramer Bilgileri, Almanca Günler, Aylar, Mevsimler, Almanca Şimdiki Zaman, Geçmiş Zaman, Geniş Zaman ve Daha Birçok Birbirinden Güzel ve Detaylı Konu Anlatımlı Almanca Dersleri
06.07.2019
726
A+
A-

Özlü Sözler

Gebelikte bebeğin kalp atışı ne zaman duyulur?
Gebelik dönemi çoğu anne adayı için önemli dönemlerdendir. Anneler genellikle rahimlerindeki bebeklerinin sağlığı konusunda hep meraklı davranırlar. Meraklı davrandıkları konulardan biri ise anne karnındaki bebeğin kalp atışlarının duyulması konusudur. Anne rahmindeki bebeklerin kalp atışları ultrason aletleri ile 10 ila 12 hafta arasında net bir şekilde duyulabilmektedirler.

Ultrason cihazı olmadan anne rahmindeki bebeklerin kalp atışı duyulabilir mi?

Annelerin merak ettiği konulardan bir tanesi de ultrason cihazları olmadan rahimlerindeki bebeklerin kalp atış seslerini duymaktır. Lakin ultrason cihazı olmadan anne karnındaki bebeğin kalp atış sesini duymak çok zordur. Anne karnındaki bebeklerin kalp atış ritmini hissetmek veya duymak için ultrason cihazına gerek vardır.

Gebelik döneminde kaçıncı haftalarda bebeğin kalp atışı duyulabilir?

Gebelik dönemleri anne adayları için meraklı ve stresli dönemlerdendir. Her anne adayı bebeğinin kalp atış seslerini duymak için can atarlar. Annelerin merak ettiği konulardan bir diğeri ise, gebelik döneminde kaçıncı haftalarda kalp atış sesini duyabilmektir. Genellikle 10 ila 12 haftalar arasında kalp atış sesi profesyonel ultrason cihazları ile duyulabilmektedir. Daha erken haftalarda duyulabilen kalp atışları da mevcuttur. Bebeğin kalp atış sesleri ilk 6. Haftadan itibaren duyulmaya başlanır. Daha ilerleyen haftalarda ise belirginleşir. Bebeğin kalp atış sesi duyulmadığı taktirde, detaylı bir ultrason cihazı kontrolüyle sebebinin ne olduğu iyi anlaşılmalıdır.

Gebelik döneminde anne adaylarında stres kontrolü nasıl olmalıdır?

Gebelik dönemlerinde anne adaylarındaki aşırı derecede de anne olmaları sebebiyle bebekleri konusunda stres biriktirirler. Aslına olması gereken en mantıklı hareket oluşan bu stres ile başa çıkmaktır. Çünkü anne adayının yaşayacağı stres, tamamıyla bebeği etkileyecektir. Bu nedenlerden ötürü anne adayları stresleriyle başa çıkmalılar ve streslerini kontrol etmelilerdir. Sonuç olarak yaşanılan dönemler hem bebek açısından hem de anne adayı açısından stresli dönemlerdir. Bu sebeple hiçbir anne bebeğinin stresli ortamdan etkilenmesini istemezler. Anne adayları stres kontrolünü iyi yaparak bebeklerinin daha sağlıklı gelişmesine katkı sağlamış olurlar. Anne adaylarının dikkat etmesi gereken bir konu da dikkatli ve kontrollü beslenmektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.