Mourinho beklenen açıklamayı yaptı: Beşiktaş’a mı geliyor Fenerbahçe’ye mi?

Mourinho beklenen açıklamayı yaptı: Beşiktaş’a mı geliyor Fenerbahçe’ye mi?
Gönderi Tarihi: 26.05.2024

Ocak ayında Roma’dan ayrılan Jose Mourinho, Türk futbolunun dev kulüpleri Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın radarında olmayı sürdürüyor. İki kulüp de Portekizli teknik adamı kadrosuna katmak için harekete geçmiş durumda.

AZİZ YILDIRIM’DAN İLK AÇIKLAMA

Fenerbahçe’de başkan adaylığını açıklayan Aziz Yıldırım, yaptığı basın toplantısında Jose Mourinho ile görüştüklerini belirtti. Yıldırım, Portekizli teknik direktörle temas halinde olduklarını ve bu transferin gerçekleşmesi için çalıştıklarını ifade etti.

BEŞİKTAŞ CEPHESİ: MOURINHO İLE GÖRÜŞMELER YAPILDI

Beşiktaş’ta ise ikinci başkan Hüseyin Yücel, Hatayspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, yaklaşık bir ay önce İstanbul’da Jose Mourinho ile bir araya geldiğini ve kendisini Beşiktaş’ta görmek istediklerini söylediğini dile getirdi. Yücel, Mourinho’nun Beşiktaş’ın kimyasına uygun olduğunu düşündüğünü belirtti ve Portekizli teknik adamın teklifi değerlendireceğini, geri dönüş yapacağını ifade etti.

Mourinho’nun kısa bir süre sonra geri dönüş yaptığını ve Beşiktaş’ta çalışmaya olumlu baktığını belirten Yücel, “Önümüzdeki hafta İtalya’da tekrar görüşeceğim. Mourinho, Beşiktaş’ta çalışmak istediğini söyledi” dedi.

YÜCEL: “MOURINHO’NUN ÜCRETİNİ BEN KARŞILAYACAĞIM”

Yücel, Mourinho’nun maaşı konusunda çıkan haberlerin yanlış olduğunu belirterek, “Jose Mourinho’nun ücretini ben karşılayacağım. 15 milyon euro gibi rakamlar yalan! Maaşı 10 milyon euro’nun altında olacak. Sponsorlarla birlikte ücreti karşılayacağım” dedi.

AZİZ YILDIRIM’DAN BEŞİKTAŞ’A YANIT

Aziz Yıldırım, Beşiktaş’ın Mourinho ile görüştüğünü duyurduktan sonra, “Mourinho ile yüz yüze iki saat konuştuk. Beşiktaş 7 milyon euro diyormuş, üstüne 5 de ben veriyim 12’ye anlaşsınlar. Beşiktaş’ın böyle bir gücü yok. Eğer gerçekten bütçeleri varsa biz çekiliriz” açıklamasını yaptı. Yıldırım, Mourinho’nun İstanbul’da reklam çekimi için bulunduğunu ve Beşiktaş yetkilileriyle spor üzerine sohbet ettiğini de sözlerine ekledi.

AZİZ YILDIRIM: “MOURINHO ‘UMUYORUM GELECEĞİM’ DEDİ”

Son olarak Aziz Yıldırım, kızıyla Mourinho arasında geçen bir görüntülü konuşmada, Mourinho’nun “Umuyorum geleceğim” dediğini aktardı.

BEŞİKTAŞ’TA TEKNİK DİREKTÖR GÜNDEMİ

Sabah gazetesinin haberine göre, Beşiktaş yönetimi cumartesi günü bir araya gelecek. Toplantının ana gündem maddesinin teknik direktör konusu olması bekleniyor. Mourinho dışında Sergen Yalçın, Şenol Güneş ve Nuri Şahin de hoca adayları arasında bulunuyor. Mourinho’nun Trabzonspor ile oynanan kupa finalini izlediği de öğrenildi.

SUUDI ARABISTAN’DAN DA TEKLİFLER VAR

Yeni sezonda hangi takımı çalıştıracağı merak edilen Jose Mourinho’ya Suudi Arabistan’dan da teklifler olduğu belirtiliyor.

MİLLİ TAKIM İSTEĞİ

Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan gelen açıklamalar sonrası Jose Mourinho da geleceği hakkında konuştu. Portekizli teknik adam, “Kariyerimin sonuna doğru milli takımın başına geçmek istiyorum” diyerek gelecekte milli takımlar düzeyinde çalışmak istediğini ifade etti.