Almanya’da Üniversite

0

Almanya’da üniversite okumanın farkı nedir. Almanya’da üniversite okumak size ne kazandırır? Almanya’da üniversite eğitimi almanın avantajları nelerdir? Gelin hep birlikte Almanya’da üniversite hayatı ile ilgili bilgiler edinelim.Eğitim dünyası, her geçen gün daha fazla gelişmeye devam ederken alternatiflerin artması da öğrenciler açısından daha rahat eğitim görmeyi sağlamaktadır. Türkiye ile sınırlı kalan eğitimlerden sıyrılarak daha farklı ülkelerde eğitim görmek isteyenlerin sayısı her sene artış göstermeye devam ediyor. Aslında Türkiye’de verilen eğitimin yetersiz kalmasından ziyade ufkun daha geniş olması ve dünyaya farklı bir bakış açısı ile bakmak isteyenler de yurtdışında eğitim görmek istiyorlar. Tabi her ülkenin kendine göre bazı şartlarının olması, öğrencilerin bazen yeteri kadar şanslı olmamalarına neden olabiliyor. Bazı ülkelerde (İngilizce temelli ülkelerde) ALES ve diğer dil sınavları şart koşulur bu da öğrencilerin üniversite okumak için bir de dil eğitimi alarak dil sınavına girmelerini zorunlu kılıyor. Bunun da bir öğrenci için zaman kaybı olduğunu söylemek çok kolay olacaktır. Avrupa’nın en bilinen ülkesi Almanya ise Türk öğrencilere eğitim olanağı sunarken bu tip sınavları şart koşmuyor. Almanya’da üniversite okuyabilmenin tek şartı, Türkiye’de lisans programını kazanmış yeterlilikte olması şartı koşuluyor. Kolay başvuru aynı dönem eğitim

Almanya’nın uluslararası öğrenciler için sağladığı kolaylıklar bir hayli fazladır. Sadece belli koşullarda değil, kayıt ve eğitime başlama konusunda da diğer ülkelere göre çok daha caziptir. İngiltere, Kanada, Amerika, İrlanda veya diğer ülkelerden birinde üniversite okumak isteyen öğrenciler, öncelikle kayıt işlemi yaptırırlar. Gerekli evrakların hazırlanması, gönderilmesi, kabul edilmesi derken bir hayli zaman almaktadır. Ama Almanya’da böyle bir sorun da yok. Kaydın yapıldığı dönemde eğitim hayatına başlanabiliyor, böylelikle öğrenciler için zaman kaybı problemi de ortadan kalkmış oluyor. Yani kısa sürede eğitime başlayarak ve kısa sürede eğitimi tamamlamak için ideal bir yerdir Almanya.

Aynı alanlar, farklı dallar

Üniversite okuma koşulları, Türkiye’de biraz daha zordur. Mesela kazanılan mühendislik bölümünde örneğin “inşaat mühendisliği” kazanılmış ise başka bir dalda öğrencinin okuması mümkün değildir. Ama Almanya’da üniversite okuyanlar bu alanda da daha fazla avantaja sahip olurlar. Çünkü Almanya’da bir öğrenci herhangi bir mühendislik bölümünü kazanacak puana sahip ise aynı puanlara sahip diğer dallar için de lisans başvurusu yapabilmektedir. Yani alanlar kısıtlı bırakılmıyor, öğrencinin puanından ziyade, öğrencinin okumak istediği bölüme yerleştirilmesi sağlanıyor. Bu da yine Türkiye’de sık yaşanan “puanına göre bölüm” zorunluğunu ortadan kaldırıyor.


PARA KAZANDIRAN OYUNLAR SAYESİNDE İNTERNETTEN AYDA 1000 TL PARA KAZANIN

TIKLA, TELEFONUNDAN PARA KAZANMAYA BAŞLA


Düşük eğitim masrafları

Türkiye veya dünyanın diğer yerlerinde üniversite okumak için kişisel masraflar hariç bir de büyük meblağlara sahip olan yıllık eğitim harçları vardır. Almanya’da ise harçlar her kesin bütçesine uygundur. 50-1000 Euro arasında değişen harçlar sayesinde isteyen herkes kendi bütçesine göre kaliteli bir üniversitede eğitim görme şansını elde edebilmektedir.

Yabancılık çekilmemesi

Bir ülkeye giderken elbette insanın kendine yakın başka insanları görebilmesi güzeldir. Hem ülkeye alışma sürecini daha az bir zaman dilimine yayar hem de daha rahat eğitim görür. Almanya’da çok sayıda Türk öğrenci vardır. Göçmenleri saymıyoruz bile. Tercih edeceğiniz kente göre Türk nüfusunu değerlendirdiğinizde son derece rahat edebilirsiniz. Kendinizi vatanınızda hissedecek ve böylelikle derslerinize daha kolay adapte olacaksınız.Kayıt için acele edin!

Almanya’nın öğrencilere sunduğu birçok avantajı bir arada yakalamak ve değerlendirmek için şimdiden araştırmalarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Sezon sonunda yoğunluğun olması kayıtlarda yanlış işlem yapmanıza neden olabileceği için şimdiden gerekli hazırlıklara başlamanızı öneririz. Almanya’da üniversite konusunda deneyimli olan kadromuzdan destek alarak en kaliteli üniversitede eğitiminizi istediğiniz şekilde tamamlamanın keyfini yakalayın. Daha fazla bilgi ve detay için https://www.itebs.com.tr/almanyada-universite-egitimi adresini ziyaret edebilirsiniz.


almanca ogrenme kitabi

Değerli ziyaretçilerimiz, küçükten büyüğe her kesime hitap eden, son derece güzel bir şekilde tasarlanmış olan, renkli, bol resimli ve hem çok ayrıntılı hem de anlaşılır Türkçe konu anlatımı ihtiva eden Almanca öğrenme kitabımızı incelemek ve satın almak için yukarıdaki görsele tıklayabilirsiniz. Kendi kendine Almanca öğrenmek isteyenler ve okul için yardımcı drs kitabı arayanlar için harika bir kitap olduğunu ve herkese kolayca Almanca öğretebileceğini şimdiden gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.


BU SOHBETİ SAKIN İZLEME, DELİ OLURSUN
Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 − nine =