2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

atknemn
    Katılımcı

O zaman muhtemelen gidilecek yerle alakalı. Vizenizle ilgilenen bölgenin yoğunluğu direk olarak çıkış sürecini etkiliyor olabilir. Regensburg a gideceğim ben, bir arkadaşta söylemişti yüksek nüfuslu olmaması benim vize hızımı etkilemiş olabilir

senin adına sevindim ALLAH aile olup vize bekleyen zorluklarla karsılasan kardeşlere yardımcı olsun ..
    ben 30 ekimde ist baskonsoloslugundan basvuru yaptım
    29 kasımda mail geldi .. vizeniz ile alakalı bazı hususların acıklıga kavusturulması için bu yazı ile 17 aralıkta konsolosluga geliniz diye :( vize beklerken yazı geldi . bakalım ne olacak

atknemn
    Katılımcı

Büyük ihitmalle sizi çapraz sorguya çağırıyorlardır. Eşinize her hangi bir mail veya posta geldi mi 17 aralıkta yabancılar şubesine gitmesi gerektiğiyle ilgili?

@Merve

Eğer başvuru esnasında telefon numaranı verdiysen konsolosluk kargoya verir vermez telefonuna mesaj geliyor. Oradan gelen takip numarası ile takip edebilirsin. Ben İzmirde Yurt içi kargo ile gelmişti. Kargo çıkar çıkmaz mesaj geldi. Ordan takip numarasıyla takip ettim 1 günde ulaştı elime. Hatta ben gidip almıştım merkezden kaybederler flan korktum :D

yok henüz gitmedi bişey merakla bekliyoruz .! böylesi durumlar sanırım çapraz sorguya çıkıyor işin ucu

Aras.2019
    Katılımcı

sana zahmet olmaz ise soruları paylaşabilirmisin ? bende muhtemel o düşüncedeyim çapraz sorgu olabilir diye , ama eşime yazı yada mail gelmedi onu cagırmadılar daha bekliyorum bakalım randevu tarihini ..

eşine de gidicek son güne bırakacaklar hazırlıklı olun once eşime geldi bana 1 gün kalasıya tel açtılar hemen yarin gelin diye

Zuzuduru
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar 25. De gitmiş bildiri görüştüğüme dair. Belgeler daha gitmemişmiş ocağı bulurmuşmuş gitmem.Almanlar çalışkanlıklarıyla değil uyuşukluklarıyla tanınsınlar bu dünyada.Ben cok sabırsızım nasıl dayancam

leowoman
    Katılımcı

8)

Mervewehrlin
    Katılımcı

senin adına sevindim ALLAH aile olup vize bekleyen zorluklarla karsılasan kardeşlere yardımcı olsun ..
    ben 30 ekimde ist baskonsoloslugundan basvuru yaptım
    29 kasımda mail geldi .. vizeniz ile alakalı bazı hususların acıklıga kavusturulması için bu yazı ile 17 aralıkta konsolosluga geliniz diye :( vize beklerken yazı geldi . bakalım ne olacak

Amin insallah. Diliyorum ki hepinizin en kısa sürede vizesi onaylanır ve sağ salim gideceğiniz yerlere gidersiniz. Allah sabır versin demiyorum, allah bekletmesin diyorum en doğru temenni bu insallah hayırlısıyla tez vakitte gelsin ki sabıra ihtiyacınız kalmasın

Mervewehrlin
    Katılımcı

Büyük ihitmalle sizi çapraz sorguya çağırıyorlardır. Eşinize her hangi bir mail veya posta geldi mi 17 aralıkta yabancılar şubesine gitmesi gerektiğiyle ilgili?

@Merve

Eğer başvuru esnasında telefon numaranı verdiysen konsolosluk kargoya verir vermez telefonuna mesaj geliyor. Oradan gelen takip numarası ile takip edebilirsin. Ben İzmirde Yurt içi kargo ile gelmişti. Kargo çıkar çıkmaz mesaj geldi. Ordan takip numarasıyla takip ettim 1 günde ulaştı elime. Hatta ben gidip almıştım merkezden kaybederler flan korktum :D

Bende o sticker tarzı verdikleri kargo kağıdına baktım numara vermişim iki tane üstelik. O kadar sabırsızım ki arasalar gidip alıcam öyle yakınım konsolosluğa. Ama evet kargolanacak ve basılacak henüz kim bilir ne zaman insan heyecanlanıyor o pasaport ele geçene dek rahat yok anlıyorum sizi 😄

Mervewehrlin
    Katılımcı

Yasal prosedürün süreci kişiye göre farklılık gösterebilir.
    Evlenilen eşin vatandaşlığı, mesleği, yaşayacağınız şehir, eğer daha önce evlilik yapmış iseniz evlilikleriniz, çocuklarınızın durumları vizenizin onaylanması ile ilgili bu sürecin uzayıp kısalmasında çok etkili olduğunu düşünüyorum.
    Mervewerhlin nickli forum takipçisi dikkat ederseniz ilk evlilikleri olduğunu, küçük bir yerde yaşayacaklarını, eşinin eu vatandaşı olduğunu ve evliliklerini de danimarkada yaptıklarını belirtmişti. Tüm bu etkenler onlara avantaj olarak döndüğünü ve bu yüzden vizelerinin kısa sürede onaylandığını düşünüyorum.

Evet hepsi bir etkendir muhakkak. Yanlış hatırlamıyorsam @almanyafatihi bana yaşadığım şehrin 4bin nüfuslu olduğunu söylemişti. Keza gerçekten küçük bir şehir ve yabancılar dairesinden randevu almadan işlemleri halletmek mümkün. Yabancılar dairesi çok büyük ve çalışanı olmasına rağmen randevusuz işlemleri halletmek çok mümkün. Bu sebeple hızlılar bence

Ek olarak evlenilen kurumun ve kişilerin durumuda göz önüne alınıyor olabilir elbette siz yanlış yönlendirmek istemem ama eğer öyleyse eşimin durumu ve maaşı bekledikleri asgari çizginin oldukça üstünde. Aynı zamanda doğuştan Alman vatandaşı ve babası uzun süre devletin üst bir kurumu için çalışmış.
    Yaşadığımız eve kira ödemiyoruz dedesinin evi olduğu için bu sebeple gelir açısından belge üstümde bir gider gözükmüyor
    Yaş farkımız yok ve ikimizinde ilk evliliği.
    Ve bu süreçte birbirimizi karşılıklı 10 dan fazla kez ziyaret ettik ve Bu sebeple gecmiş schengen vizelerim mevcuttu
    Ve dediğim gibi gittiğim bölgenin kalabalık olmayısı dosyanın hızlanması açısından etki etmis olabilir.

Bana ait bilgiler bu şekilde. Etkisi var mı bilmiyorum ama Özellikle bu süreci yaşayan, yaşayacak olan veya bu konuya göz gezdirenler için yazmak istedim. verdiğim belgelerin içeriği, doldurduğum formların bilgileri bu yönde. Vizenin onayı totalde 15 gün içinde çıktı. Yazdığım bilgilerin kaçı direk olarak vize hızını etkiledi bilmiyorum. Fakat hala konsolosluktan gönderilmiş bir kargo yok ve aldığım bir mesaj yok. Yeni bir gelisme olursa paylaşırım muhakkak

leowoman
    Katılımcı

Evet hepsi bir etkendir muhakkak. Yanlış hatırlamıyorsam @almanyafatihi bana yaşadığım şehrin 4bin nüfuslu olduğunu söylemişti. Keza gerçekten küçük bir şehir ve yabancılar dairesinden randevu almadan işlemleri halletmek mümkün. Yabancılar dairesi çok büyük ve çalışanı olmasına rağmen randevusuz işlemleri halletmek çok mümkün. Bu sebeple hızlılar bence

Ek olarak evlenilen kurumun ve kişilerin durumuda göz önüne alınıyor olabilir elbette siz yanlış yönlendirmek istemem ama eğer öyleyse eşimin durumu ve maaşı bekledikleri asgari çizginin oldukça üstünde. Aynı zamanda doğuştan Alman vatandaşı ve babası uzun süre devletin üst bir kurumu için çalışmış.
    Yaşadığımız eve kira ödemiyoruz dedesinin evi olduğu için bu sebeple gelir açısından belge üstümde bir gider gözükmüyor
    Yaş farkımız yok ve ikimizinde ilk evliliği.
    Ve bu süreçte birbirimizi karşılıklı 10 dan fazla kez ziyaret ettik ve Bu sebeple gecmiş schengen vizelerim mevcuttu
    Ve dediğim gibi gittiğim bölgenin kalabalık olmayısı dosyanın hızlanması açısından etki etmis olabilir.

Bana ait bilgiler bu şekilde. Etkisi var mı bilmiyorum ama Özellikle bu süreci yaşayan, yaşayacak olan veya bu konuya göz gezdirenler için yazmak istedim. verdiğim belgelerin içeriği, doldurduğum formların bilgileri bu yönde. Vizenin onayı totalde 15 gün içinde çıktı. Yazdığım bilgilerin kaçı direk olarak vize hızını etkiledi bilmiyorum. Fakat hala konsolosluktan gönderilmiş bir kargo yok ve aldığım bir mesaj yok. Yeni bir gelisme olursa paylaşırım muhakkak

Bu arada hayırlı olsun.onayı almışsınız sizi tebrik ediyorum. Umarım en kısa sürede Almanyadaki ailenize kavuşursunuz :)
    Darısı kalbinin yarısı burada yarısı orada olarak bekleyen bizlerin başına  :)

Mervewehrlin
    Katılımcı

Bu arada hayırlı olsun.onayı almışsınız sizi tebrik ediyorum. Umarım en kısa sürede Almanyadaki ailenize kavuşursunuz :)
    Darısı kalbinin yarısı burada yarısı orada olarak bekleyen bizlerin başına  :)

Çok tesekkürler Amin insallah en kısa sürede sizlerinde güzel haberlerini bekliyorum dört gözle insallah sıkıntısız alırsınız daha fazla beklemeden

leowoman
    Katılımcı

Üst tarafta ki arkadaşlarada yazdığım gibi eğer gideceğiniz şehirin yabancılar şubesi yoğun ise işler uzaya biliyor. 15 gün noel bayramı geliyor o yüzden ocak olur demişlerdir. Almanlar çok çalışkan veya çok uyuşuk değiller. Ne kadar çalışmaları gerekiyorsa o kadar çalışıyorlar. Ne fazla ne eksik. Türkiye'de ya çok çalışıyorsun yada neredeyse hiç. Ben buraya geldiğimden beri devlet dairesi olsun kurs olsun 10dk üstü beklemedim. Türkiye'de nereye gidersem gideyim rahat 1 saat sıra 30dk memurun mız mızlanmalarını dinliyorsun. Ne hikmetse hep sistem bozuluyor. Yan memur gelip yarım saat dedikodu yapıyorlar. Burada gidiyorsun çat çat işlemini yapıp yolluyorlar. Sadece garantici oldukları için tüm evrakların doğru şekilde teslim edilmesini istiyorlar. Mesela bazı bankalardan online giriş kodu istiyorsun 2 hafta sonra posta ile yolluyorlar. Bankacılık Türkiye'de çok ileride. Ayrıca e-devlet acayip güzel bir şey. Gidip sıra beklemeden bir çok belgeye ulaşıyorsun. Burada öyle bir şey yok. Her belge için gidip o kurumdan alman gerekiyor. E-devlet gibi bir sisteme geçemez mi koca Almanya? Tabi ki geçer 2 gün uğraşsalar bizden 1000 kat daha iyi bir sistem yaparlar. Ama Almanlar kişisel bilgilerin korunmasını o kadar çok seviyorlar ki bırak bilgilerinin internete koyulmasını hala alışveriş yaparken kredi kart yerine paypal kullanıyorlar internette. Kredi kartı bilgilerini kullanıp geri siliyorlar. Neredeyse tüm dünya google earth üzerinden sokak sokak gezilebiliyor fakat Almanya'da o yok. Sebebi ise google o kadar çok şikayet gidiyor ki 'benim evim gözükmesin' diye. Google en son dayanamayıp Almanyanın google earth bölgelerini kaldırıyor.

Rammsteinın bir şarkısı var bence Almanya için çok uygun.
    ''Will dich lieben und verdammen'' çevirisi ''Seni sevmek ve nefret etmek istiyorum'. Bence Almanya'ya uygun bir şarkı. O yüzden buraya gelen Türkler hep yarı yarıya ya çok seviyorlar yada çok nefret ediyorlar.

En güzeli tabi ki buraya geldiğinizde kendiniz karar vermelisiniz. Diğer arkadaşlarada tavsiyem burada ki yorumları okuyup ön yargılı olmamaları.

Buraya geldiğiniz de yabancısınız fakat Türkiyeden çok daha fazla saygı görüyorsunuz. Gittiğiniz devlet kurumundan tutunda restorantlar ve kafelere kadar. Çok daha iyi hizmet veriyorlar. Her şey çok daha kaliteli. Umarım hepinizin vizesi bir an önce çıkar ve sevdiklerinize kavuşursunuz.

Birde buraya geldikten sonra 360 derece değişen eşlerden bahsedilir hep. Zaten sen evlenmeden karşında ki kişiyi tanımadan böyle bir adım atıp buraya sadece Almanya'ya gelmek için uğraşırsan genelde sonu hep hüsran ile sonuçlanıyor. Bunu genelde eşleri Türk asıllı Almanya doğumlular çok yaşıyor. Yaş farkı çok olmayıp bir Alman ile evlenip gelen Türkler için bu sorun daha az oluyor.

Yazdıklarım size alakalı değil sadece buraya geldiğiniz de olabileceklerle ilgili. En zor dönem vize bekleme dönemi. Çıkacak mı çıkmayacak mı stresi. Ben bundan 5 ay önce beklerken bana '' En kolayı vize bekleme esas problemler oraya gidince başlayacak'' diyen tipler yüzünden streslenmiştim. Aslında ne kadar boş bir stress olduğunu anladım. En zoru vize. En kolayı siz buraya SİZİ SEVEN eşinizin yanına geldikten sonra başlıyor. Planınız Almanca öğrenmek ve onların kültürlerine göre yaşamak olsun. Kendi kültürümüzü kaybetmeden Alman gibi çok rahat yaşayabiliniyor. :)

@Merve

Sizin eşinizin maaşının iyi olması ,kalacak yerinizin olması ve yaş farkı olmayıp ilk evlilik olması zaten 100% vize onayı. Burada çok kişi var hep boşanıp evlenen ve anlaşmalı evlenmeye çalışan. O yüzden adamlar ince eleyip sık dokuyorlar. Sonuna kadar araştırıyorlar. Ama her şey düzgün ve dürüst yapıldığı zaman pürüzsüz bir şekilde onaylanıyor.

Öncelikle burası aile birleşimi vizesinin çıkma süreci ile alakalı görüşlerin paylaşıldığı bir forumdur. Vizesi çıkmış şu an hali hazırda Almanya'da yaşayan birinin konu harici çok rahatsız edici ve insanları ayrıştırıcı ve kışkırtıcı söylemlerde bulunması beni çok rahatsız etti.
    Şöyle ki  : '' Birde buraya geldikten sonra 360 derece değişen eşlerden bahsedilir hep. Zaten sen evlenmeden karşında ki kişiyi tanımadan böyle bir adım atıp buraya sadece Almanya'ya gelmek için uğraşırsan genelde sonu hep hüsran ile sonuçlanıyor. Bunu genelde eşleri Türk asıllı Almanya doğumlular çok yaşıyor. Yaş farkı çok olmayıp bir Alman ile evlenip gelen Türkler için bu sorun daha az oluyor. ''

Bu cümlelerinize ithafen şunları söylemek isterim:

Siz herkesin evliliği ile ilgili ahkam kesecek kişi ya da kurum değilsiniz.kimin ne hüsranı yaşayıp yaşamadığı, yaşayacağı ya da yaşamayacağı kimseyi alakadar etmez. Etmemeli de. Yaş farkı ve farklı ya da aynı ulustan evlilik yapan insanların evliliklerini değerlendirmek ya da kıyaslamak kimsenin haddine değil. Lütfen söylemlerinizde dikkatli olunuz

leowoman
    Katılımcı

:D

leowoman
    Katılımcı

Burada insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Benim demek istediğim eğer yapılan evlilik sahte ve isteksiz ise bunu Almanyanın anladığı ve red verdiği. O yüzden çoğu kişi böyle yapıp gidiyor ve eşlerinin çok değiştiğiyle ilgili yorumlar yapıyorlar. Neredeyse konuştuğum tanıştığım Türk asıllı Alman vatandaşı Türklerle evlenenler hep problem yaşıyorlar. (İstisnalar hariç). Ve Almanyayı kötülüyorlar. Ben sadece olan bir gerçeği dile getirdim. Kafama göre sallamıyorum. Kimsenin evliliğinede lafım yok. Demek istediğimi iyi oku.

Vize bekleme süreci en zoru ve çıkınca her şey daha kolay olacak diyorum. Zoruna gidiyorsa okumaz ve yorum yazmazsın. Sen daha vize çıkmadan millete akıl veriyorsun. Çıktıktan sonra sende yazarsın. O yüzden boş yapma.

Ben sizin bizzat sarfetmiş olduğunuz cümleleri paylaştım. Yanlış bulduğum ifadelere elbette cevabım olacaktır.
    Sarfettiğiniz cümlelerinizi unutup sonra da kendinizi aklamaya çalışmayınız.
    Ben bilgi sahibi olduğum konularda (kulaktan dolma bilgiler değil) insanlara yardımcı olmaya çalıştım. Kimseye akıl vermek gibi bir davranışta şu zamana kadar bulunmadım. Çünkü her bireyin kendi hür iradesine saygım var benim. Size tavsiyem: Adaptasyon sürecinizi atlatıp, alman dilini ana diliniz gibi özümseyip, ülkenin siyasi, sosyo kültürel konularına hakim olduktan sonra bu süreç 5 ay değil belki 5 yıl sonra gelip burda ülke hakkında yorum
    Yapmanızı tavsiye ederim.
    İçinizde biriktirdiğiniz nefreti burada insanlara kusmayınız.
    Açınız yazdığınız yorumu harfi harfine okuyunuz.beni anlayacaksınız😉

Mervewehrlin
    Katılımcı

Aklıma takılan bir soruyu daha paylaşmak istiyorum. Şu an konsolosluğa verdiğim adreste kalmıyorum mecburi olarak taksime yakın bir lokasyondayım, acaba adres değisikliği yapmam veya konsolosluğa gidip teslim almam mümkün mü? Bir bilgisi olan var mı bu konu hakkında? Almanya onayladı ama konsolosluktan bilgi sahibi değilim, pasaportumu sorgulattım henüz kargoya verilmemis herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Sanırım pazartesi gününe kadar konsolosluk calısmıyor. Acaba değiştirme veya gidip teslim alma şansım var mı merak ediyorum. Bilen biri paylaşabilirse çok sevinirim tesekkürler

atknemn
    Katılımcı

Aklıma takılan bir soruyu daha paylaşmak istiyorum. Şu an konsolosluğa verdiğim adreste kalmıyorum mecburi olarak taksime yakın bir lokasyondayım, acaba adres değisikliği yapmam veya konsolosluğa gidip teslim almam mümkün mü? Bir bilgisi olan var mı bu konu hakkında? Almanya onayladı ama konsolosluktan bilgi sahibi değilim, pasaportumu sorgulattım henüz kargoya verilmemis herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Sanırım pazartesi gününe kadar konsolosluk calısmıyor. Acaba değiştirme veya gidip teslim alma şansım var mı merak ediyorum. Bilen biri paylaşabilirse çok sevinirim tesekkürler

merve hanım ben a1 sınavında ups kargo ya yanlış adres vermiştim, daha sonuç çıkmadan ups aradım ve adresi gelmesini istediğim başka adres ile değiştirtmiştim .. sizde öyle yapabilirsiniz sanırım bi görüşün isterseni

15 yanıt görüntüleniyor - 331 ile 345 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.