2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Mervewehrlin
    Katılımcı

merve hanım ben a1 sınavında ups kargo ya yanlış adres vermiştim, daha sonuç çıkmadan ups aradım ve adresi gelmesini istediğim başka adres ile değiştirtmiştim .. sizde öyle yapabilirsiniz sanırım bi görüşün isterseni

Henüz kargoda göremiyorum pasaportu acaba kargoya verilir verilmez mi arasam şimdi ellerinde bir adres yoktur diye düsünüyorum. 

MustafaD
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba benim bir sorum olacak .

3 hafta önce aile birleşimi için başvuru yaptım geçen hafta eşime mektup ulaştı fakat eşimden istenen belgeler de 3 aylık maaş bodrosu da isteniyor eşim 4 sene önce Türk vatandaşlığından Alman vatandaşlığına geçti 3 senedir Tr de yaşıyorduk eşim şuan orada süresiz sözleşmeli olarak çalışıuor elimizde ilk ayın bodrosu mevcut şimdi evrakları bu şekilde verirsek kabul ederler mi yoksa 2 ay daha bekleyip 3 ayı bir mi vermemiz lazım başından böyle bir olay geçen var mı ?

leowoman
    Katılımcı

5 yıl yaşamaya yada ülkenin dilini tamamen öğrenmeye gerek yok. Neyin ne olduğu zaten anlaşılıyor. Ben uzun süre başka ülkelerde de yaşadım. O yüzden siz yazdıklarımı iyi okuyun. Kimsenin evliliğiyle ilgili yorum yapmadım. Sadece evlenip sonu kötü bitince suçlu Almanya gibi yorum yapan arkadaşların yorumlarını dikkate almayın dedim. Genelde burada doğan Türkler ile Türkiye'den gelen Türkler arasında bile dağlar kadar fark oluyor. Hatta burada doğan Türklerle anlaşmak bir Alman ile anlaşmaktan çok daha zor. Hepimiz biliyoruz zaten bunları Türkiye'ye gelen akrabalarımızdan daha önce yaptığımız seyahatlerden. Bu bir ''fact''. İçimde bir nefret yok. Sadece forumda çok fazla negatif yorum var. Bende o yüzden sinirleniyorum. Beğenmiyorsan geri dönersin. Yada hiç gelmezsin. Bakın siz bile buraya geliyorsunuz. Almanya'yı kötüleyen yorum görmekten bıktım usandım. Norveç yada Amerikadan buraya gelip eleştirsen anlarım. Türkiye'den gelip burayı eleştirenlere bende gıcık oluyorum. Sizin bana gıcık olduğunuz gibi. ;)

Dikkat edersiniz ki üslubumda ve kurduğum cümlelerde size ya da her hangi birine karşı olumsuz hiç bir ifadede bulunmadım.bulunmam da zaten.ben yetiştirildiğim aile, aldığım eğitimler, mesleğim, bildiğim diller itibariyle kendini çok iyi yetiştirmiş ve yetiştirmeye çabalayan bir bireyim. Sizin vize bekleme süreci haricinde oradaki yaşantınızda şahit olduğunuz bazı kişileri göz önüne alarak genellemelerde bulunmanız ve insanları kategorize etmeniz beni çok rahatsız etmişti sadece onu dile getirdim. Kendinizi yanlış anlattığınızı ifade edip özür dileyeceğinize kalkıp saldırgan ifadelerle konuyu başka yönlere doğru çekmeye çalışıyorsunuz.
    Sizin hangi ülkelerde ne için yaşadığınız buradaki hiç kimseyi ilgilendirmiyor.

Ama inanın Almanyada da kendini çok iyi yetiştirmiş, ekmeğini yediği o vatanı çok benimseyen çok kültürlü insanlarımız da mevcut. Her şey aile, yetiştirildiğiniz çevre, kendinizi nasıl yetiştirdiğinizle alakalı.

Bu konuda yapılan evliliğin temeli ve sağlamlığı da önemli bir unsur.Temeli sevgi ve saygı ile atılmış, kendini yetiştirmiş kişilerce kurulan sağlam bir evlilik hayattaki tüm mutlulukların ve kaliteli bir yaşamın başlangıcıdır.😉

atknemn
    Katılımcı

yok henüz gitmedi bişey merakla bekliyoruz .! böylesi durumlar sanırım çapraz sorguya çıkıyor işin ucu

Esime bugun mektup gitti ama cok celisik bi durum kira sozlesmesi ve mmas bordrosu istiyorlar benim turkiye konsolosluk randevum 09:30 esime almanyada 08:30 da kagit gitmis , ancak giden mektupta herr diye hitaben beni cagiriyorlar esimin adini yazmamislar tuhaf bir durum.

leowoman
    Katılımcı

8)

atknemn
    Katılımcı

Kira sozlesmesi ve maas bordrosunu neredeyse herkesten istiyorlar. Uste yazmistim ama baska konulardan araya kaynamis. Genelde bilgiler guncel olmayinca istiyorlar. Bu bir problem degil. Mektup esinize sizin soyadinizla gidiyor cunku siz basvuru taptiktan sonra esinizin soyadi yabancilar subede degisiyor o yuzden kadinlari sizin soyisminizle mektup yolluyorlar. Buda bir problem degil.
    Yabancilar sube saat 8.30’da aciliyor galiba her yerde boyle. Emin degilim.
    Almanya ve Turkiye arasinda 2 saat fark var. Esiniz 8.30 oraya gittiginde Turkiye’de saat 10.30 olacak.

Esiniz istedikleri belgeleri eksiksiz gotursun. Hatta yaninda nihak yada dugun fotolariniz varsa onlarida gotursun. Almanca bilmiyorsa Almancasi cok iyi olan birini gotursun yaninda.

Bu gorusme cok onemli gecen bir arkadas gorusmede uyusmazlik oldugu icin ceviri yuzunden vizesine red aldi.
    Kolay gelsin umarim kolay gecer.

Tesekkür ederim bilgiler icin .. mektubun gonderildigi adres esimin ev adresi ve kendi adi her iki soyadi ile yaziyor ve mektup baslarken herr (bay) diye hitaben sadece benim soyadim yazili burda merak ettigim capraz sorgumu olur yoksa guncel evrak mi istiyorlar esimin almancasi anadili dogma buyume Alman vatandasi , ve birbirimiz hakkinda tum detaylari elbette biliyoruz ondan bi suphem yok Allahin izni ile o konuda takilmadim sadece mektup esimin adrwsine  beni cagiriyor muslar gibi gitmis bunu anlayamadim . Tabiki neler olacagini gidip gormeden bilemeyecegiz . Tahminimce esimle aramizdaki yas farkina 10 yas fark var aramizda  takilmis olabilirler ! Ama esimin alman vatandasi olmasi zaten maasinin ne kadar oldugunun kanunlarca bi onemi oldugunu sanmiyorum . Ki devlet yardimi alan kisiler bile herhangi bi gelir gostermeden turkiyeden evlilik yapip esini götürdu buna sahidim

Mervewehrlin
    Katılımcı

Yabancılar şubenin onay vermesinden 1 veya 2 hafta sonra basılıyor vize genelde. Konsolosluğu arayıp sorabilirsiniz. Ama kargoya verilmeden bir bilgi verirler mi bilemiyorum.

Artık aynı adreste yaşamamanız problem olmaz. Telefon numaranıza mesaj gelir gelmez kargoyu takibe alın. Kargo hangi şubede ise sabah dağıtıma çıkmadan şubeye gidip alabilirsiniz. Dağıtıma çıkarsada şubeden şöförün numarasını isteyin belli bir yerde yakalayıp alma şansınız var.

Perşembe’den beri ses seda yok malesef geçen senenin tüm vize süreçlerini okudum haftasonu vizesi kargoya teslim edilen ve pazartesi eline ulasanlar olmus konsoloslupun cumartesi aksamı kargo teslim ettiğini duyunca baya şaşırdım burda ki 2018 vize bekleyenler konusunda görmüştüm. Dolayısıyla perşembeden beri sürekli ups yi sorguladım bende. Ama hala haber yok genelde vizesi onaylananlar çoj kısa sürede almışlar vizelerini hafta içi. İster istemez kaygı yaptım şimdi. Mail attım bi umut, telefonu düşürsemde açan olmadı. Umarım bende eşimle 6 ocakta dönebilirim almanya’ya 😔

Mervewehrlin
    Katılımcı

Arkadaşlar sonunda !!!!
    Kargom 3’te konsolosluktan teslim alınmış !!!!
    Suan topkapıda gözüküyor!!

Yarın uyanır uyanmaz subeyi yakalayabilirsem kargoyu subeden teslim alacağım.

20 kasım vize basvurusu
    25 kasım ek belge talebi
    27 kasım yeniden ek belge talebi
    5 aralık vizem onaylandı
    9 aralık vizem kargoda yarın elimde olur

Allah bekleyen herkese tez vakitte vizesine kavusmasını nasip etsin insallah

leowoman
    Katılımcı

Arkadaşlar sonunda !!!!

20 kasım vize basvurusu
    25 kasım ek belge talebi
    5 aralık vizem onaylandı

Allah bekleyen herkese tez vakitte vizesine kavusmasını nasip etsin insAllah

Şu anda şahane duygular içersinde olmalısın🙂👍hayırlı olsun. Çok tebrik ediyorum.
    Yeni hayatında iyi şanslar ve mutluluklar diliyorum 🍀

Mervewehrlin
    Katılımcı

Hayırlı olsun 19 gün çok iyi bir süre. Gerçekten hızlı oldu işiniz. Mutluluklar.

Evet siz söylemiştiniz gideceğiniz yer küçük hızlı olabilir diye. Gerçekten çok hızlı oldu çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için 🥰

Mervewehrlin
    Katılımcı

Şu anda şahane duygular içersinde olmalısın🙂👍hayırlı olsun. Çok tebrik ediyorum.
    Yeni hayatında iyi şanslar ve mutluluklar diliyorum 🍀

O yükün üstünden kalkması duygusunu yaşıyorum gerçekten. Çok tesekkür ederim. Burada takipte olacağım sürekli inşallah en kısa sürede vizenize kavuşursunuz. Sabır dilemiyorum hiç sabır sabretmek zorunda kalmaya sebep olmasın diye. Sağ salim hayırlısıyla tez vakitte vizenize kavuşmanızı diliyorum inşallah. Hep birlikte sizinde güzel haberlerinizi kutlayacağız burada yakında 🥰

selimqk57
    Katılımcı

Arkadaşlar sonunda !!!!

20 kasım vize basvurusu
    25 kasım ek belge talebi
    5 aralık vizem onaylandı

Allah bekleyen herkese tez vakitte vizesine kavusmasını nasip etsin insAllah

başvurunuzu almanyanın hangi bölgenize yaptınız.

7 kasım 2019 başvuru yaptım. eşim alman vatandaşı çocuk alman vatandaşı cocuk üzerinden başvuru yaptım . Almanya kiel bölgesine oradaki yabancılar birimine mail attık daha evraklar ulaşmamış. buradaki konsolosluğa mail attım. daha cevap alamadım.

kimisinin 3 hafta sürüyor vize süreci kimisinin 3 ay neye göre değerlendirme oluyor anlamıyorum. herhangi bir eksik evrak yada bilgi olması halinde dönüş yapıp bu konuları hızlandırmaları gerekiyor. eşim ve cocugundan ayrı yaşamak aile kavramına aykırı.

leowoman
    Katılımcı

:D

selimqk57
    Katılımcı

Mervewerhlin nickli kişinin vizesinin hemen onay almasının gerekçelerini önceki sayfalarda konuştuk. O sayfaları okursanız anlayacaksınız sürecinin neden bu kadar hızlı atlattığını. Ben 4 kasımdan beri bekliyorum.eşim yabancılar şubesine gitti. hiç bir bilgi vermediler. Bekleyin buraya gelip bizi sıkıştırmanız sürecin uzamasına sebep olur dediler.
    Buradaki konsolosluğu 90 gün dolmadan arama hakkımız yok. Ne mail atabiliyoruz ne de telefonla ulaşabiliyoruz.Sadece bekliyoruz.Hayırlısı..

yorumları okudum açıkcası .

Bende evliliğimi almanyada yaptım. bütün benzer konulara sahip olduğum için değerlendirme konusu nasıl yapılıyor neye göre fark edildi. onu anlamaya çalışıyorum.
    Almanyada evlilik yaptım. daha önce vize alarak eşimin yanına gidip geldim orda kaldım. pasaportumda bu alanlar mevcut. ortada birde çocuk var. eşim doğma büyüme alman vatandaşı. çocugumda öyle. istedikleri bütün evraklarını teslim ettim sanırım ben bölgeden kaynaklı bekliyorum. Kiel nüfüsünden yada oraya yapılan başvuru sayısı fazla olabilir. oradaki yabancılar bürosunda bizim ile ilgilenen hanım efendi evrakların daha ulaşmadığını bildirdi , ulaşır ulaşmaz bizimle iletişime geçip eksik evrak yada başka birşey istemesi durumunda arayacağını belirtti.

Mervewehrlin
    Katılımcı

Vizemi 1 saat önce teslim aldım.

Ben Regensburg’tan aldım onayı.
    Benim kaldığım bölgede yabancılar dairesi çok büyük ve çalışanı çok fazla. Buna rağmen daima boş bir şube. Hiç randevu almadan gidip beklemeden işlemleri hallediyorsunuz daima.
    Onun dışında vizemle ilgilenen adam eşimle yaşıtmış, aralarında baya iyi bir elektrik olustugu icin iletisim kurup sohbet etmisler.
    Adam evraklarımı beklerken özellikle benim evraklarımı hızlı göndermeleri icin konsolosluğa mail attı. Onayı verdikten sonra da bize haber verdi telefonla. Onaydan sonra bekletilmeden vize basımı için konsolosluğa mail attığını söylemiş eşime. Sonra vize geldi. Bunların etkisi Olduğunu düşünüyorum detaylıca eşim şimdi anlattı bizde bu gözden cıkardık 3 ayı ama bunun üstüne bizde konustuk o da bana bunların etki ettiğini düsündüğünü söyledi. anladığım şu ki bu durumlara konsolosluğa yabancılar dairesi bizzat baskı yapıp etki edebiliyor. Yani size bizim elimizde değil dediklerinde ne kadar doğru bilemiyorum. Bu tamamen yerin kalabalık olmayısı, denk gelinen memurun insiyatifi ile alakalı sanırım. Kalabalık vize onayı bekleyen yerlerde özveri anlayısları ve davranıs bicimleri sıfırlanıyo ve bilgi vermekten bile aciz davranıyolar bence. Cunku gayette istediklerinde ilgilenebildiklerini görmüs olduk

Biz vize başvurusundan önce almanyadan basvuru yapmanın mümkün olup olmadıgını sorgulamak icin buraya uğramıştık. Bizi dısarı cıkardılar ve bir çok belgeyle gitmistik (aile birlesim belgeleri hemen hemen) incelediler ama evlilik danimarkada oldu diye aile birlesimini türkiyeden yapmam gerektiğini söylediler. O süreçte belki bana ait sorguladıkları belgelerin sistemde kaydı vardır ya da yoktur bilmiyorum. Belki ekstradan bir etkisi belki bunun olmus olabilir.

Onun dışında eşimin babası devletin cok üst düzey bir kurumundan emekli. Bu tarz seylerin almanyada doğrudan bürokrasi islemler etkisi varmı bilmiyorum. Sadece düşündüğüm zaman sürece etki eden faktörler konusunda öngörüde bulunuyorum, ancak doğruluk payını bilemem. Süreçle alakalı yardımcı olabilmek ve kendi nezlimdeki bilgileri veriyorum belki ufakta olsa bir öngörü bir yardımı olur diye.

Şahsi fikrim memurun insiyatifini kullanması veya kullanmamasıyla alakalı olduğunu düşünüyorum vize sürecinin.

15 yanıt görüntüleniyor - 346 ile 360 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.