Telefon üzerinden para kazanma uygulaması, telefondan nasıl para kazanılır?

Telefon üzerinden para kazanma

Telefon üzerinden para kazanma başlıklı bu yazımızda telefondan nasıl para kazanılacağını anlatıyoruz. Bu harika makaleyi okurken yanınıza bir fincan kahve almanızı da öneririz. Bu muhteşem para kazandırma ve ek gelir elde etme makalesi sayesinde cep telefonundan nasıl para kazanılabileceğini ve mobil telefondan para kazanma yollarını anlatacağız.Bu makalede aşağıdaki soruların yanıtlarını bulacaksınız:

 • Cep telefonlarından para kazanılabilir mi?
 • Telefonda oyun oynayarak para kazanabilir miyim?
 • Telefon üzerinden nasıl para kazanılır?
 • Telefondan reklam izleyerek para kazanma uygulamaları nelerdir?
 • İnternetten film izleyerek nasıl para kazanabilirim?
 • Telefondan para kazandıran uygulamalar nelerdir?
 • Telefon üzerinden para kazanmak yasal mıdır?

Titizlikle hazırlamış olduğumuz bu rehber sayesinde telefonunuzdan para kazanabileceksiniz. Aşağıda okuyacaklarınız, sizlere mobil dünyasından ek gelir elde etme yollarının kapılarını açacak. İster öğrenci olarak para kazanma yollarını arayın, ister ev hanımı olarak ek gelir elde etmenin yollarını araştırın hiç farketmez. Bu makale herkese göre ve akıllı bir cep telefonu olan herkes (android veya ios farketmeksizin) cep telefonunu kullanarak para kazanabilir.


İlgili konu : Para kazandıran uygulamalar

Cep telefonu üzerinden para kazanma yolları çoktur. Bu yöntemlerin bazıları az bazıları çok kazandırır. Bazı uygulamalar ise sadece para kazandırdığını iddia eder ancak hiçbir şey kazandırmazlar.

Bu mükemmel makalede en kullanışlı ve gerçekten işe yarar yöntemler anlatılacaktır. Para kazandıran uygulamalar ve telefon üzerinden para kazanma yöntemleri anlatılacaktır. Para kazandırmayan ve vakit kaybına neden olacak olan uygulamaları size tavsiye edecek değiliz.


Hazırsanız telefondan para kazanma yollarını inceleyelim.

Telefon üzerinden para kazanma

Yukarıda da değindiğimiz gibi, telefon üzerinden para kazanmanın yolları çoktur. Şimdi madde madde telefondan para kazanma yollarını inceleyeceğiz. Ayrıca telefondan para kazandırdığını iddia eden ancak herhangi bir şey kazandırmayan uygulamalara da değineceğiz.

Telefondan para kazandıran uygulamaları ve telefon üzerinden para kazanma yollarını da kazançlarına göre sınıflandıracağız. Hangi yöntemlerin ayda kaç para kazandırabileceğini de sizlere söyleyeceğiz ki, ne kadarlık bir çaba karşısında ne kadar kazanç elde edeceğinizi bilesiniz.


Evet şimdi başlayalım. Öncelikle şu soruya kesin olarak bir cevap verelim. Telefon üzerinden para kazanmak mümkün müdür? Evet, mümkündür. Yani internete bağlı akıllı bir cep telefonunuz varsa ister android işletim sistemini kullanın isterse ios işletim sistemini kullanın, telefon kullanarak para kazanmanız ve ek gelir elde etmeniz mümkündür.

Peki telefondan para nasıl kazanılır? Birilerini arayarak para kazanılır mı? Hayır. Birilerine mesaj atarak kazanılır mı? Elbette hayır. Peki ne yaparsak telefondan para kazanırız? Bu noktada uygulama mağazaları devreye giriyor. Yani google play uygulama marketi ya da apple ios uygulama marketinde yer alan birçok uygulama para kazandırma özelliği içeriyor.

O halde ne dememiz gerek? Telefondan para kazanmak için para kazandırma özelliğine sahip olan uygulamaları bilmemiz ve telefonumuza yüklememiz gerekmektedir. Bu uygulamalar sayesinde cep telefonumuzu ek gelir getiren bir cihaza dönüştürmüş olacağız.Yani cep telefonumuza para kazandıran bir uygulama yüklüyoruz ve uygulamanın işlevine göre ve bize verilen talimatlara göre ya da bizden istenilenlere göre işlem yaparak söz konusu uygulamadan para kazanıyoruz. İşin kısa anlatımı bu şekilde. Şimdi telefon üzerinden para kazandıran uygulamaların neler olduğunu görelim ve hangi tarz uygulamalar para kazandırıyor liste halinde verelim.

Telefon üzerinden para kazanma uygulamaları nelerdir?

Cep telefonundan para kazanmamıza yarayacak olan farklı kategoride farklı işlevleri olan yüzlerce uygulama mevcuttur. Bu uygulamaları aşağıdaki şekilde kategorize etmek mümkündür.

Telefon üzerinden para kazandıran uygulamalar genellikle şu şekildedir:

 • Adım atarak/yürüyerek para kazanma uygulamaları
 • Anket doldurarak para kazanma uygulamaları
 • Görev yaparak para kazanma uygulamaları
 • Reklam izleyerek para kazanma uygulamaları
 • Para ödüllü bilgi yarışmalarından para kazanma
 • İkinci el eşya satarak para kazanmanızı sağlayan uygulamalar
 • Oyun oynayarak para kazandıran oyunlar

Şimdi yukarıda genel olarak kategorize ettiğimiz uygulama tiplerinin hangilerinin ayda kaç para kazandırabileceğini, hangilerinin kullanmaya değer olduğunu, hangi mobil uygulamaların gerçekten para kazandırdığını ve hangi uygulamaların para kazandırmayacağını aşağıda açıklıyoruz. Haydi başlayalım ve cep telefonundan para kazanma yollarının kapılarını aralayalım.

Adım atarak veya yürüyerek para kazanma uygulaması para kazandırır mı?

Android ya da ios uygulama mağazasında onlarca adım at para kazan tarzı uygulama mevcuttur. Bunlar adım at para kazan, yürüyerek para kazan, koşarak para kazan gibi farklı sloganlarla tanıtım yaparlar.

Adım at para kazan uygulamalarının işleyiş mantığı şu şekildedir: telefonunuzun konumunu ve telefonla birlikte gelen sağlık uygulamasını açarsınız ve yürümeye başlarsınız. Aynı zamanda uygulama mağazasından cep telefonunuza yüklediğiniz adım atarak para kazanma uygulamasını da açarsınız. Adım atarak para kazanma uygulaması kaç adım yürüdüyseniz saymaya başlar. Ne kadar yürürseniz ya da koşarsanız o kadar çok adım atmış olursunuz.

Adım atarak para kazanma uygulaması her 1.000 adımınıza örneğin 1 puan verir. Bu şekilde, ne kadar çok yürürseniz o kadar çok puan kazanırsınız. Tabii bu arada attığınız adımları puana dönüştürmek için birçok kez reklam izlemek zorunda kalırsınız. Reklamları izlemezseniz adım atarak para kazanma uygulaması size puan vermez. Onbinlerce hatta yüzbinler adım atarsınız, onlarca belki de yüzlerce reklam izlersiniz, bir de bakmışsınız ki kazana kazana ancak 10 TL kazanmışsınız 🙂

Bununla birlikte, uzun uğraşlar sonucunda az da olsa bu yürüyerek para kazanma uygulamalarından para kazanan kullanıcılar da olmuştur. Bunu uygulama mağazalarında yer alan uygulama yorumlarından anlıyoruz.

Dolayısıyla adım atarak para kazanma modeli telefon üzerinden para kazanma modelleri arasında pek de geçerli bir para kazanma yöntemi değildir.

İlgili konu: Para kazandıran oyunlar

Telefondan anketlere katılarak para kazanılır mı?

Anket doldur para kazan uygulamaları da epey revaçta olan uygulama türleridir. En bilindik anket doldur para kazan uygulaması olarak google ödüllü anketler uygulamasını gösterebiliriz.

Telefon üzerinden anketlere katılarak para kazandıran uygulamalar, sizlere çeşitli anketler gösterirler, oylamanızı isterler, hizmetlerin değerlendirilmesi ve çeşitli konularda fikirlerinizin beyan edilmesi gibi bazı basit görevleri yerine getirmenizi isterler. Yerine getirdiğiniz görevler ve katıldığınız anketler için para kazanırsınız.

Bu tarz anket doldurarak para kazandıran uygulamalar da anket başına bazen 50 kuruş, bazen 1 TL bazen de 2 TL gibi para kazandırırlar. Ayda bazen 3 bazen 5 bazen de 10 kadar ankete katılırsınız. Karşılığında ayda 10 TL veya 20 TL gibi cüzi miktarlarda para kazanırsınız.

Bazı anket doldur para kazan uygulamaları kazandığınız parayı banka hesabınıza havale yaparken bazı uygulamalar ise uygulama mağazalarında alışveriş yapabilmeniz için bakiye verirler yani nakit olarak ödeme yapmazlar. Dolayısıyla anket doldur para kazan uygulamalarını ayda bir ya da birkaç simit parası kazandıran uygulamalar olarak nitelendirebiliriz. Daha fazlasını beklemeyin.

Görev yaparak para kazanma uygulamaları para kazandırır mı?

Telefondan görev yap para kazan tarzı uygulamalar da mobil uygulama mağazalarında pek çoktur. Görev yaparak para kazanma uygulamaları temel olarak sizlerden şu görevleri yapmanızı isterler: bir siteyi ziyaret et, bir makaleyi oku, bir facebook sayfasını beğen, bir youtube videosu izle, bir sayfaya yorum yaz ve benzeri görevler karşılığında size ödeme yaparlar.

Bazı görevler 50 kuruş kazandırır, bazıları ise 1 TL kazandırır. Nitelikli olan ve az da olsa uğraş isteyen bazı görevler ise 2 TL 3 TL gibi rakamlar kazandırır.

Sonuç olarak görev yaparak para kazanma uygulamaları size verilen görev sayısına ve niteliğine göre değişmekle birlikte ayda en azından bir öğün yemek parası kazandırabilirler. Hatta daha fazlasını kazanacağınız uygulamalar da mevcuttur. Ancak sizi zengin etmez 🙂 Ben görevleri yerine getiririm, uğraşırım yaparım ederim diyorsanız ayda 100 TL gibi bir rakam kazanabilirsiniz. Gerisi size kalmış.

İnternetten reklam izleyerek para kazanma uygulamaları

Telefondan reklam izleyerek para kazandıran uygulamalar konusunda sitemizde çeşitli makaleler mevcut. Bu yolla para kazananı görmedik duymadık bilmiyoruz 🙂

Dolayısıyla cep telefonu üzerinden reklam izleyerek para kazanma tarzı uygulamaları telefon üzerinden para kazandıran uygulamalar olarak saymıyoruz.

Para ödüllü bilgi yarışmalarından para kazanma

Para ödüllü çeşitli bilgi yarışmaları mevcuttur. Bazen para kazandırırlar bazen de çeşitli hediyeler dağıtırlar. Son zamanlarda para ödüllü bilgi yarışmaları hakkında şikayetler çoğalmıştır ve ödül kazandığı halde alamayan şikayetçiler mevcuttur.


Para kazandıran bilgi yarışmalarından para kazanabilmeniz için genel kültür seviyeniz yüksek olmalı ve sorulan sorulara hızlıca yanıt verebilmelisiniz. Katıldığınız yarışmanın birincisi olduğunuz takdirde size vaat edilen ödülü kazanabilirsiniz. Ancak zorlu bir süreçtir, uğraş ister ve kazandığınız ödülü alamama riski vardır. Dolayısıyla aylık düzenli gelir isteyen telefon kullanıcıları için tavsiye edebileceğimiz bir para kazanma yöntemi değildir.

İkinci el eşya satarak para kazandıran uygulamalar

İkinci el eşya satarak para kazanma uygulamaları meşhurdur. Dolap ve letgo gibi çok bilindik uygulamalar vardır. Bu uygulamalar size doğrudan para kazandırmazlar ancak ürünü satacağınız müşteri ile sizleri buluşturmaya yararlar.

Ne kadar çok ürün satarsanız o kadar çok para kazanırsınız. Sadece ikinci el eşya değil sıfır yani hiç kullanılmamış eşyalar da satılabilir.

Bu tarz uygulamalardan kazanacağınız paranın miktarı satış adetinize göre değişir.


Telefon üzerinden oyun oynayarak para kazanma

Bir de bazı oyunlar vardır ki oyuncularına yani oyunu telefonuna yükleyip de oynayanlara çeşitli bonuslar, ödüller, bazen nakit ödemeler kazandırırlar. Bunların yanı sıra oyunu oynadıkça profiliniz yükselir ve değerlenir, değerlenen bu oyun profilinizi başkalarına satarak da para kazanma olanağı vardır.

Oyun oynayarak para ya da çeşitli ödüller kazanmak için söz konusu oyunu çokça oynamalı ve iyi seviyelere gelmelisiniz. Aksi halde sıradan bir oyuncu olarak para kazanabilmeniz söz konusu olmaz. Dolayısıyla oyun oynayarak para kazanma yöntemini de sizlere tavsiye etmiyoruz. Ancak çok iyi oyuncuların çok iyi paralar kazandığını da biliyoruz. Fakat bunlar istisnai durumlardır, bizler gibi sıradan ortalama cep telefonu kullanıcılarının yapacağı işler değildir.

Bu makalede neler öğrendik dilerseniz başlıklar halinde toparlayalım:

Anket doldurarak para kazanma yolları
✅ Cep telefonundan para kazanma yolları ✅ Telefonda oyun oynayarak para kazanmak
✅ Telefon üzerinden para kazanmak ✅ Reklam izleyerek para kazanmak
✅ Film izleyerek para kazanmak ✅ Para kazandıran uygulamalar

Hepinize sağlıklı sıhhatli günler dileriz.One thought on “Telefon üzerinden para kazanma uygulaması, telefondan nasıl para kazanılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir