almanca eğitim seti

A1 SINAVINA GİRECEKLER DİKKAT!!! HERKES BU HOCAYI KONUŞUYOR

Almanca Plusquamperfekt – Almanca -miş’li Geçmiş Zaman

Değerli arkadaşlar, konuya girmeden önce sizlere çok önemli bir bilgi vermek istiyoruz.almancax.com eğitmenleri olarak sizler için çok değerli bir Almanca eğitim seti hazırladık.Hiç Almanca bilmeyenlerin dahi çok kolayca Almanca öğrenebileceği Almanca eğitim setimizde 1 ADET KİTAP 1 DVD 23 DİL KARTI bulunuyor.Setimizi sizler için özenle hazırladık, konular sıfırdan başlıyor ve üniteler Türkçe açıklamalı olarak ayrıntılı bir şekilde açıklandı.DVD'nin içinde 40 civarında FULL HD kalitesinde Türkçe konu anlatımlı Almanca ders videoları yer almakta.Bütün bunların yanında setimizin içinde ayrıca 23 adet kelime kartı yer almaktadır.Kelime kartlarını da sizler için özenle hazırladık, 23 adet kelime kartında toplam 550 kelime ve 50 adet Almanca konuşma kalıbı yer almaktadır.Kelime kartları Türkçe-Almanca-İngilizce olarak arkalı önlü hazırlanmıştır.Böylelikle bu kartları İngilizce öğrenme esnasında da kullanabileceksiniz.Ürünümüz hem lise öğrencilerinin Almanca derslerindeki başarılarını olağanüstü artırmakta hem de Almanca öğrenmeye yeni başlayan arkadaşlarımıza çok kolay ve anlaşılabilir bir biçimde Almanca öğrenme fırsatı sunmaktadır. Sizler için özenle hazırladığımız Almanca eğitim setimizde şu an kampanya vardır ve KARGO ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR.ÜCRETSİZ KARGO fırsatından yararlanmak istiyorsanız siparişinizi hemen verebilirsiniz.Size göndereceğimiz Almanca eğitim setinin ücretini ise kapıda ödeme yöntemiyle yani ürünü teslim alırken ücretini kargo görevlisine vererek ödeme yapabilirsiniz.Almanca eğitim setimizi daha yakından incelemek veya satın almak için lütfen burayı tıklayınız Değerli arkadaşlar, Almanca eğitim setimizden çok memnun kalacağınızı almancax eğitmenleri olarak şimdiden garanti ediyoruz.
Şimdi yazımıza geçelim:

Dikkat : Bu konu anlatımı, bir önceki derste işlediğimiz Perfekt konusunun devamı niteliğindedir. Plusquamperfekt'in anlaşılabilmesi için öncelikle Perfekt konusuna bakılmalıdır.Perfekt konusunu anlatırken yaptığımız açıklamaları burada tekrar yapmayacağız. Merhaba, bu dersimizde Plusquamperfekt konusunu işleyeceğiz.Plusquamperfekt genel olarak -miş'li geçmiş zaman olarak tanımlanır.Aslında Plusquamperfekt için Geçmişte Bitmiş Zaman demek daha doğrudur. İngilizce'de tam karşılığı Past Perfect Tense (Geçmişte Bitmiş Zaman) demektir. İngilizce ile karşılaştırıldığında cümle yapıları da benzerdir. Bir önceki dersimizde Perfekt konusunu görmüştük, Plusquamperfekt'in Perfekt'ten tek farkı şudur:
HERKES KOLAYCA ALMANCA ÖĞRENSİN DİYE ALMANCA EĞİTİM SETİNDE ŞOK KAMPANYA! Eğitim setimizle sınavlara hazırlanın, başarınızla herkesi şaşırtın! almancax tarafından hazırlanan Almanca Setimizi İncelemek ve Sipariş Vermek İçin Burayı Tıklayın
Perfekt'te haben ve sein yardımcı fiilerinin şimdiki zamana (Präsens) göre çekimleri kullanılıyordu. Plusquamperfekt'te ise haben ve sein yardımcı fiilerinin Präteritum'a göre çekimleri kullanılır. Bunun dışında cümle kurgusu açısından bu iki zaman arasında fark yoktur. Plusquamperfekt'te cümle kalıbımız aşağıdaki gibidir:
ÖZNE + YARDIMCI FİİL + DİĞER ÖĞELER +  ESAS FİİL
Dediğimiz gibi, Perfekt'te SEIN ve HABEN yardımcı fiilerinin Präsens çekimlerini kullanıyorduk, Plusquamperfekt'te ise bu yardımcı fiilerin Präteritum çekimlerini kullanacağız.Bunun dışında herhangi bir değişiklik yok, Partizip Perfektler de aynı. Öncelikle sein ve haben yardımcı fillerinin Plusquamperfekt'te nasıl kullanıldığını görelim, bunun için bu yardımcı fiilerin Präteritum çekimlerini aşağıdaki tabloda verdik.
ŞAHISLAR HABEN SEIN
ben / ich hatte war
sen / du hattest warst
o / er/sie/es hatte war
biz / wir hatten waren
siz / ihr hattet wart
onlar / sie hatten waren
siz / Sie hatten waren
Yukarıda haben ve sein yardımcı fiilerinin şahıslara göre çekimlerini verdik, Plusquamperfekt'te cümleler yazarken bunları kullanacağız. Şimdi de esas fiile yani Partizip Perfekt'lere bakalım, Partizip Perfekt hakkında bir önceki derste bilgi verilmişti, burada en çok kullanılan düzensiz fiillerin anlamlarını, Partizip Perfektlerini ve bunlarla kullanılacak olan yardımcı fiili (sein / haben) tekrar verip örneklerimize geçelim. Liste için buraya tıklayınız Örnekler : Ich hatte gespielt : Oynamıştım. Ich hatte in diesem Garten gespielt : Bu bahçede oynamıştım. Muharrem und seine Frau hatten in diesem Garten gespielt : Muharrem ve eşi bu bahçede oynamışlardı. Ich hatte aufgeräumt : Toplamıştım. Ich hatte mein Zimmer aufgeräumt : Odamı toplamıştım. Ich hatte gestern mein Zimmer aufgeräumt : Dün odamı toplamıştım. Ich hatte gestern Abend mein Zimmer aufgeräumt : Dün akşam odamı toplamıştım. Hattest du dein Zimmer aufgeräumt? : Odanı toplamış mıydın? Wir hatten in dieser Fabrik gearbeitet : Biz bu fabrikada çalışmıştık. Ich hatte mit meinen Freunden im Garten gespielt : Bahçede arkadaşlarımla oynamıştım. Muharrem hatte sein Auto verkauft : Muharrem otomobilini satmıştı. Hatte Muharrem sein Auto verkauft? : Muharrem otomobilini satmış mıydı? Ich war gestern zum Arzt gegangen : Ben dün doktora gitmiştim. Warst du gestern zum Arzt gegangen? : Sen dün doktora gitmiş miydin? Ihr wart gestern ins Kino gegangen? : Siz dün sinemaya gitmiş miydiniz? Ich war in die Türkei gefahren : Türkiye'ye gitmiştim. Muharrem hatte sich sehr geägert : Muharrem çok kızmıştı. Warst du mein neues Hemd gesehen? : Yeni gömleğimi görmüş müydün? Bu örneklerin çoğunu bir önceki dersimizde Perfekt konusunda da vermiştik, buradaki cümlelerde değişen tek şey yardımcı fiilin çekimidir, bunun dışında değişen birşey yoktur.Perfekt zamanda yapılmış bir cümlenin yardımcı fiilini Präteritum'a göre çekimlediğimizde Plusquamperfekt'i elde etmiş oluruz. Önümüzdeki dersimizde gelecek zaman konusunu inceleyeceğiz.

Değerli arkadaşlar, almancax.com eğitmenleri olarak sizler için çok değerli bir Almanca eğitim seti hazırladık.Hiç Almanca bilmeyenlerin dahi çok kolayca Almanca öğrenebileceği Almanca eğitim setimizde 1 ADET KİTAP 1 DVD 23 DİL KARTI bulunuyor.Setimizi sizler için özenle hazırladık, konular sıfırdan başlıyor ve üniteler Türkçe açıklamalı olarak ayrıntılı bir şekilde açıklandı.DVD'nin içinde 40 civarında FULL HD kalitesinde Türkçe konu anlatımlı Almanca ders videoları yer almakta.Bütün bunların yanında setimizin içinde ayrıca 23 adet kelime kartı yer almaktadır.Kelime kartlarını da sizler için özenle hazırladık, 23 adet kelime kartında toplam 550 kelime ve 50 adet Almanca konuşma kalıbı yer almaktadır.Kelime kartları Türkçe-Almanca-İngilizce olarak arkalı önlü hazırlanmıştır.Böylelikle bu kartları İngilizce öğrenme esnasında da kullanabileceksiniz.Ürünümüz hem lise öğrencilerinin Almanca derslerindeki başarılarını olağanüstü artırmakta hem de Almanca öğrenmeye yeni başlayan arkadaşlarımıza çok kolay ve anlaşılabilir bir biçimde Almanca öğrenme fırsatı sunmaktadır. Sizler için özenle hazırladığımız Almanca eğitim setimizde şu an kampanya vardır ve KARGO ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR.ÜCRETSİZ KARGO fırsatından yararlanmak istiyorsanız siparişinizi hemen verebilirsiniz.Size göndereceğimiz Almanca eğitim setinin ücretini ise kapıda ödeme yöntemiyle yani ürünü teslim alırken ücretini kargo görevlisine vererek ödeme yapabilirsiniz.Almanca eğitim setimizi daha yakından incelemek veya satın almak için lütfen burayı tıklayınız Değerli arkadaşlar, Almanca eğitim setimizden çok memnun kalacağınızı almancax eğitmenleri olarak şimdiden garanti ediyoruz.

Arama Terimleri


Etiketler

AŞAĞIDAKİ ALMANCA DERSLERİNE DE GÖZ ATABİLİRSİNİZ

YORUM YAZ

Bu yazıya 8 yorum yapılmış.

 • fatoş yeter

  28 Kasım 2012 Tarih: 11:16

  plusquamperfekt bu kadar kolay mış demekki tekrar teşekkürler.

  • almanca geçmiş zaman

   30 Ocak 2013 Tarih: 22:10

   kolay deqil ki
   .d

 • ecem

  16 Ocak 2013 Tarih: 12:17

  çok teşekkürler çok işime yaradı okulda tam anlamamıştim konuyu şimdi kafama oturdu

 • almanca dersleri

  30 Ocak 2013 Tarih: 22:09

  Hallo,türkisch ist schwierig.ich glaube turkish lernen.
  bis nett.:D

 • Anonim

  29 Haziran 2013 Tarih: 14:06

  Cok tesekürler

 • Anonim

  29 Haziran 2013 Tarih: 14:33

  Tesekürler

 • HACER

  08 Temmuz 2013 Tarih: 20:33

  YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

 • Lütfü

  06 Kasım 2013 Tarih: 20:02

  Yardımlarınız için teşekkürler. plusquamperfekt te sadece çekimlemelerin değiştiğini görmek sevindirdi :)

almanca eğitim seti
 • EN SON EKLENEN ORTA SEVİYE DERSLER
 • GÜNÜN ALMANCA ÖZLÜ SÖZÜ
 • Du kannst dir eine Uhr kaufen, aber nicht die Zeit!..:
 • GÜNÜN ALMANCA KONUŞMA KALIBI
 • Wie geht es ihnen?
 • GÜNÜN ALMANCA KELİMESİ
 • Schön
  Güzel
 • GÜNÜN ALMANCA DEYİMİ
 • Nach wie vor
  Eski hamam, eski tas