Zentrale Oberstufenprüfung (Goethe-Zertifikat C2) Hazırlık Dosyaları

almanca ogrenmeye tesvik gorseli Zentrale Oberstufenprüfung (Goethe-Zertifikat C2) Hazırlık Dosyaları

Zentrale Oberstufenprüfung (Goethe-Zertifikat C2 Hazırlık DosyalarıAşılması güç. Goethe-Zertifikat C2: Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP)

Bu dosya Goethe Institut tararından hazırlanmıştır.Zip arşivinde hem pdf formatında küçük bir hazırlık kitapçığı hem de dinlemek için bir ses dosyası bulunmaktadır.

Kitaptaki bazı konular:

• Texterklärung
• Aufgaben zur Prüfung der Ausdrucksfähigkeit
• Hörverstehen
• Aufsatz
• Zusammenhängende mündliche Äußerung

Goethe-Zertifikat C2: Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP) sınavı, tıpkı Kleines Deutsches Sprachdiplom (KDS) gibi, oldukça ileri düzeyde, yüksek bir dil seviyesini gerektirmektedir. Bu sınav, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin altı basamaklı yetkinlik derecelendirmesinde altıncı ve en yüksek basamağa (C2) denk gelmektedir.


Sınavı başardıktan sonra, KDS’de olduğu gibi, örneğin
Almanca olarak okuduğunuz ve dinlediğiniz her şeyi kolaylıkla anlayabilirsiniz,
Çeşitli yazılı ve sözlü kaynaklardan aldığınız bilgileri özetleyebilirsiniz – bu sırada gerekçeleri ve açıklamaları birbirleriyle bağlantılı bir şekilde aktarabilirsiniz,
spontane, oldukça akıcı ve doğru olarak kendinizi ifade edebilir, karmaşık konularda da ince anlam farklılıklarını formüle edebilirsiniz,
edebi metinleri de analiz edebilir ve bunlarla ilgili zor soruları cevaplandırabilirsiniz.

Pdf uzantılı dosyaları açıp okuyabilmek için Adobe Acrobat Reader adlı programın bilgisayarınızda bulunması gerekmektedir.Adobe Acrobat Reader programını indirmek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz :
http://get.adobe.com/reader/

almancax ekibi başarılar diler…

Programı İndirmek İçin Buraya Tıklayın4 thoughts on “Zentrale Oberstufenprüfung (Goethe-Zertifikat C2) Hazırlık Dosyaları

 1. Hazırlık dosyası diyorsunuz, hiç bir şey yok. nerede hazırlık dosyası? insanları kandırmaktan başka bir şey değil yaptığınız.

  1. Çetin Bey… Bir yorum yapmadan önce biraz düsünün lütfen. Ben de bu siteyi internette Almanca seviye testi nereden bulabilirim diye arastirirken buldum ve “programi indirin” yazisina tikladim. ve hemen yüklendi. Dosya bir zip dosyasi olarak geldi. Demek ki dolandirma yokmus ve zip dosyalari icerigi biraz diger formatlara göre (doc., pdf vs. gibi) daha yüklü oldugu icin hemen acilmayabilir ve tabi sizin internet hiziniz da bunda büyük bir rol oynayabilir. Hemen ön yargida bulunmaniz çok yanlis. Hem bedava birsey ariyorsunuz hem de hemen acilmadigi icin hemen kötüleme politikasini mi seciyorsunuz, tesekkür etmek yerine ki sizden herhangi birsey talep etmeden böyle bir imkan sunulmus olmasina karsin.
   Ben kendi sahsim adina çok tesekkür ediyorum böyle bir imkan verdiginiz icin sayin almancax yetkilileri, emeginize saglik…

 2. Merhaba, yukarıda “Programı İndirmek İçin Buraya Tıklayın” yazan yere tıkladığınızda 8,07 MB büyüklüğünde hazırlık dosyasını indirebilirsiniz.
  Lütfen sayfayı iyice inceleyiniz, almancax 6 yıldır Lider Almanca Eğitim sitesidir, kimseyi kandırmak ya da yanıltmak gibi bir düşüncemiz asla olamaz.

  Saygılarımızla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir