Almanca Kelime Ezberleme Teknikleri, Hafıza Güçlendirme 2

Almanca kelime ezberleme teknikleri. Hafıza güçlendirme teknikleri ve kısa zamanda çok kelime ezberleme (ezber yapma) teknikleri. Sadece Almanca için değil bütün yabancı diller için güçlü bir hafızaya sahip olmak önemli. Dolayısıyla kelime ezberi yapmakta zorlanıyorsanız hafızanızı güçlendirin. 

Kelime ezberlemek, cümle yapılarını öğrenmek, daha kolay kavramak, fiilleri ezberlemek, fiil çekimlerini ezberlemek, artikelleri ezberlemek ve benzeri faaliyetler için güçlü ve kolay kolay unutmayan bir hafızaya sahip olmanız şart.

Hafızanızı güçlendirmek için bazı önerilerimiz var:
Bol bol bulmaca çözün. Bulmaca çözmek hafızayı geliştirir ve kolay hatırlamanıza yardımcı olur.
Yeni tanıştığınız kişilerin isimlerini aklınızda tutmaya çalışın. Böylelikle nasıl unutmayacağınızı öğrenceksiniz.
Bir iş size zor geldiğinde hemen pes etmeyin, sınırları sonuna kadar zorlayın.
Günlük monoton yaşamınızdan sıyrılıp arada sırada çok farklı şeyler yapın, alışkanlıklarınızın dışına çıkın.
Hafızayı güçlendirmek için etkili yollardan biri de alışkanlıkları değiştirmektir, her zaman sağ elinizle yaptığınız basit şeyleri bir gün sol elle yapmayı deneyin bakalım.

Alışveriş yapmak için markete gidiyorsanız alacaklarınızın listesini önceden hazırlamayın. Markette hepsini hatırlamaya çalışın.
Yabancı dil öğrenmek de hafıza güçlendirmek için çok etkili bir yoldur.
Her gün yeni kelimeler ve yeni bilgiler öğrenmekle hafızanızı sürekli çalıştırmış olacaksınız. Hafızanız ne kadar çok çalışırsa o kadar güçlü olacaktır.

Buradaki video ise hafızanız çok güçlü olmasa bile bazı teknikler kullanılarak nasıl daha kolay kelime ezberlenebileceğini anlatıyor.
Almanca öğrenenlerin ve diğer yabancı dilleri öğrenenlerin de işine yarayabileceği düşüncesiyle videomuzun yararlı olmasını dileriz.

www.almancax.com ekibi olarak başarılar dileriz.


ALMANCA QUIZ UYGULAMASI YAYINDA

Değerli ziyaretçilerimiz, quiz uygulamamız Android mağazasında yayınlandı. Telefonunuza yükleyerek Almanca testler çözebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla aynı anda yarışabilirsiniz. Ödüllü bilgi yarışmasına uygulamamız üzerinden katılabilirsiniz. Yukarıdaki linke tıklayarak Android uygulama mağazasında uygulamamızı inceleyebilir ve yükleyebilirsiniz. Zaman zaman düzenlenecek olan para ödüllü bilgi yarışmamıza katılmayı unutmayın.


BU SOHBETİ SAKIN İZLEME, DELİ OLURSUN
Bu makale aşağıdaki dillerde de okunabilir


Bunları da beğenebilirsin
2 Yorumlar
  1. Selahattin DURMAZ diyor

    Hakikaten iyi bir öğretim sisteminiz ve iyi bir çalışmanız var emeği geçenlere teşekkürler

  2. Donaldanoca diyor

    harika bir bilgi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.