Almanya hakkında ilginç bilgiler

Almanya hakkında ilginç bilgiler
Gönderi Tarihi: 14.01.2024

Almanya köklü tarihi ve sağladığı kaliteli eğitim olanakları ile mutlaka tanınması gereken bir ülkedir. Öğrencilerin rahatlıkla eğitim alabilmeleri ve öğrencilere hem maddi hem de manevi anlamda uygun yaşam koşulları sunması nedeniyle Avrupa’da en fazla göç alan ülkelerden biri olma özelliğini de taşır.

Hazırladığımız Almanya Hakkında Bilinmesi Gereken İlginç Bilgiler başlıklı yazı ile Almanya hakkında genel bir tanıtım yapmak yerine çok kişinin bilmediği farklı yönleri ile Almanya’dan bahsetmek istiyoruz.

Almanya Düşünür, Şair ve Sanatçıların Ülkesidir

Almanya’nın köklü bir tarihe sahip olduğunu belirtmiştik. Geçmişten günümüze kadar birçok bilim adamı, felsefeci, şair ve sanatçıya ev sahipliği yapan ülke de sayısı çok denebilecek derecede şehir tiyatrosu, müze, kütüphane, orkestra binası ve uluslar arası önem taşıyan sanat galerileri mevcuttur. Ülkede özellikle klasik müziğin bu denli yükselmesinde Beethoven, Wagner, Bach, Brahms gibi isim yapmış sanatçıların rolü bulunur. Karl Marx, Nietzsche, Hegel gibi birçok düşünür felsefi akımları ile ülkeye hayat katmıştır.

Dünyaca Bilinen En Büyük Halk Festivalinin Yapıldığı Ülkedir

Dünyanın en büyük festivali olan Oktoberfest festivali, ülkenin Münih şehrinde her yıl düzenli olarak düzenlenmektedir. 1810 senesinden bu yana aksamadan devam eden festival Eylül’ün son haftası başlar ve Ekim’in ilk haftası son bulur.

Dünyanın En Yüksek Katedralinin Bulunduğu Ülkedir

Almanya geometrik mimarisi ile her yıl çok sayıda turisti ağırlar. Gelen turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği mekanlardan biriside 161 metre uzunluğunda ve 768 basamak olan dünyanın en yüksek katedrali Köln Katedrali’dir.

Bol Nobel Ödülü Bulunan Ülke

Almanya edebiyat, fizik, kimya ve barış alanlarında toplam 102 adet Nobel Ödülü hak etmiştir. Bu durum ülkenin aslında ne kadar kaliteli ve hem bilime hem de sanata düşkün olduğunu gösterir. Ülkede Nobel Ödülüne layık görülen 45 adet bilim adamını yetişmiş olması da buna en güzel örnektir.

Değerli arkadaşlar, okumuş olduğunuz konunun haricinde sitemizde bulunan bazı içerikler hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz, sitemizde aşağıdaki gibi konular da mevcut olup bu konular Almanca öğrenen arkadaşların bilmesi gereken konulardır.

Değerli arkadaşlar, sitemize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür eder Almanca derslerinizde üstün başarılar dileriz.

Sitemizde görmek istediğiniz bir konu varsa bunu bizlere forum alanına yazarak bildirebilirsiniz.

Yine aynı şekilde Almanca öğretme metodumuz, Almanca derslerimiz ve sitemiz ile ilgili diğer soru, görüş, öneri ve her türlü eleştirilerinizi forumdaki alana yazabilirsiniz.