Almanya’da Gezilecek Yerler

Almanya her yıl dünyanın dört bir köşesinden yaklaşık 37 milyon ziyaretçiyi kendine çekiyor. Peki Almanya’da en beğendikleri yerler hangileri? Yabancı ziyaretçilerin cevapları şaşırtıyor. Masalsı şatolar, Kara Ormanlar, Oktoberfest ya da Berlin; Almanya eşsiz kentlere, coğrafyalara, etkinliklere ve yapılara sahip.Alman Turizm Merkezi (DZT) Almanya’da 2017 yılının en beğenilen 100 turistik noktasını sordu.

Reichstag yerine eğlence parkı

Ankete 60’ı aşkın ülkeden 32.000 turist katılmış. Ortaya çıkan sonuç şaşırtıcı: Alman turistlerin tercih ettiği tipik turistik merkezlerin çoğu bu listenin ilk onuna girmeyi başaramadı. Tek bir büyük istisnayla: Neuschwanstein Şatosu. Buna karşın Oktoberfest 60. sıraya, Berlin’deki tarihi parlamento binası Reichstag ise ancak çok gerilerdeki 90. sıraya yerleşebilmiş durumda.

Yabancı turistlerin en çok tercih ettikleri yerler arasında tarihi kent merkezleri ve doğal güzellikleriyle cennetten birer parça olan yerler yer alıyor. Eğlence parkları ve Hamburg’da bulunan, model trenlerin ayrıntılı bir şekilde taklit edilmiş şehir ve doğal alan maketlerinin arasında dolaştığı dünyanın en büyük model tren parkı Miniatur Wunderland gibi yerler de büyük ilgi görüyor.Almanya’nın en sevilen on turistik merkezi

Miniatur Wunderland Hamburg
Europa Park Rust
Neuschwanstein Şatosu
Bodensee’deki Mainau Adası
Rothenburg ob der Tauber
Dresden
Heidelberg
Phantasialand Brühl
Münih’teki Hellabrunn Hayvanat Bahçesi
Mosel Vadisi

Almanlar turistler kendi ülkelerinde en çok Kuzey ve Baltık Denizi sahillerini tercih ederken bu kıyı bölgeleri uluslararası turistler için çok da cazip değil. Baltık Denizi’nde bulunan Rügen Adası 22. sırada yer alırken Kuzey Denizi adası Sylt ise listeye son fasılda ancak 100. sıradan girmeyi başarabiliyor.Romantik doğal cennetler

Almanya’nın kuzeyinden güneyine uzanan coğrafyasında Wattenmeer (su basar kıyılar) ve Zugspitze arasında çok yönlü doğa tatilleri yapmak mümkün. Yabancı turistler açısından 2017 yılında 2,4 milyon ziyaretçinin geldiği Kara Ormanlar’ın yanı sıra Bodensee ve Mosel Vadisi de yer alıyor. Fakat Almanya’da dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerine sunacağı keşfedilmeyi bekleyen daha pek çok yer var. Bir turizm ülkesi olarak Almanya hiç olmadığı kadar popüler. Üstelik bu ilgi giderek artıyor.


ALMANCA QUIZ UYGULAMASI YAYINDA

Değerli ziyaretçilerimiz, quiz uygulamamız Android mağazasında yayınlandı. Telefonunuza yükleyerek Almanca testler çözebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla aynı anda yarışabilirsiniz. Ödüllü bilgi yarışmasına uygulamamız üzerinden katılabilirsiniz. Yukarıdaki linke tıklayarak Android uygulama mağazasında uygulamamızı inceleyebilir ve yükleyebilirsiniz. Zaman zaman düzenlenecek olan para ödüllü bilgi yarışmamıza katılmayı unutmayın.


BU SOHBETİ SAKIN İZLEME, DELİ OLURSUN
Bu makale aşağıdaki dillerde de okunabilir


Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.