Almanya’da Nasıl İş Bulunur? Almanya’da Nasıl İş Bulurum?

0

Almanya’da Nasıl iş Bulunur? Nasıl bir şansım var? Almanya’da bana uygun işi nasıl bulurum? Vize almam gerekiyor mu? Almanya’da çalışmak için koşullar ve şartlar nelerdir? İşte yanıtlar.Almanya’daki İş Fırsatlarını Araştırın

Make it in Germany Portali’nin Quick Check işlevi size Almanya’daki iş fırsatlarını gösteriyor. Revaçtaki elemanlar arasında doktorlar, bakıcılar, mühendisler, mekatronik elemanları, IT uzmanları ve makinistler var. En iyisi, iş aramaya başlamadan önce Almanya’da çalışmak için vizeye ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmeniz.

Almanya’da Denklik İşlemleri

Birçok iş yeri için, kendi ülkenizden aldığınız mesleki eğitim veya okul eğitimi diplomalarının Almanya’da tanınması faydalı hatta bazıları için zorunludur. Aynı şeyin senin için geçerli olup olmadığını Almanya’da Denklik Portalı’nda kontrol edebilirsin.Almanya’da İş Yeri Arama

Make it in Germany Meslek Borsası, yabancı uzman elemanlarının özellikle arzulandığı iş yerlerinin bir listesini tutuyor. Ayrıca Federal Çalışma Ajansı’nda veya Stepstone, Indeed ve Monster gibi büyük iş portallerinde yada LinkedIn veya Xing benzeri business iletişim ağlarında da aramalar yapabilirsiniz. Eğer belli işverenlere ilgi duyuyorsanız, doğrudan onların kendi internet sitelerindeki açık kadrolara ilişkin duyurularına bakın.

Başvuru Dosyası Hazırlamak

Bir Alman firmasına yapılacak başvuru standart olarak; bir motivasyon mektubu, fotoğraflı bir özgeçmiş, diploma ve referanslar içerir. İstenen niteliklere sahip olup olmadığınıza dikkat edin ve bu özelliklere sahipseniz, bunun altını çizin.

Almanya Vize Başvurusu

Almanya’da çalışmak için vize alması gerekmeyenler; AB ülkelerinin vatandaşlarıyla, İsviçre, Liechtenstein, Norveç ve İzlanda vatandaşlarıdır.

Avustralya, İsrail, Japonya, Kanada, Güney Kore, Yeni Zelanda veya ABD vatandaşı mısınız? O halde, Almanya’ya vizesiz giriş yapabilir ve üç aya kadar Almanya’da kalabilirsiniz. Ama burada çalışmak için çalışma amaçlı oturma izni başvurusu yapmanız gerekir.

Bunlar dışındaki herkesin vize alması gerekir. Vize başvurusunu ise, ancak Almanya’da bir iş sözleşmesi ibraz edebiliyorsanız yaparsınız. Kendi ülkenizdeki Alman Büyükelçiliği’nden bir randevu alın ve gelecekteki işvereninize bütün vize işlemlerinin halledilmesinin biraz sürebileceğini belirtin.

Almanya’da tanınan bir yüksekokul diplomanız varsa, iş aramak amacıyla altı aylık bir vize alabiliyorsunuz.

Sağlık Sigortası Yaptırın

Almanya’da sağlık sigortası zorunludur; hem de buradaki ikametinizin ilk gününden itibaren.


almanca ogrenme kitabi

Değerli ziyaretçilerimiz, küçükten büyüğe her kesime hitap eden, son derece güzel bir şekilde tasarlanmış olan, renkli, bol resimli ve hem çok ayrıntılı hem de anlaşılır Türkçe konu anlatımı ihtiva eden Almanca öğrenme kitabımızı incelemek ve satın almak için yukarıdaki görsele tıklayabilirsiniz. Kendi kendine Almanca öğrenmek isteyenler ve okul için yardımcı drs kitabı arayanlar için harika bir kitap olduğunu ve herkese kolayca Almanca öğretebileceğini şimdiden gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.


BU SOHBETİ SAKIN İZLEME, DELİ OLURSUN
Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen − 4 =