11. ve 12. Sınıflar İçin Almanca Dersleri

Değerli öğrenci arkadaşlar, sitemizde yüzlerce Almanca dersi var. Sizlerden gelen talepler üzerine bu derslerimizi ilköğretim ve lise öğrencileri için gruplandırdık ve sınıflara göre ayırdık. Ülkemizde uygulanan milli eğitim müfredatına yaklaşık olarak uygun hazırlanan Almanca derslerimizi 11. sınıf ve 12. sınıf öğrencileri için kategorize ettik ve aşağıda listeledik.
Bildiğiniz gibi özellikle 12. sınıflar üniversite sınavına hazırlandıklarından dolayı bu sınıflarda Almanca dersleri biraz daha zayıf ilerlemektedir. Bazı okullarda genel tekrar yapılmakta bazı okullarda yeni konular işlenmektedir. Dolayısıyla bizim aşağıda verdiğimiz ders listesi okullarda işlenen konularla bire bir uyumlu olmayabilir. Bu nedenle biz bu yazımızda 11. sınıflarla 12. sınıfları bir arada vermeyi uygun gördük.

Aşağıda ülkemiz genelinde 11. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerine gösterilen Almanca derslerimizin listesi yer almaktadır. Aşağıdaki Almanca ünite listesi basitten zora doğru sıralanmıştır. Ancak bazı Almanca ders kitaplarında, bazı yardımcı kitaplarda konuların sırası farklı olabilir.

Ayrıca Almanca dersi işlenirken ünitelerin sırası Almanca dersine giren öğretmenin eğitim stratejisine göre de değişkenlik gösterebilir.

Türkiye’de genel olarak 11. ve 12. sınıflara gösterilen konular aşağıdaki gibidir fakat Almanca öğretmeninin tercihine göre bazı üniteler işlenmeyebilir, veya bunlardan başka ilave olarak farklı üniteler işlenebilir, bazı üniteler bir sonraki sınıfa yani 11. sınıfa bırakılabilir veya bazı üniteler 9. sınıfta iken işlenmiş olabilir. Ancak genel olarak 11. ve 12. sınıflarda Almanca derslerinde işlenen konular aşağıdaki gibidir.11. Sınıf ve 12. Sınıf Almanca Dersleri

Almanca Sayılar

Almanca Vücudun Organları

Almanca Sıfat Tamlaması

Almanca Sıra Sayıları

Almanca Plural

Almanca Edatlar

Almanca Düzensiz Fiiller

Almanca Trennbare Verben

Almanca Konjunktionen

Almanca Bağlaçlar

Almanca Perfekt

Almanca Plusquamperfekt

Almanca Sıfat Derecelendirmeleri

Almanca Genitiv

Almanca Sıfat Çekimi

Değerli öğrenci arkadaşlar, 11. sınıflarda ve 12. sınıflarda Almanca derslerinde işlenen konular genel olarak yukarıdaki gibidir. Hepinize başarılar dileriz.


ALMANCA QUIZ UYGULAMASI YAYINDA

Değerli ziyaretçilerimiz, quiz uygulamamız Android mağazasında yayınlandı. Telefonunuza yükleyerek Almanca testler çözebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla aynı anda yarışabilirsiniz. Ödüllü bilgi yarışmasına uygulamamız üzerinden katılabilirsiniz. Yukarıdaki linke tıklayarak Android uygulama mağazasında uygulamamızı inceleyebilir ve yükleyebilirsiniz. Zaman zaman düzenlenecek olan para ödüllü bilgi yarışmamıza katılmayı unutmayın.


BU SOHBETİ SAKIN İZLEME, DELİ OLURSUN
Bu makale aşağıdaki dillerde de okunabilir

Albanian Albanian Amharic Amharic Arabic Arabic Armenian Armenian Azerbaijani Azerbaijani Basque Basque Belarusian Belarusian Bengali Bengali Bosnian Bosnian Bulgarian Bulgarian Catalan Catalan Cebuano Cebuano Chichewa Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Chinese (Traditional) Corsican Corsican Croatian Croatian Czech Czech Danish Danish Dutch Dutch English English Esperanto Esperanto Estonian Estonian Filipino Filipino Finnish Finnish French French Frisian Frisian Galician Galician Georgian Georgian German German Greek Greek Gujarati Gujarati Haitian Creole Haitian Creole Hausa Hausa Hawaiian Hawaiian Hebrew Hebrew Hindi Hindi Hmong Hmong Hungarian Hungarian Icelandic Icelandic Igbo Igbo Indonesian Indonesian Irish Irish Italian Italian Japanese Japanese Javanese Javanese Kannada Kannada Kazakh Kazakh Khmer Khmer Korean Korean Kurdish (Kurmanji) Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Kyrgyz Lao Lao Latin Latin Latvian Latvian Lithuanian Lithuanian Luxembourgish Luxembourgish Macedonian Macedonian Malagasy Malagasy Malay Malay Malayalam Malayalam Maltese Maltese Maori Maori Marathi Marathi Mongolian Mongolian Myanmar (Burmese) Myanmar (Burmese) Nepali Nepali Norwegian Norwegian Pashto Pashto Persian Persian Polish Polish Portuguese Portuguese Punjabi Punjabi Romanian Romanian Russian Russian Samoan Samoan Scottish Gaelic Scottish Gaelic Serbian Serbian Sesotho Sesotho Shona Shona Sindhi Sindhi Sinhala Sinhala Slovak Slovak Slovenian Slovenian Somali Somali Spanish Spanish Sundanese Sundanese Swahili Swahili Swedish Swedish Thai Thai Turkish Turkish Ukrainian Ukrainian Urdu Urdu Uzbek Uzbek Vietnamese Vietnamese Welsh Welsh Xhosa Xhosa Yiddish Yiddish Yoruba Yoruba Zulu Zulu
Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.