İlkokul ve Orta Okul Öğrencileri İçin Almanca Dersleri

0

Değerli öğrenci arkadaşlar, değerli velilerimiz; bildiğiniz gibi Türkiye’nin en büyük Almanca eğitim sitesi olan sitemizde yüzlerce Almanca dersi var. Sizlerden gelen talepler üzerine bu derslerimizi ilköğretim ve lise öğrencileri için gruplandırdık ve sınıflara göre ayırdık. Ülkemizde uygulanan milli eğitim müfredatına uygun olarak hazırlanan Almanca derslerimizi ilkokul ve orta okul öğrencileri için kategorize ettik ve aşağıda listeledik.Aşağıda listelediğimiz Almanca dersleri genelde giriş seviyesi olan ve görsel ağırlıklı resimli Almanca derslerimizdir. Ayrıntılı ve uzun konu anlatımlı Almanca derslerimiz ilk okul ve orta okul öğrencileri için çok uygun olmadığından dolayı burada sadece basit ve görsel ağırlıklı olan derslerimize yer verdik.

Aşağıda ülkemiz genelinde ilkokul ve orta okul öğrencilerine gösterilen Almanca derslerimizin listesi yer almaktadır. Aşağıdaki Almanca ünite listesi basitten zora doğru sıralanmıştır. Ancak bazı Almanca ders kitaplarında, bazı okullarda konuların sırası farklı olabilir.

Ayrıca Almanca dersi işlenirken ünitelerin sırası Almanca dersine giren öğretmenin eğitim stratejisine göre de değişkenlik gösterebilir.Türkiye’de genel olarak ilk ve orta okullarda gösterilen konular aşağıdaki gibidir.

Almanca Günler

Almanca Aylar ve Mevsimler

Resimli Almanca Sayılar

Resimli Almanca Saatler

Almanca Renkler

Resimli Almanca Organlar

Almanca Meyveler

Almanca Sebzeler

Almanca Şahıs Zamirleri

Almanca Meslekler

Almanca Okul Eşyaları

Değerli öğrenciler ve değerli velilerimiz, ilkokul ve orta okul öğrencileri için sitemizde bulunan resimli Almanca dersleri yukarıda liste olarak verilmiş olup sitemize belirli periyotlarda yeni konular ilave edilmektedir. Yeni Almanca dersleri ilave edildiğinde bu sayfa güncellenecektir.

Başarılar dileriz.


almanca ogrenme kitabi

Değerli ziyaretçilerimiz, küçükten büyüğe her kesime hitap eden, son derece güzel bir şekilde tasarlanmış olan, renkli, bol resimli ve hem çok ayrıntılı hem de anlaşılır Türkçe konu anlatımı ihtiva eden Almanca öğrenme kitabımızı incelemek ve satın almak için yukarıdaki görsele tıklayabilirsiniz. Kendi kendine Almanca öğrenmek isteyenler ve okul için yardımcı drs kitabı arayanlar için harika bir kitap olduğunu ve herkese kolayca Almanca öğretebileceğini şimdiden gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.


BU SOHBETİ SAKIN İZLEME, DELİ OLURSUN
Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 + eight =