Uygulamadan para kazanma

Mobil uygulamadan para kazanmak

Akıllı telefonların hayatımıza girmesinin en önemli değişimlerinden biri, bizi para kazandıran uygulamalar ile tanıştırması oldu. Herkesin cebinde bir akıllı telefon var ve telefonlar bizim bazen asistanımız, bazen bilgi kaynağımız oluyor. Ancak telefonları, günde birkaç saat, belki daha fazla sosyal ağlar ve zamanımızı tüketen diğer uygulamalar için kullanıyoruz. Bunun yerine, telefonunuz üzerinden gelir elde etmeyi hiç düşündünüz mü?Birçok kişi için ilginç gelse de, akıllı telefon üzerinden para kazandıran uygulamalara üye olup, her ay ciddi bir miktarda para kazanan insanlar var. Uygulamalardan para kazanmayı düşünenler için, aylık ne kadar para kazanılabilir ve hangi uygulamalar en çok kazandırıyor gibi soruları yanıtladık.

Mobil uygulamadan para kazanmak
Mobil uygulamadan para kazanmak

Akıllı telefon uygulamaları ile ne kadar para kazanılır?

Bir işe adım atarken elbette ki en çok merak ettiğimiz, ne kadar kazanacağımızdır. Telefon uygulamalarından para kazandıran 30’a yakın sistem var. Bu uygulamalar, sizi zengin edecek ölçüde para kazandırmaz ancak aylık 10 TL, hatta 100 TL’ye varana kadar ek gelir elde edebilirsiniz. Öğrenciler, ev hanımları ya da ek gelir arayan çalışanlar için bu uygulamalar revaçta. Buradan kazanacağınız para ile bir faturanızı ödeyebilir, küçük birikimler yapabilirsiniz.


Uygulamalardan para kazanmak için hangi telefon modeline sahip olmalıyım?

Merak edilen sorulardan bir diğeri de, hangi telefon modelleri ile para kazanılabilir. iPhone, Samsung, Xiaomi ya da Huawei gibi markaların son modelleri, iPhone 11, XR ya da Samsung Galaxy serisi gibi modellerin yanı sıra, Android ve iOS çalıştıran birçok eski modelden de para kazanılabilir. Telefonunuzla yapacağınız işlem App Store ve Google Play’e girip ilgili uygulamayı indirmektir. Para kazandıran uygulamalar sizden anket doldurma, bir mağazaya gidip fotoğraf çekme gibi temel görevler talep eder. Yani LG G3 ya da iPhone 5 gibi telefonlarla da para kazanabilirsiniz. Şimdi gelelim, en çok hangi uygulamalar para kazandırıyor sorusunun yanıtına.

İlgili konu : Para kazandıran uygulamalar

Mobil uygulamadan para kazanmak
Mobil uygulamadan para kazanmak

En çok para kazandıran uygulamalar listesi

Mobil dünyanın en popüler uygulamaları, ek gelir kazanmamızı sağlayan para kazandırma uygulamaları. En çok para kazandıran uygulamaları ve özelliklerini sıraladık.


Oyna Kazan

Türkiye’nin en popüler bilgi yarışmalarından biri olan Oyna Kazan, Onedio grubunun bir girişimi. Türkiye’nin en çok kazandıran bilgi yarışması olarak bilinen Oyna Kazan’da, ödül yarışmada en sona kalan kişiye veriliyor. Yarışmada, Hadi ile benzer yönler olsa da oldukça farklı bir sistem var.

Joker sistemine sahip Oyna Kazan’da, ekstra can ya da çift cevap gibi avantajlara sahipsiniz. Genel kültürüne güvenenlerin para kazanabileceği Oyna Kazan’da, soruların zorluğu hızlı şekilde artıyor. Oyna kazan uygulamasının artık eskisi kadar para kazandırmadığı gibi yorumları dikkate almakta da fayda var. Günümüz itibariyle ayda 10 ya da 20 TL (1-2 usd) gibi rakamlar zor da olsa kazanılabilir.

İlgili konu: Para kazandıran oyunlar

Google Ödüllü anketler

Google Surveys, doğrudan Google’a ait bir para kazanma uygulaması. Kullanıcılar, Google’ın anket sistemini kullanarak her ay ortalama 20 TL ile 30 TL (1-2 dolar) arasında kazanç elde edebiliyor. Ödüller nakit olarak verilmek yerine, Google Play’deki ücretli hizmetler için kullanılıyor.


Bounty

Türkçe tasarımla gelen bir para kazandırma uygulaması olan Bounty, basit görevler yaparak ek gelir elde edebileceğiniz bir uygulama. Evden, okuldan ya da işyerinizden dahi, telefonunuzda günlük az bir zaman ayırarak para kazanabileceğiniz Bounty, birçok kişinin kullandığı sevilen bir uygulama.

Bounty’de para kazanma sistemi, her göreve göre değişiyor. Bounty’ye üye olduğunuzda sizden bazı görevleri yapmanız isteniyor. Bu görevler içinde uygulamaların testleri, gizli müşterilik yer alıyor. Anket doldurup para kazanma da Bounty’de görevler arasında.

Telefonunuzda uygulamayı indirip üye olduktan sonra sizden istenen görevleri yerine getirdiğiniz Bounty uygulamasında ödemeler Cuma günü yapılır. Bounty, en düzenli ve güvenilir ödeme yapan para kazandırma uygulamalarından biri. Bounty’de bazı görevler şu şekilde:

  • Mağazaya giderek gizli müşterilik yapmak
  • Restoranlara gidip hizmetleri değerlendirmek
  • Markette yer alan ürünleri fotoğraflamak
  • Markaların anketlerini yanıtlamak

Gördüğünüz üzere, Bount son derece pratik görevlerle para kazanabileceğiniz bir uygulama. Bu tarz uygulamaları indirip kullanmadan önce uygulama hakkındaki yorumları da okumayı unutmayınız. Bu sayede uygulamanın gerçekten para kazandırıp kazandırmayacağını önceden kestirebilirsiniz.Money App

Bir diğer para kazandırma uygulaması olan Money App, hem iPhone hem de Samsung, Xiaomi ve Huawei gibi Android telefonlarda para kazanabileceğiniz bir uygulama. Money App’i kullanan binlerce kişinin olduğu ülkemizde, uygulamanın yorum ve puanı oldukça yüksek.

Money App uygulamasından nasıl para kazanılır diye merak ediyorsanız, öne çıkan bazı görevler arasında video izleme, oyun oynama, belli hizmetleri test etme gibi seçenekler var. Money App’te, diğer para kazanma uygulamaları gibi her gün yeni görevler gelmekte ve göreve göre değişen ücretler, kullanıcı hesaplarına yatırılmakta.

Uygulamanın diğer para kazandırma uygulamalarına göre farkı, çok hızlı ödeme yapması. Money App, yaptığınız görevlerin ardından ödemenizi 3 gün içinde yapmaktadır. Tabii ki, Money App’te belli kurallara da dikkat etmeniz gerekiyor. Fazladan hesap açma gibi durumlarda hesabınız askıya alınabilir.

Para kazandıran mobil uygulamalar
Para kazandıran mobil uygulamalar

Hadi

Hadi uygulaması, Türkiye’nin ilk para ödülü veren uygulaması. Hadi uygulamasına girerek her gün para kazanma şansı yakalayacağınız yarışmalara girebilirsiniz.

Android ve iOS telefonlarda ücretsiz indirilebilen Hadi’de, genel kültürünüze güveniyorsanız birçok farklı yarışma var. Her yarışmanın sonunda, tüm soruları bilen kişilere para eşit olarak dağıtılıyor ve ödemeler düzenli bir sıklıkta yapılıyor. Hadi’de yarışma kategorileri içinde futbol, sinema ve müzik gibi konular yer alıyor. Ancak son zamanlarda Hadi bilgi yarışmasının artık para kazandırmadığı, bunun yerine indirim çekleri, promosyon kuponları vb. verdiği artık eskisi gibi avantajlı olmadığı yönündeki yorumlara dikkat etmekte fayda var.

Snapwire

Farklı bir şekilde para kazandıran bir uygulama arıyorsanız, Snapwire size göre olabilir. Fotoğraf satarak para kazandıran Snapwire, fotoğraf çekim kalitenize güveniyorsanız göz atabileceğiniz bir uygulama.

Telefonunuzun kamerası kaliteli çekim yapıyorsa, Snapwire’a yüklediğiniz fotoğraflar üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Snapwire ödemeleri doğrudan banka hesabına yapılmaktadır.

AppKarma

Referans ile para kazanarak hiçbir şey yapmadan para kazandıran bir uygulama olan AppKarma, bir uygulama indirme ya da kullanma ile para kazandırmaktadır.

App Karma’nın en çok beğenilen yönü olan referanslı kazanç ile, arkadaşlarınızı uygulamaya davet edebiliyor ve 5 dolar, yani 40 TL’ye yakın bir gelir elde edebiliyorsunuz.

WikiBuy

Alışveriş ödüllendirme yöntemi ile para kazandıran WikiBuy, internetten çok sık alışveriş yapanların göz atabileceği bir uygulama. ABD merkezli olan güvenilir para kazandırma uygulaması WikiBuy’da, yönlendirme sistemi ile indirim ve bonus elde edebilir, hediye çeki kazanabilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların ürünlerini satın alırken bu çekleri kullanabilirsiniz.

Türkiye’de para kazandıran uygulamalar

Yukarıda listelediğimiz uygulamaların birçoğu hem ülkemizde hem de dünya genelinde faaliyet gösteren uygulamalardır. Ancak menşei yurt dışı olan uygulamalardan ödeme alma hususunda biraz zorluk yaşayabilirsiniz. Bu tarz uygulamalar ödemeleri genellikle paypal gibi sistemler üzerinden yaparlar ve bu tarz sistemlerin ülkemizde faaliyet gösterip göstermediğinden emin olmanız gerekmektedir.

Para kazandıran uygulamalar konusunda diğer yazdığımız makaleleri de okumanızı öneririz.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir