Almanca kelime ezberleme yolları

almanca ogrenen yabanci ogrenciler almanca dersleri Almanca kelime ezberleme yolları

Bu makalemizde Almanca kelimeler nasıl ezberlenir? Almanca kelime ezberleme yollarından bahsedeceğiz. Almanca ve öğrenilmeye çalışılan diğer yabancı dillerde ulaşılmak istenilen ilk hedef genel olarak olabildiğince fazla kelime öğrenmektir.Bu noktada devreye giren kelimelerin ezberlenmesi yöntemi ile öğrenimin gerçekleşmesi olmaktadır. Almanca öğrenmek ve yabancı dil öğreniminde daha ileri seviyelere ulaşmak isteyenlerin en büyük sıkıntısı olan kelime ezberleme sorununu sizlere en kolay ve en etkili yöntemden bahsederek aşacağız. Almanca Kelime Ezberlemenin Kolay Yolu olarak tabir edeceğimiz bu ezberleme yöntemi ile başarılı olacağınıza inanıyoruz.

Hafıza Teknikleri İle Almanca Kelime Ezberleme

Hayatın her alanında olduğu gibi Almanca kelime ezberlemenin en etkili yolunun da görsel hafızayı kullanmak olduğunu asla unutmayın. Ayrıca hafızayı canlı tutabilmenin yolu da edinilen bilgileri resimlemekten geçer. Eğer bir kelimeyi normal yollarla ezberler ve tekrar etmezseniz bilgiler kolayca silinir ve unutulur. Tüm bu sebepler göz önünde tutulduğunda Almanca kelime ezberleyeceğiniz zaman her kelimeyi hafızanızda resimlemeniz gerekmektedir. Resimleme tekniği ile ezberlenen Almanca kelimeler ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla aklınıza gelecektir.


Hafızaya Teknikleri İle Almanca Kelimeler Nasıl Ezberlenir?

Almanca kelime ezberlemeye çalışırken zorlanıyorsanız bu beyninizin çalışma prensibi hakkında bilginiz olmadığını gösterir. Beyin çalışma prensibinde görsellik en önemli etkendir. Resimler beyne gönderildiğinde saklanır, beyin okunan ya da işitileni değil en fazla gördüğünü ezberleyebilir. Bu sebeple küçük kartlara yazılan kelimelerin ya da resimlenen kartlarda bulunan kelimelerin ezberlenmesi çok daha kolay olur. İnsan, beyninde gördüğü resmi canlandırırken altında bulunan kelime otomatik olarak ortaya çıkmaktadır. Kartlarda yazılı olan kelimelerin ezberlenmesinde de aynı yöntem geçerli olur. İnsanlar ellerinde bulunan kartları tekrar tekrar gözden geçirerek aslında her seferinde bunun fotoğrafını çekip beyne göndermiş olurlar. Bu şekilde de ezberleme kendiliğinden gerçekleşmiş olur. Hafıza tekniklerini hayatınızın her alanında kullanabileceğinizi unutmamalı ve Almanca Kelime Ezberlemenin Kolay Yolu olarak hafıza tekniklerinden resimleme yöntemini mutlaka kullanmalısınız.


Değerli arkadaşlar, okumuş olduğunuz konunun haricinde sitemizde bulunan bazı içerikler hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz, sitemizde aşağıdaki gibi konular da mevcut olup bu konular Almanca öğrenen arkadaşların bilmesi gereken konulardır.

Sitemize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür eder Almanca derslerinizde üstün başarılar dileriz.

Sitemizde görmek istediğiniz bir konu varsa bunu bizlere forum alanına yazarak bildirebilirsiniz.

Yine aynı şekilde Almanca öğretme metodumuz, Almanca derslerimiz ve sitemiz ile ilgili diğer soru, görüş, öneri ve her türlü eleştirilerinizi forumdaki alana yazabilirsiniz.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir