İngilizce Anlatımlı Almanca Dersleri Learn German 5

İngilizce Anlatımlı Almanca Dersleri Learn German 5
Gönderi Tarihi: 14.01.2024

İngilizce konu anlatımlı Almanca dersleri.İngilizce konu anlatımı ile Almanca dersleri videosu bizce hem İngilizce bilip hem de Almanca öğrenmek isteyenler için harika bir kaynak.

Dünyaca meşhur Learn German serisinin 5. ders videosunu yararlanabilecek olan arkadaşlar vardır düşüncesiyle paylaşıyoruz.

Bazı öğrenci arkadaşlar Almanca’yı anlamadıklarından, sistemini çözemediklerinden yakınıyorlar.
İşte bu tür sorunlara karşı, özellikle de az da olsa İngilizce bilen arkadaşlar Almanca ile İngilizce’yi kıyaslayarak Almanca gramer yapısını daha kolay kavrayabilirler.

Türkçe’de Almanca gramerine yakın benzerlikler bulunmasa da İngilizce dilinde Almanca ile bir çok benzerlikler bulunmaktadır.
Hatta İngilizce ders anlatımını izlerken İngilizce kelimelerin bir çoğunun Almanca kelimelerle benzer olduğunu da göreceksiniz.
Yazılışları dahi aynı olan kelimeler de çoktur.
Özellikle zamanlar (tense) konularında cümle kurulum yapılarında Almanca ile Türkçe arasında benzerlikler olmasa da, İngilizce ile Almanca’da birçok benzerlikler bulunmaktadır.
Bunu İngilizce anlatımlı Almanca ders videolarımızı izlerken de anlayacaksınız.

Almanca eğitim hayatınızda üstün başarılar dileriz.
Almanca eğitiminiz esnasında takıldığınız, bilemediğiniz, sormak istediğiniz konular olursa ekibimize e-posta yazmaktan çekinmeyiniz.
Bütün soruları elimizden geldiği kadar hızlı bir şekilde cevaplıyor olacağız.

Şimdi sizleri İngilizce konu anlatımlı Almanca ders videosuyla baş başa bırakıyoruz: