Almanca Dil Seviyeleri

almanca ogren lernen deutch Almanca Dil Seviyeleri

Almanca eğitimlerinde bir yıl içinde tüm seviyelerin tamamlanması mümkün olabiliyor. Almancada kaç seviye olduğu ve bir seviyeden diğerine ne kadar sürede geçilebileceği Almanca öğrenmek isteyenlerin en çok merak ettikleri konular arasında yer alıyor. Almancada dil seviyeleri başlıklı yazımız ile merak edilen bu konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.Almanca öğrenmek ne kadar sürüyor?

Almanca öğrenmek isteyenler A0’dan başlayarak C2’ye kadar toplam 7 seviye tamamlıyorlar. Belirtilen bu seviyeler Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak belirlenmiş seviyeler. Seviyenizin doğru tespit edilmesi ve doğru sınıfta derse başlayabilmeniz için ilk başlangıçta bir seviye tespit sınavı yapılıyor. Yeni başlayanlar direk A0 seviyesine alınıyor. Seviyelere göre ne kadar sürede tamamlanabileceği değişiklik gösterdiği için aşağıda tüm seviye gruplarını ve yaklaşık eğitim sürelerini belirtmeye çalışacağız.

A0 Başlangıç Seviyesi: Bu seviye genel olarak Almanca dilini öğrenmek için nasıl bir hazırlık yapıldığı, alfabe, yazım kuralları, belirli bazı kalıplar üzerinde durulduğu en temel giriş seviyesidir. Çoğu kursta eğitim direk A1 seviyesinden başlar ancak A1’e geçmek içinde bilmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır.


A1 Başlangıç Seviyesi: Bu seviye standardkurs grubu haftada 20 saatlik eğitim ile yaklaşık 8 hafta sonunda tamamlanır. Intensivkurs grubunda ise haftada 30 ders yapılarak yaklaşık 60 hafta da tamamlanmaktadır.

A2 Elementary Almanca Seviyesi: Bu seviye grubunda da standardkurs grubu haftada 20 saatlik eğitim ile yaklaşık 8 hafta sonunda, Intensivkurs grubu da haftada 30 ders yapılarak yaklaşık 6 haftada tamamlanmaktadır.

B1 Orta Seviye Almanca Seviyesi: Bu seviye grubunda da A1 ve A2 seviyelerinde olduğu gibi süreç aynı şekilde işlemektedir.

B2 Orta Üstü Almanca Seviyesi: : Bu seviye grubunda standardkurs grubu haftada 20 saatlik eğitim ile yaklaşık 10 hafta sonunda, Intensivkurs grubu ise yine haftada 30 derslik eğitim ile yaklaşık 6 haftada tamamlanmaktadır.

C1 İleri Almanca Seviyesi: Bu grupta yer alan öğrencilerde standardkurs grubu tamamlanma süresi bireysel olarak değişiklik gösterebilirken, Intensivkurs grubu eğitimleri 6 hafta gibi bir süre içerisinde tamamlanmaktadır.

C2 Almanca Yeterlilik Seviyesi: Almanca dil seviyelerinin en son grubudur. Bu grupta yer alan eğitimlerin süreleri kişilerin bireysel performansına göre değişmektedir.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir