Yeni Başlayanlar İçin Almanca Dersleri

Merhaba değerli arkadaşlar. Sitemizde yüzlerce Almanca dersi var. Sizlerden gelen talep üzerine bu derslerimizi kategorize ettik. Özellikle birçok arkadaşımız “Almanca öğrenmeye yeni başlayanlar hangi konudan başlamalı”, “konuları hangi sıra ile takip etmeliyiz”, “ilk önce hangi konuları öğrenmeliyiz” gibi sorular soruyordu.
Bunun üzerine Almanca öğrenmeye yeni başlayanlar için bir liste oluşturduk. Almanca öğrenmeye yeni başlayanlar hatta hiç Almanca bilmeyenler yani sıfırdan Almanca öğrenenler için yaptığımız bu listeyi dikkatle inceleyiniz.

Bu listeye nasıl çalışılmalıdır? Değerli arkadaşlar aşağıdaki konuları hiç Almanca bilmeyen arkadaşları da düşünerek sıraladık. Bu sırayı takip ederseniz sıfırdan Almanca öğrenmeye başlamış olacaksınız. Size tavsiyemiz konuları sırasıyla okuyunuz. Sıra atlamayınız. Bir konuyu sadece bir kez değil birkaç kez inceleyiniz. Okuduğunuz konuyu iyice öğrendiğinize emin olunuz ve iyice öğrenmeden diğer konuya geçmeyiniz.

Aşağıdaki liste herhangi bir okula ya da kursa gitmeden kendi kendine Almanca öğrenmek isteyenler için hazırlanmıştır. Okulların veya yabancı dil kurslarının zaten kendilerinin uyguladığı bir program ve ders sıralaması mevcuttur. Biz Almanca öğrenmeye yeni başlayanlar için aşağıdaki sıralamayı öneriyoruz.Yeni Başlayanlar İçin Almanca Dersleri

 1. Almanca’ya Giriş
 2. Almanca Alfabe
 3. Almanca Günler
 4. Almanca Aylar ve Almanca Mevsimler
 5. Almanca Artikeller
 6. Almanca Belirli Artikeller
 7. Almanca Belirsiz Artikeller
 8. Almanca Kelimelerin Özellikleri
 9. Almanca Şahıs Zamirleri
 10. Almanca Kelimeler
 11. Almanca Sayılar
 12. Almanca Saatler
 13. Almanca Plural, Almanca Çoğul Kelimeler
 14. Almanca İsmin Halleri
 15. Almanca İsmin -i Hali Akkusativ
 16. Almanca Artikeller Nasıl ve Nerede Kullanılır
 17. Almanca Was ist das Sorusu ve Cevap Verme Şekilleri
 18. Almanca Cümle Kurmayı Öğrenelim
 19. Almanca Basit Cümleler
 20. Almanca Basit Cümle Örnekleri
 21. Almanca Soru Cümleleri
 22. Almanca Olumsuz Cümleler
 23. Almanca Çoğul Cümleler
 24. Almanca Şimdiki Zaman – Prasens
 25. Almanca Şimdiki Zaman Fiil Çekimleri
 26. Almanca Şimdiki Zaman Cümle Kurulumu
 27. Almanca Şimdiki Zaman Örnek Cümleler
 28. Almanca İyelik Zamirleri
 29. Almanca Renkler
 30. Almanca Sıfatlar ve Almanca Sıfat Tamlamaları
 31. Almanca Sıfat Çekimleri
 32. Almanca Meslekler
 33. Almanca Sıra Sayıları
 34. Almanca Kendimizi Tanıtalım
 35. Almanca Selamlaşma Cümleleri
 36. Almanca Vedalaşma Cümleleri
 37. Almanca Konuşma Kalıpları
 38. Almanca Tanışma Cümleleri
 39. Almanca Perfekt
 40. Almanca Plusquamperfekt
 41. Almanca Meyveler
 42. Almanca Sebzeler
 43. Almanca Hobiler


Değerli arkadaşlar, yukarıda vermiş olduğumuz sırayla Almanca derslerimizi çalışmaya başlarsanız kısa süre içinde epey yol kat etmiş olacağınıza inanıyoruz. Bu kadar konuyu çalıştıktan sonra artık sitemizde bulunan diğer derslere bakabilirsiniz.

Örneğin orta ve ileri seviye Almanca dersleri kategorisinden devam edebilirsiniz ya da Almanca konuşmalar yönünden ilerlemek isterseniz günlük hayatta kullanılan Almanca konuşma kalıpları kategorisinden ilerleyebilirsiniz, çeşitli diyalog örneklerine bakabilirsiniz.

Dilerseniz sitemizde sesli ve okumalı Almanca hikayeler de mevcuttur. Bu hikayeler Almanca öğrenmeye yeni başlayanlar için özel olarak seslendirilmiştir. Okuma hızı kelimelerin anlaşılabilmesi için son derece yavaştır ve belli bir seviye Almanca öğrenen arkadaşların bir çok kelimeyi anlayabileceklerine inanıyoruz. Bu tarz sesli hikayeler dinlemeniz ve dinlerken aynı anda okumanız Almanca’nızı ilerletmeniz açısından son derece faydalıdır.Ayrıca sitemizde Almanca öğrenme uygulaması, Almanca testler, alıştırmalar, sesli Almanca dersleri, görüntülü Almanca dersleri gibi birçok kategori mevcuttur.

Sitemizde burada sayamadığımız daha birçok farklı içeriklerde Almanca dersleri mevcut olduğundan, yukarıdaki listeyi bitirdikten sonra dilediğiniz kategoriden Almanca öğrenmeye devam edebilirsiniz.

 


ALMANCA QUIZ UYGULAMASI YAYINDA

Değerli ziyaretçilerimiz, quiz uygulamamız Android mağazasında yayınlandı. Telefonunuza yükleyerek Almanca testler çözebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla aynı anda yarışabilirsiniz. Ödüllü bilgi yarışmasına uygulamamız üzerinden katılabilirsiniz. Yukarıdaki linke tıklayarak Android uygulama mağazasında uygulamamızı inceleyebilir ve yükleyebilirsiniz. Zaman zaman düzenlenecek olan para ödüllü bilgi yarışmamıza katılmayı unutmayın.


BU SOHBETİ SAKIN İZLEME, DELİ OLURSUN
Bu makale aşağıdaki dillerde de okunabilir

Albanian Albanian Amharic Amharic Arabic Arabic Armenian Armenian Azerbaijani Azerbaijani Basque Basque Belarusian Belarusian Bengali Bengali Bosnian Bosnian Bulgarian Bulgarian Catalan Catalan Cebuano Cebuano Chichewa Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Chinese (Traditional) Corsican Corsican Croatian Croatian Czech Czech Danish Danish Dutch Dutch English English Esperanto Esperanto Estonian Estonian Filipino Filipino Finnish Finnish French French Frisian Frisian Galician Galician Georgian Georgian German German Greek Greek Gujarati Gujarati Haitian Creole Haitian Creole Hausa Hausa Hawaiian Hawaiian Hebrew Hebrew Hindi Hindi Hmong Hmong Hungarian Hungarian Icelandic Icelandic Igbo Igbo Indonesian Indonesian Irish Irish Italian Italian Japanese Japanese Javanese Javanese Kannada Kannada Kazakh Kazakh Khmer Khmer Korean Korean Kurdish (Kurmanji) Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Kyrgyz Lao Lao Latin Latin Latvian Latvian Lithuanian Lithuanian Luxembourgish Luxembourgish Macedonian Macedonian Malagasy Malagasy Malay Malay Malayalam Malayalam Maltese Maltese Maori Maori Marathi Marathi Mongolian Mongolian Myanmar (Burmese) Myanmar (Burmese) Nepali Nepali Norwegian Norwegian Pashto Pashto Persian Persian Polish Polish Portuguese Portuguese Punjabi Punjabi Romanian Romanian Russian Russian Samoan Samoan Scottish Gaelic Scottish Gaelic Serbian Serbian Sesotho Sesotho Shona Shona Sindhi Sindhi Sinhala Sinhala Slovak Slovak Slovenian Slovenian Somali Somali Spanish Spanish Sundanese Sundanese Swahili Swahili Swedish Swedish Thai Thai Turkish Turkish Ukrainian Ukrainian Urdu Urdu Uzbek Uzbek Vietnamese Vietnamese Welsh Welsh Xhosa Xhosa Yiddish Yiddish Yoruba Yoruba Zulu Zulu
Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.