10. Sınıflar İçin Almanca Dersleri

0

Değerli öğrenci arkadaşlar, sitemizde yüzlerce Almanca dersi var. Sizlerden gelen talepler üzerine bu derslerimizi ilköğretim ve lise öğrencileri için gruplandırdık ve sınıflara göre ayırdık. Ülkemizde uygulanan milli eğitim müfredatına yaklaşık olarak uygun hazırlanan Almanca derslerimizi 10. sınıf öğrencileri için kategorize ettik ve aşağıda listeledik.Aşağıda ülkemiz genelinde 10. sınıf öğrencilerine gösterilen Almanca derslerimizin listesi yer almaktadır. Aşağıdaki Almanca ünite listesi basitten zora doğru sıralanmıştır. Ancak bazı Almanca ders kitaplarında, bazı yardımcı kitaplarda konuların sırası farklı olabilir.

Ayrıca Almanca dersi işlenirken ünitelerin sırası Almanca dersine giren öğretmenin eğitim stratejisine göre de değişkenlik gösterebilir.

Türkiye’de genel olarak 10. sınıflara gösterilen konular aşağıdaki gibidir fakat Almanca öğretmeninin tercihine göre bazı üniteler işlenmeyebilir, veya bunlardan başka ilave olarak farklı üniteler işlenebilir, bazı üniteler bir sonraki sınıfa yani 11. sınıfa bırakılabilir veya bazı üniteler 9. sınıfta iken işlenmiş olabilir. Ancak genel olarak 10. sınıflarda Almanca derslerinde işlenen konular aşağıdaki gibidir.


PARA KAZANDIRAN OYUNLAR SAYESİNDE İNTERNETTEN AYDA 1000 TL PARA KAZANIN

TIKLA, TELEFONUNDAN PARA KAZANMAYA BAŞLA


10. Sınıf Almanca Dersleri

Almanca Sayılar

Almanca Renkler

Almanca Sıfat Tamlaması

Almanca Meslekler

Almanca Cümleler

Almanca Çoğul Cümleler

Almanca Olumsuz Cümleler

Almanca Soru Cümleleri

Almanca Was ist das?

Almanca Okul Eşyaları

Almanca ein eine Belirsiz Artikelleri

Almanca Şahıs Zamiri Çekimleri

Almanca gehen Fiili Çekimi

Almanca Sıfatlar

Almanca Ev Eşyaları

Almanca Mutfak Eşyaları

Almanca Dativ

Almanca Soru Zamirleri

Almanca Hava Durumu

Almanca Organlar

Almanca Meyveler

Almanca Sebzeler

Almanca Hobiler

Almanca Alışveriş Kelimeleri ve Alışveriş Cümleleri

Almanca Hayvanlar

Almanca imperativ

Değerli öğrenci arkadaşlar, 10. sınıflarda Almanca derslerinde işlenen konular genel olarak yukarıdaki gibidir. Hepinize başarılar dileriz.


almanca ogrenme kitabi

Değerli ziyaretçilerimiz, küçükten büyüğe her kesime hitap eden, son derece güzel bir şekilde tasarlanmış olan, renkli, bol resimli ve hem çok ayrıntılı hem de anlaşılır Türkçe konu anlatımı ihtiva eden Almanca öğrenme kitabımızı incelemek ve satın almak için yukarıdaki görsele tıklayabilirsiniz. Kendi kendine Almanca öğrenmek isteyenler ve okul için yardımcı drs kitabı arayanlar için harika bir kitap olduğunu ve herkese kolayca Almanca öğretebileceğini şimdiden gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.


BU SOHBETİ SAKIN İZLEME, DELİ OLURSUN
Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 × 3 =